Başkan Öztürk; Büyükşehir Yasası Kozan´a Zarar Verdi
Öztürk; Muhtarlar İle Bir Araya Geldi
Tarih: 22.10.2018 11:54:15/ 2187okunma / 0yorum

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk ilçenin merkez ve kırsal mahalle muhtarları ile muhtarlar günü münasebetiyle bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulundu.

Kozan Belediyesi SODES Düşer Alemi´nde düzenlenen toplantı muhtarlar derneği başkanı Salim Açıkgöz´ün konuşması ile başladı. Açıkgöz konuşmasında böyle bir günde bizleri bir araya getiren belediye başkanımız Musa Öztürk´e teşekkür ediyorum. Belediye hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti de dile getiren Açıkgöz, bundan sonra da hizmetlerin aksamadan devam edeceğine inanıyorum dedi.

Hizmetlerin vatandaşlara ulaşmasında köprü görevi yapan muhtarların yol göstericiliğine büyük önem verdiklerini belirten Başkan Öztürk, öncelikle kıymetli muhtarlarımızın muhtarlar gününü kutluyorum. Beş yılı tamamlamak üzereyiz. Yanlışlarımız da olmuştur, doğrularımız da olmuştur. Varsa bir hatamız özür dilemesini de biliriz. Özür dilemek bir erdemdir dedi.

BÜYÜKŞEHİR YASASI KOZAN´A ZARAR VERDİ

Şimdi gelelim hizmet konusuna, Büyükşehir yasasından dolayı 5 yıldır sıkıntılar çekiyoruz. Gittiğim her platformda da dile getirdim. Bu yasanın yanlış olduğunu uygulamada sıkıntılara meyil verdiğini. Büyükşehir Adana içine mi hizmet ulaştırsın yoksa Kozana mı. Bu yasa tüm ilçelere zarar veriyor. Görüyorsunuz her gün su kesintileri yaşanıyor. Vatandaşlarım sıkıntılarını dile getirmek için kendilerine muhatap arıyor. Ama yasa gereği Kozan´ın içme suyu Büyükşehir´e bağlı. Vatandaşlarımın bir çoğu halen bunu bilmiyor ve Kozan Belediyesini sorumlu tutuyor. Ben bunları söyleyince birileri Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile arası açık algısı oluşturma peşinde. Benim kimseyle bir problemim yok. Benim problemim bu yasayla. Bu yasanın yanlışlarıyla.  Ben 150 bin kişinin belediye başkanıyım, vatandaşlarımın haklarını savunmak da benim asli görevimdir.

HAK ALINMAZ VERİLİR

Kozan-Adana yolunun uzun yıllar Kozanlıların çilesi olduğunu ifade eden Başkan Öztürk, bu yolun tamamlanması içinde mücadele ettiğini söyledi. Bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 15 Nisan´da Adana´ya gelmişti. Kozan´dan karşılamak üzere yola çıkan bir aracımızın sel sularından dolayı kaza yapması sonuncu 3 vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Şimdi siz buna kader diyeceksiniz ama bence kader değil. Bence dikkatsizlik, tedbirsizlik, alakasızlık. Dere ıslahı yok, istinat duvarı yok. Bunca yıl o yol neden tamamlanmadı. Bir tarafı Ceyhan, bir tarafı İmamoğlu ama bu yolun avukatı ben oldum ne hikmetse. Aynı durum Mansurlu yolu içinde geçerli. Gittiğim her platformda  söyledim bu yolun yapılması lazım, hem yayla turizmi için hem de ticaret için ne kadar önemli olduğunu yetkililere bir bir anlattım. Sonuç ortada Kozan-Adana yolu da tamamlandı mı? Tamamlandı. Mansurlu yolu tamamlandı mı? Tamamlanmak üzere. Toplamda 7 km bir yol kaldı. Onunda takipçisiyim en kısa sürede orada tamamlanacak. Bakın hak alınmaz, hak verilir. Bunun içinde hakkını arayacaksın. Ben 150 bin nüfuslu Kozan´ın hakkını her olduğum ortamda aradım. Bundan sonra da aramaya devam edeceğim.

/resimler/2018-10/22/1155359200963.jpg

ÖZTÜRK; DESTEKLERSENİZ VARIM DEDİ

31 Marta kadar görevinin başında olduğunu ifade eden Başkan Öztürk, aday olmayacağım diye de hizmeti aksatacağım anlamına gelmesin. Bundan sonrası içinde zaman ne gösterir ise bekleyip görüp onu yaşayacağız. Şunu da bilin buradayım hiç bir yere gitmeye de niyetim yok. Ben öyle kaputu siyahlara  omuzdan yürüyenlere de Kozan´ı bırakmam sayenizde. 5 yılı tamamlamak üzereyiz, adımız bir tane yolsuzlukla anıldı mı? Anılmaz. Ben 150 bin kişinin hakkını kimseye yedirtmem. Şunu da bilin ben ahretimi karartmaya gelmedim. Desteklerseniz varım, desteklerseniz buradayım siz yeter ki yanımda olun dedi.

Toplantı muhtarların belediye hizmetleri ilgili istek ve şikâyetlerini dile getirmeleri ve toplu fotoğraf çekilmeleri ile son buldu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Borç yaklaşık 100 milyon
Borç yaklaşık 100 milyon
31 Mart yerel seçimlerinden sonra belediyeyi teslim alan Kazım Özgan borçların araştırmasını yapıyor. Mecliste açıklanan borca göre; Kozan Belediyesi´nin 52-53 milyon, İmar Limited Şirketi´nin 45 milyon borcu var. Borçlar yapılan tespitlerin ardından artabilir.
İLK MECLİSTE SAĞDUYU HAKİM
İLK MECLİSTE SAĞDUYU HAKİM
31 Mart yerel seçimlerinden sonra YSK tarafından atanan Kazım Özgan başkanlığındaki Belediye Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Özgan mesaiye başladı
Özgan mesaiye başladı
2014 yılında devrettiği belediyeyi, Musa Öztürk´ten devralan Kazım Özgan Belediye Başkanlığı mesaisine başladı.
BAŞKAN ÖZTÜRK´TEN REGAİP KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ÖZTÜRK´TEN REGAİP KANDİLİ MESAJI
Millet İttifakı Kozan Belediye Başkan Adayı ve Belediye Başkanı Musa Öztürk, mübarek üç ayların gelişi ve Regaip Kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
ASFALT PLENTİ TESİSİ KURULUYOR
ASFALT PLENTİ TESİSİ KURULUYOR
Kozan ilçe belediyesi asfalt üretim tesisini yenilemek ve üretim miktarını 4 kat arttırmak için çalışma başlattı.
Başkan Öztürk, proje çalışmalarını yerinde inceledi
Başkan Öztürk, proje çalışmalarını yerinde inceledi
Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk geçtiğimiz günlerde yapımına başlanan “Kozan Belediyesi “Sosyal Yaşam Merkezi Projesi” temel atma öncesinde inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.
Sosyal Yaşam Merkezi inşaat çalışmaları başladı
Sosyal Yaşam Merkezi inşaat çalışmaları başladı
Kozan Belediyesi, geçtiğimiz ay imza töreni yapılan 2 Milyon bütçeli Avrupa Birliği (AB) projesine hızlı başladı. Belediye proje çalışmaları kapsamında yeni kuracağı "Kadın Sosyal Yaşam Merkezi´nin inşaat çalışmalarına başladı.
Yılın ilk meclis toplantısı yapıldı
Yılın ilk meclis toplantısı yapıldı
2019 yılının ilk belediye meclis toplantısı bugün saat 14.00´da Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk´ün başkanlığında gerçekleştirildi.
Musa Öztürk 5 yılda kalıcı eserlere imza attık
Musa Öztürk 5 yılda kalıcı eserlere imza attık
Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk göreve geldikleri 30 Mart 2014´ten itibaren halka hizmet düsturuyla işe koyulduklarını ve Kozan için neler yapabiliriz önce bunun muhasebesini yaptıklarını belirtti.
1000´in Üzerinde Kursiyere Kurs Bitirme Belgeleri Verildi
1000´in Üzerinde Kursiyere Kurs Bitirme Belgeleri Verildi
Kozan Belediyesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi´nde verilen kurslar da eğitim alan 1000´in üzerinde kursiyere kurs bitirme belgeleri verildi.
Çamurdan Konağı Restorasyona Hazır
Çamurdan Konağı Restorasyona Hazır
Kozan Belediyesi 2018 yılı Çukurova Kalkınma Ajansı Turizmin Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Programına başvurusunu yaptığı “Çamurdan Konağı Restorasyon Projesi” destek almaya hak kazandı.
Öztürk; Varsaklar Mahallemizi Modern Hale Getiriyoruz
Öztürk; Varsaklar Mahallemizi Modern Hale Getiriyoruz
Kozan Belediyesi tarafından Varsaklar Mahallesinde Karabük Caddesi, Yiğit sokak ve Şehit Gönül Küçük sokakta başlatılan yol genişletme ve mıcır asfalt kaplama çalışmaları devam ediyor.
Okulun İlk Gününde Simitler Başkan Öztürk´ den
Okulun İlk Gününde Simitler Başkan Öztürk´ den
Okulun İlk Gününde Simitler Başkan Öztürk´ den
Tufanbeyli Belediyesi´nden Evde Bakım Hizmeti
Tufanbeyli Belediyesi´nden Evde Bakım Hizmeti
Tufanbeyli Belediyesi tarafından kimsesi olmayan, yaşlı ve hastalara yönelik evde bakım hizmetleri veriliyor.
Öztürk" Zabıta Halkın Mutluluğu ve Huzurudur"
Öztürk" Zabıta Halkın Mutluluğu ve Huzurudur"
Kozan Belediyesi zabıta ekipleri Zabıta Haftası etkinlikleri kapsamında, Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk ´ü makamında ziyaret etti.
Büyükşehir Belediyesi zabıtalarından Başkan Sözlü´ye ziyaret
Büyükşehir Belediyesi zabıtalarından Başkan Sözlü´ye ziyaret
Adana Büyükşehir Belediyesi zabıtaları, Zabıta Haftası dolayısıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü´yü makamında ziyaret etti. Zabıta üniforması giymiş çocuklar ise ziyaretin sürpriz konuğuydu.
30 Ağustos Akşamına Aşıklar Damgasını Vurdu
30 Ağustos Akşamına Aşıklar Damgasını Vurdu
30 Ağustos zafer bayramı etkinlikleri kapsamında Kozan Belediyesi tarafından düzenlenen halk ozanları programı yoğun ilgi gördü.
Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Kozan Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı meclise gelen 13 maddenin görüşülmesi ile gerçekleştirildi.
7200 METREKARELİK PARK AÇILIYOR
7200 METREKARELİK PARK AÇILIYOR
Kozan Belediyesi Karacaoğlan Mahallesi´nde 7200 metre kare alanda yapımı tamamlanan parkın açılışı 12 Haziran 2018 Salı günü iftar programı ile birlikte yapılacak.
“Yetkilendirme” Meclis´ten Geçti
“Yetkilendirme” Meclis´ten Geçti
18 Mayıs 2018 tarihinde Plan ve Bütçe Komisyonu´na tartışmalı bir şekilde havale edilen, İller Bankası´ndan kullanılacak kredi ile ilgili her türlü işlemi yapmaya Kozan Belediye Başkanı´nın yetkilendirmesi maddesi, Kozan Belediye Meclisi´nin Haziran ayı toplantısında 17 evet, 13 ret oyu ile meclisten geçti.
Musa Öztürk´ten 2 Haziran Kutlama Mesajı
Musa Öztürk´ten 2 Haziran Kutlama Mesajı
Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk Kozan´ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yılı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Belediyeden Açıklama Var
Belediyeden Açıklama Var
Kozan Belediyesi´nde dün yapılan olağan üstü meclis toplantısı sonrasında Kozan Belediyesi personelleriyle Ak Partili Meclis Üyesi Hakan Ağca arasında tartışma çıkmış, tartışma kavgaya dönmüştü.
Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Kozan Belediye Encümeninin Yeni Üyeleri Belirlendi
Bahar Kursları Başladı
Bahar Kursları Başladı
Kozan Belediyesi´nin bahar dönemi girişimcilik ve gümüş işleme kursları başladı. İŞKUR İl Müdürlüğü, KOSGEB İl Müdürlüğü ve Kozan Halk Eğitim Merkezi desteği ile düzenlenen kurslar Kozan Belediyesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi´nde açıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Adana için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:03 07:43 12:51 15:23 17:40 19:08
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar