Başkan Öztürk, proje çalışmalarını yerinde inceledi
Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk geçtiğimiz günlerde yapımına başlanan “Kozan Belediyesi “Sosyal Yaşam Merkezi Projesi” temel atma öncesinde inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.
Tarih: 28.1.2019 13:50:50/ 1188okunma / 0yorum

 

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk geçtiğimiz günlerde yapımına başlanan  “Kozan Belediyesi “Sosyal Yaşam Merkezi Projesi” temel atma öncesinde inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

 

Şevkiye Mahallesi´nde üç dönüm alanda yapımına başlanan İki milyon bütçeli Çukurova Kalkınma Ajansı destekli proje çalışmalarını yerinde inceleyerek bu hafta temel atılacak proje ile ilgili yetkililerden inşaatın son durumu hakkında bilgi alan Kozan Belediye Başkanı Başkan Öztürk, “Biz hizmette varız. Kozan´ımıza hizmetleri ardı ardına yapacağımıza bundan beş sene önce taahhütte bulunduk. Bugün yapımına başlanan bu hizmette onlardan bir tanesidir. Çukurova Kalkınma Ajansı´ndan dört projemiz geçmiş olup bu yapılan ise dördüncüsüdür. Biz bu projeleri farklı bölgelere yapmaktayız ki vatandaşlarımız yapılan hizmetlerden faydalanabilsin. Bilindiği üzere AB destekli Hayat Boyu Eğitim Merkezi´ni Aglıboğaz Mahallesi´ne yapmıştık. Bugün ise Şevkiye, Cumhuriyet ve Çanaklı mahallelerine hitap eden bir noktaya yapıyoruz ki bu bölgede ikamet eden vatandaşlarımız da çok maksatlı bir yaşam merkezi olan bu projeden faydalanabilsin.” dedi.

 

“50 BAYANIMIZ KOBİLERDEN DESTEK ALARAK İŞYERİNİ AÇTI”

Başkan Öztürk, “Burası bittiğinde bir iş merkezi olacak, pastaneler üretimini burada yaptıracak. El işleri gelişecek. Hanımefendiler çocuğuyla geldiyse kreşi olacak. Buradan sertifikasını alan kobilerden aldığı destekle işini kuracak. Ya da burada ürettiğini satışa sunarak direk olarak gelir elde edecek. Giyim atölyeleri açarak hanımları meslek sahibi yapmak istiyoruz ki, artık erkeğin eline bağımlı kadın kalmasın. Benimde üç kızım var. İkisi evli biri bekar olup erkeğine karşı ekonomik olarak bağımlı değildirler. Ben onları öyle yetiştirdim. Bu proje örnek olacak. Kadın da ayakta durmasını öğrenecek. Bu vesileyle ekonomik bağımsızlığına kavuşacak. Buradaki projede bunların numunelerinden birisi olacak. Bizler batı batı diyoruz. Batı nedir. Biz batının iyi taraflarını almamız gerekir. Bayanlarında bir hanımefendi olduğu, bir iş kadını olduğu buralarda göre göre öğrenecekler. Öğrendiklerini de gelecek kuşaklara aktaracaklar. Burayı da ona göre dizayn ediyoruz. Ağlıboğaz da açmış olduğumuz kursta bin hanımefendi belgesini aldı. En az 50 kişi kobilerden destek alarak işyerini açtı. Ayaklarının üzerinde durmaktadır. Bunları bizim çoğaltmamız lazım. Artık hayat müşterek. Erkek çalışacak kadın çocuklara bakacak. Öyle bir şey yok hep beraber çalışacağız.” Diye konuştu.

 

“KOZAN´IMIZI YENİ PROJELERLE BULUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

İddialı konuşmayı sevmediğini kaydeden Başkan Öztürk, “İddialı konuşmayı fazla seven bir kişi değilim. Ama Kozan bu sene üç tane ödül aldı. Yılın belediye başkanı seçildik. Hiçbir belediyeye iller bankası kredi vermedi. Kozan çalışmıyor demesinler. Herkes aklını başına toplasın. 30 milyon kredi aldık. Merak etmesinler parayı da alıp cebimize koymadık. Bu tip projeler yapacağız. Kozan için ileriki günlerde de hangi projeleri hayata geçireceğimizi tek tek söyleyeceğim. Bu krediler oradan düşecek. Kozan Belediye Sarayı yapacağım. Çünkü şu belediye binasından ben utanıyorum Kozanlı da utanıyor. Yeni bir belediye binası Kozan´a yakışır. Yollar, parklar yapımı hızla devam edecek. Altyapıyı elhamdülillah belirli bir noktaya getirdik. İnşallah şu büyükşehir yasasından da kurtulursak Kozan´ın su şebekesini değiştireceğiz. Kozan´ın her tarafı su dolu maalesef yazın bazı mahallerimiz su sıkıntısı çektiler. Bundan da hicap duydum.  Varlık içerinde yokluk çekiliyor. Bu beceriksizlikten kaynaklanıyor. Kozan gibi yerde susuzluk olur mu” dedi.

 

Çalışmayı yapan yüklenici firma sahibi müttehit Özden Acar, “Hava şartlarının iyi gitmesi halinde çalışmanın Mart ayının sonunda bitirmeyi hedeflediklerini” söyledi.

 

Başkan Öztürk, “Bir kısmını Çukurova kalkınma Ajansı´ndan alıyor, bir kısmını da belediye olarak kendi bütçemizden destekliyoruz. Onun için belediyenin az kısıtlı imkanlarına rağmen sinekten yağ çıkararak çalışıyoruz. Bu 130 bin kişiye harcanan para şimdiden benden yana helal olsun. Feda olsun. Burası da hayırlara vesile olsun. Bu projeleri hazırlayan Ahmet Korkut kardeşimize ve ekibine de Kozan Belediyesi adına tebrik ediyorum.” Dedi.

 

Başkan Öztürk, “Bu ülke müreffeh olacaksa muasır medeniyetler seviyesini yakalayacaksak hep beraber yakalayacağız. Onun için durmak yok çalışmaya devam. Bunlarda o işlerin küçük birer numunesidir. Kozan´ımıza hayırlı olsun” diye konuştu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sosyal Yaşam Merkezi inşaat çalışmaları başladı
Sosyal Yaşam Merkezi inşaat çalışmaları başladı
Kozan Belediyesi, geçtiğimiz ay imza töreni yapılan 2 Milyon bütçeli Avrupa Birliği (AB) projesine hızlı başladı. Belediye proje çalışmaları kapsamında yeni kuracağı "Kadın Sosyal Yaşam Merkezi´nin inşaat çalışmalarına başladı.
Yılın ilk meclis toplantısı yapıldı
Yılın ilk meclis toplantısı yapıldı
2019 yılının ilk belediye meclis toplantısı bugün saat 14.00´da Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk´ün başkanlığında gerçekleştirildi.
Musa Öztürk 5 yılda kalıcı eserlere imza attık
Musa Öztürk 5 yılda kalıcı eserlere imza attık
Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk göreve geldikleri 30 Mart 2014´ten itibaren halka hizmet düsturuyla işe koyulduklarını ve Kozan için neler yapabiliriz önce bunun muhasebesini yaptıklarını belirtti.
1000´in Üzerinde Kursiyere Kurs Bitirme Belgeleri Verildi
1000´in Üzerinde Kursiyere Kurs Bitirme Belgeleri Verildi
Kozan Belediyesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi´nde verilen kurslar da eğitim alan 1000´in üzerinde kursiyere kurs bitirme belgeleri verildi.
Başkan Öztürk; Büyükşehir Yasası Kozan´a Zarar Verdi
Başkan Öztürk; Büyükşehir Yasası Kozan´a Zarar Verdi
Öztürk; Muhtarlar İle Bir Araya Geldi
Çamurdan Konağı Restorasyona Hazır
Çamurdan Konağı Restorasyona Hazır
Kozan Belediyesi 2018 yılı Çukurova Kalkınma Ajansı Turizmin Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Programına başvurusunu yaptığı “Çamurdan Konağı Restorasyon Projesi” destek almaya hak kazandı.
Öztürk; Varsaklar Mahallemizi Modern Hale Getiriyoruz
Öztürk; Varsaklar Mahallemizi Modern Hale Getiriyoruz
Kozan Belediyesi tarafından Varsaklar Mahallesinde Karabük Caddesi, Yiğit sokak ve Şehit Gönül Küçük sokakta başlatılan yol genişletme ve mıcır asfalt kaplama çalışmaları devam ediyor.
Okulun İlk Gününde Simitler Başkan Öztürk´ den
Okulun İlk Gününde Simitler Başkan Öztürk´ den
Okulun İlk Gününde Simitler Başkan Öztürk´ den
Tufanbeyli Belediyesi´nden Evde Bakım Hizmeti
Tufanbeyli Belediyesi´nden Evde Bakım Hizmeti
Tufanbeyli Belediyesi tarafından kimsesi olmayan, yaşlı ve hastalara yönelik evde bakım hizmetleri veriliyor.
Öztürk" Zabıta Halkın Mutluluğu ve Huzurudur"
Öztürk" Zabıta Halkın Mutluluğu ve Huzurudur"
Kozan Belediyesi zabıta ekipleri Zabıta Haftası etkinlikleri kapsamında, Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk ´ü makamında ziyaret etti.
Büyükşehir Belediyesi zabıtalarından Başkan Sözlü´ye ziyaret
Büyükşehir Belediyesi zabıtalarından Başkan Sözlü´ye ziyaret
Adana Büyükşehir Belediyesi zabıtaları, Zabıta Haftası dolayısıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü´yü makamında ziyaret etti. Zabıta üniforması giymiş çocuklar ise ziyaretin sürpriz konuğuydu.
30 Ağustos Akşamına Aşıklar Damgasını Vurdu
30 Ağustos Akşamına Aşıklar Damgasını Vurdu
30 Ağustos zafer bayramı etkinlikleri kapsamında Kozan Belediyesi tarafından düzenlenen halk ozanları programı yoğun ilgi gördü.
Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Kozan Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı meclise gelen 13 maddenin görüşülmesi ile gerçekleştirildi.
7200 METREKARELİK PARK AÇILIYOR
7200 METREKARELİK PARK AÇILIYOR
Kozan Belediyesi Karacaoğlan Mahallesi´nde 7200 metre kare alanda yapımı tamamlanan parkın açılışı 12 Haziran 2018 Salı günü iftar programı ile birlikte yapılacak.
“Yetkilendirme” Meclis´ten Geçti
“Yetkilendirme” Meclis´ten Geçti
18 Mayıs 2018 tarihinde Plan ve Bütçe Komisyonu´na tartışmalı bir şekilde havale edilen, İller Bankası´ndan kullanılacak kredi ile ilgili her türlü işlemi yapmaya Kozan Belediye Başkanı´nın yetkilendirmesi maddesi, Kozan Belediye Meclisi´nin Haziran ayı toplantısında 17 evet, 13 ret oyu ile meclisten geçti.
Musa Öztürk´ten 2 Haziran Kutlama Mesajı
Musa Öztürk´ten 2 Haziran Kutlama Mesajı
Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk Kozan´ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yılı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Belediyeden Açıklama Var
Belediyeden Açıklama Var
Kozan Belediyesi´nde dün yapılan olağan üstü meclis toplantısı sonrasında Kozan Belediyesi personelleriyle Ak Partili Meclis Üyesi Hakan Ağca arasında tartışma çıkmış, tartışma kavgaya dönmüştü.
Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Kozan Belediye Encümeninin Yeni Üyeleri Belirlendi
Bahar Kursları Başladı
Bahar Kursları Başladı
Kozan Belediyesi´nin bahar dönemi girişimcilik ve gümüş işleme kursları başladı. İŞKUR İl Müdürlüğü, KOSGEB İl Müdürlüğü ve Kozan Halk Eğitim Merkezi desteği ile düzenlenen kurslar Kozan Belediyesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi´nde açıldı.
KOZAN´IN İMAR SORUNLARINA BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ´DEN DESTEK SÖZÜ
KOZAN´IN İMAR SORUNLARINA BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ´DEN DESTEK SÖZÜ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk´ü kabul etti.
Kozan ASKİ Su Arıza Sorumlusu Hacı Uçar “Kozan´ın su sorununu ortadan kaldıracağız”
Kozan ASKİ Su Arıza Sorumlusu Hacı Uçar “Kozan´ın su sorununu ortadan kaldıracağız”
Adana Büyükşehir Belediyesi Kozan ASKİ Su Arıza Sorumlusu Hacı Uçar´dan müjdeli haber var. Uçar, özellikle yaz aylarında su sıkıntısı yaşayan Kozan´a 20 gün içerisinde 3 tane 450 metreye kadar inebilen büyük su kuyusu kurulacağının müjdesini verdi.
3. Bölge Sedefoğlu´na Emanet
3. Bölge Sedefoğlu´na Emanet
Adana Büyükşehir Belediyesi 3. Bölge Müdürlüğünde görev değişimi
KOZAN BELEDİYESİ HAYAT BOYU EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI
KOZAN BELEDİYESİ HAYAT BOYU EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI
Kozan Belediyesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi´nin açılışı büyük bir törenle yapıldı. Belediyenin Avrupa Birliği fonlarından aldığı destekle kurduğu merkezin açılışına binlerce vatandaş katıldı.
KOZAN BELEDİYESİ HAYAT BOYU EĞİTİM MERKEZİNDE KURSLAR BAŞLADI
KOZAN BELEDİYESİ HAYAT BOYU EĞİTİM MERKEZİNDE KURSLAR BAŞLADI
Kozan Belediyesi´nin özkaynaklarıyla inşasını tamamladığı Hayat Boyu Eğitim Merkezinde kurslar başladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3168
EURO
6.0318
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Adana için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:03 07:43 12:51 15:23 17:40 19:08
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar