Borç yaklaşık 100 milyon
31 Mart yerel seçimlerinden sonra belediyeyi teslim alan Kazım Özgan borçların araştırmasını yapıyor. Mecliste açıklanan borca göre; Kozan Belediyesi´nin 52-53 milyon, İmar Limited Şirketi´nin 45 milyon borcu var. Borçlar yapılan tespitlerin ardından artabilir.
Tarih: 19.4.2019 12:29:55/ 4749okunma / 0yorum

31 Mart yerel seçimlerinden sonra Salı günü ilk kez toplanan Kozan Belediye Meclisi, Salı gününden kalan diğer maddelerin görüşülmesi için ikinci kez toplandı.

Kozan Belediyesi Meclis Toplantı Salonu´nda MHP, AKP, İyi Parti, Saadet Parti´li  meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkanı Kazım Özgan başkanlık yaptı.

Belediye meclis toplantısında, Salı günü ilk 2 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanmış, diğer kalan maddeler ise Cuma gününe ertelenmişti.

Meclis´in açılmasının ardından 3. maddenin gereği yapıldı. 3. maddede; 3 belediye encümenin gizli oylaması yapıldı. Yapılan oylamada; Ahmet Çankaya, Fatih Aydın ve Sümmani Göztaş MHP ve AKP grubunun verdiği oylarla encümen üyesi seçildiler.

Meclis gündemine 4. madde olarak gelen İmar Komisyonu´na; MHP´den 2, AKP´den 1, Saadet Partisi´nden 1, ve İyi Parti´den 1 isim belirlendi. Buna göre; MHP´den Emral Üçel, Emin Özaslan. AKP grubundan Hazım Dağlı, Saadet Partisi´nden Ruhi Gül ve İyi Parti grubundan Atalay Özer imar Komisyonu´na seçilen meclis üyeleri oldular.

Yapılan meclis toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonu´na; AKP´den Ali Baysal, MHP´den Suat Erkan ve Salih Altıntaş, Saadet Partisi´nden Kenan Avan, İyi Parti´den Muhammet Alpaslan yapılan oylama sonucu seçildi.

Gündeme 6. madde olarak gelen; Kozan Belediyesi´nin üyesi bulunduğu Tarihi Kentler Birliği´ne 1 üye seçimi de gerçekleştirildi. Yapılan oylamada Abdullah Avcı Tarihi Kentler Birliği´ne üye olarak seçildi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği´ne üye seçimide gerçekleştirildi. Seçimde Mehmet Bozdoğan üye olarak seçildi.

Çukurova Belediyeler Birliği´ne 4 asil, 2 yedek üye seçimi de meclis tarafından karara bağlandı. Buna göre; Hazım Dağlı, Uğur Diliçıkık, Mustafa Kütük ve Seval Tetik seçildiler.

Meclis gündeminin 9. maddesi olarak gündeme gelen; Kozan Organize Sanayi Bölgesi´nin müteşebbis heyetine 2 asil üyenin seçilmesi ile ilgili olarak ise meclis tam bir karara varamadı. Bu madde bir sonraki meclis toplantısında yeniden görüşülecek.

Meclis, gündemin 10. maddesi gereğince; 2018 yılı belediye başkanının yıllık faaliyet raporunun okunması ile devam etti. Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan tarafından İmar Limited Şirketi´ne Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Soner Uzun, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Faaliyet raporunda; 52 milyon civarında Kozan Belediyesi´nin borcu olduğu, öte yandan Kozan Belediyesi İmar Limited Şirketi´nin bugüne kadar tespit edilen borcunun 45 milyon civarında olduğu belirtildi. Bu borçların içerisinde SGK, vergi, esnaf borcu, senetli borçların ve daha bir çok kalemde yapılan incelemelerin ardından bu borcun daha da yukarı çıkabileceği belirtildi.

Kozan Belediyesi be İmar Limited Şirketi´n de 590 civarında işçinin çalıştığı meclis toplantısında konuşulan konular arasında idi. Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, borç ve gelir gider ile ilgili olarak sadece kendi partilerinin değil, meclis çatısı altında bulunan diğer parti gruplarının da birer meclis üyesi vererek bu konunun enine boyuna araştırılması gerektiğine dikkat çekti.

Kozan İmar Limited Şirketi Y.K.Ü. Soner Uzun, borçların bugüne kadar tespit edilen kısmını teker teker okuyarak meclis üyelerini bilgilendirdi. Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ise; 2014 yılında İmar Limited Şirketi´ni neredeyse borçsuz teslim ettiğini, Kozan Belediyesi´nin de 13,5 milyon borcunun olduğunu söyledi. Buna göre Kozan Belediyesi´nin borcu yaklaşık 7 kat artmış durumda.

Meclis gündemine gelen 11. ve 12. maddelerde meclis üyeleri tarafından görüşüldü.

Salı günü Meclis Toplantısı´nda gündem dışı teklif veren Hazım Dağlı´nın dilekçesi de mecliste görüşülen konular arasındaydı. Hazım Dağlı; Ağlıboğaz Mahallesi´nde yaşanan ve yıllarca çözülemeyen imar sorunu ile ilgili olarak verdiği dilekçesinde, bu sorunun bir an önce çözülmesi için teklifte bulunmuştu. Bu konu ile ilgili olarak da belediye başkanı Kazım Özgan ve yetkililer meclis üyelerini bilgilendirdiler. Meclis üyelerinin tamamı Ağlıboğaz konusunda hemfikir oldular. Buranın sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğinin kararına vardılar.

/resimler/2019-4/19/1231074379694.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Borç yaklaşık milyon
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Meclis´te “FIRIN” tartışması
Meclis´te “FIRIN” tartışması
Kozan Belediye Meclisi´nin Ağustos ayı olağan toplantısı Kozan Belediye Meclis Toplantı Salonu´nda gerçekleştirildi.
2. ŞİRKET KAPIDA
2. ŞİRKET KAPIDA
Kozan Belediyesi´nden mevcut şirketin yanına yeni bir şirket daha kuruluyor. “Bu şirketle belediyenin işleri daha hızlı yürüyecek” ifadeleri kullanılıyor. Yeni şirketin getirisi götürüsü ne olacak? Nasıl çalışacak?
Karaköse “En büyük problem yol ve su”
Karaköse “En büyük problem yol ve su”
31 Mart yerel seçimlerinden sonra İmamoğlu Belediye Başkanı seçilen Kasım Karaköse´yi ziyaret eden Kozan Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüseyin Erciyes, yeni başkana görev yapacağı 5 yıl süre içerisinde başarılar diledi.
2 bin 20 lira maaş alacaklar
2 bin 20 lira maaş alacaklar
Belediye Meclisi karar aldı: Belediye Başkan Yardımcıları Ruhi Gül ve Süleyman Şenoğul asgari ücret alacaklar”
İLK MECLİSTE SAĞDUYU HAKİM
İLK MECLİSTE SAĞDUYU HAKİM
31 Mart yerel seçimlerinden sonra YSK tarafından atanan Kazım Özgan başkanlığındaki Belediye Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Özgan mesaiye başladı
Özgan mesaiye başladı
2014 yılında devrettiği belediyeyi, Musa Öztürk´ten devralan Kazım Özgan Belediye Başkanlığı mesaisine başladı.
BAŞKAN ÖZTÜRK´TEN REGAİP KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ÖZTÜRK´TEN REGAİP KANDİLİ MESAJI
Millet İttifakı Kozan Belediye Başkan Adayı ve Belediye Başkanı Musa Öztürk, mübarek üç ayların gelişi ve Regaip Kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
ASFALT PLENTİ TESİSİ KURULUYOR
ASFALT PLENTİ TESİSİ KURULUYOR
Kozan ilçe belediyesi asfalt üretim tesisini yenilemek ve üretim miktarını 4 kat arttırmak için çalışma başlattı.
Başkan Öztürk, proje çalışmalarını yerinde inceledi
Başkan Öztürk, proje çalışmalarını yerinde inceledi
Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk geçtiğimiz günlerde yapımına başlanan “Kozan Belediyesi “Sosyal Yaşam Merkezi Projesi” temel atma öncesinde inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.
Sosyal Yaşam Merkezi inşaat çalışmaları başladı
Sosyal Yaşam Merkezi inşaat çalışmaları başladı
Kozan Belediyesi, geçtiğimiz ay imza töreni yapılan 2 Milyon bütçeli Avrupa Birliği (AB) projesine hızlı başladı. Belediye proje çalışmaları kapsamında yeni kuracağı "Kadın Sosyal Yaşam Merkezi´nin inşaat çalışmalarına başladı.
Yılın ilk meclis toplantısı yapıldı
Yılın ilk meclis toplantısı yapıldı
2019 yılının ilk belediye meclis toplantısı bugün saat 14.00´da Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk´ün başkanlığında gerçekleştirildi.
Musa Öztürk 5 yılda kalıcı eserlere imza attık
Musa Öztürk 5 yılda kalıcı eserlere imza attık
Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk göreve geldikleri 30 Mart 2014´ten itibaren halka hizmet düsturuyla işe koyulduklarını ve Kozan için neler yapabiliriz önce bunun muhasebesini yaptıklarını belirtti.
1000´in Üzerinde Kursiyere Kurs Bitirme Belgeleri Verildi
1000´in Üzerinde Kursiyere Kurs Bitirme Belgeleri Verildi
Kozan Belediyesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi´nde verilen kurslar da eğitim alan 1000´in üzerinde kursiyere kurs bitirme belgeleri verildi.
Başkan Öztürk; Büyükşehir Yasası Kozan´a Zarar Verdi
Başkan Öztürk; Büyükşehir Yasası Kozan´a Zarar Verdi
Öztürk; Muhtarlar İle Bir Araya Geldi
Çamurdan Konağı Restorasyona Hazır
Çamurdan Konağı Restorasyona Hazır
Kozan Belediyesi 2018 yılı Çukurova Kalkınma Ajansı Turizmin Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Programına başvurusunu yaptığı “Çamurdan Konağı Restorasyon Projesi” destek almaya hak kazandı.
Öztürk; Varsaklar Mahallemizi Modern Hale Getiriyoruz
Öztürk; Varsaklar Mahallemizi Modern Hale Getiriyoruz
Kozan Belediyesi tarafından Varsaklar Mahallesinde Karabük Caddesi, Yiğit sokak ve Şehit Gönül Küçük sokakta başlatılan yol genişletme ve mıcır asfalt kaplama çalışmaları devam ediyor.
Okulun İlk Gününde Simitler Başkan Öztürk´ den
Okulun İlk Gününde Simitler Başkan Öztürk´ den
Okulun İlk Gününde Simitler Başkan Öztürk´ den
Tufanbeyli Belediyesi´nden Evde Bakım Hizmeti
Tufanbeyli Belediyesi´nden Evde Bakım Hizmeti
Tufanbeyli Belediyesi tarafından kimsesi olmayan, yaşlı ve hastalara yönelik evde bakım hizmetleri veriliyor.
Öztürk" Zabıta Halkın Mutluluğu ve Huzurudur"
Öztürk" Zabıta Halkın Mutluluğu ve Huzurudur"
Kozan Belediyesi zabıta ekipleri Zabıta Haftası etkinlikleri kapsamında, Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk ´ü makamında ziyaret etti.
Büyükşehir Belediyesi zabıtalarından Başkan Sözlü´ye ziyaret
Büyükşehir Belediyesi zabıtalarından Başkan Sözlü´ye ziyaret
Adana Büyükşehir Belediyesi zabıtaları, Zabıta Haftası dolayısıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü´yü makamında ziyaret etti. Zabıta üniforması giymiş çocuklar ise ziyaretin sürpriz konuğuydu.
30 Ağustos Akşamına Aşıklar Damgasını Vurdu
30 Ağustos Akşamına Aşıklar Damgasını Vurdu
30 Ağustos zafer bayramı etkinlikleri kapsamında Kozan Belediyesi tarafından düzenlenen halk ozanları programı yoğun ilgi gördü.
Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Kozan Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı meclise gelen 13 maddenin görüşülmesi ile gerçekleştirildi.
7200 METREKARELİK PARK AÇILIYOR
7200 METREKARELİK PARK AÇILIYOR
Kozan Belediyesi Karacaoğlan Mahallesi´nde 7200 metre kare alanda yapımı tamamlanan parkın açılışı 12 Haziran 2018 Salı günü iftar programı ile birlikte yapılacak.
“Yetkilendirme” Meclis´ten Geçti
“Yetkilendirme” Meclis´ten Geçti
18 Mayıs 2018 tarihinde Plan ve Bütçe Komisyonu´na tartışmalı bir şekilde havale edilen, İller Bankası´ndan kullanılacak kredi ile ilgili her türlü işlemi yapmaya Kozan Belediye Başkanı´nın yetkilendirmesi maddesi, Kozan Belediye Meclisi´nin Haziran ayı toplantısında 17 evet, 13 ret oyu ile meclisten geçti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.6889
EURO
6.2847
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Adana için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:03 07:43 12:51 15:23 17:40 19:08
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar