Dağlı, çok büyük konuştu
AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı; “Kazım Özgan seçimleri kazanıp AK Parti´ye geçerse, ben siyaseti bırakırım” dedi.
Tarih: 4.2.2019 11:42:11/ 2855okunma / 0yorum

AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı; “Kazım Özgan seçimleri kazanıp AK Parti´ye geçerse, ben siyaseti bırakırım” dedi.

Cumhur İttifakı, birlik ve beraberlik kahvaltısı verdi. Kahvaltıya Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Cumhur İttifakı´nın Kozan Belediye Başkan Adayı Nihat Atlı ile beraber oda başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar ve İşadamları katıldı.

Anka Müzikhol´de düzenlenen toplantıda Tamer Dağlı´nın konuşması gündeme bomba gibi düştü. Tamer Dağlı, AK Parti´den belediye başkan aday adayı olan, Cumhur İttifakı meselesi ortaya çıktıktan sonra AK Parti´den ayrılarak Saadet Partisi´nin Belediye Başkan Adayı olan Kazım Özgan ile ilgili çok ağır konuştu.

Tamer Dağlı; “Bizim partimizde 10 yıl belediye başkanlığı yaptıktan sonra, Cumhur İttifakı´na, AK Parti´ye yanlış yaparak başka partiye gidip aday olan kişi bir daha bizim trenimize binemez. Sokakta konuşuyormuş. “Seçimleri kazandıktan sonra AK Parti´ye geri geçerim” diye. Böyle bir şey olursa her zaman karşısında ben olacağım. Olur ya bir güç bulur da AK Parti´ye geçerse, ben siyaseti bırakırım” dedi.

Tamer Dağlı, bu cümlelerini konuşmasını iki yerinde dile getirdi. Tamer Dağlı´nın Kazım Özgan´dan  bu kadar rahatsız olmasının                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            sebebi ne? Kazım Özgan´ın AK Parti Kozan tabanından büyük ölçüde oy alacak korkusu, Tamer Dağlı başta olmak üzere Ak partilileri ve Cumhur ittifakı üyelerine rahatsız mı etti? Kazım Özgan 10 yıl Kozan´da Belediye Başkanlığı yaptığından dolayı, bütün mahallelerde ve kırsal kesimlerde birçok kişi ile yakın temas içerisinde. Cumhur İttifakı´nın Kazım Özgan´dan korkusu, AK Parti tabanından oy alma korkusu olduğu siyasi kulislerde sıkça konuşuluyor.

Tamer Dağlı´nın da bu şekilde konuşması Kazım Özgan´ın adaylığından rahatsız olduğunun göstergesi oldu.

AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Musa Öztürk´e                           de  gönderme                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          yaptı. Tamer Dağlı; “doğalgaz hükümetin işidir. Belediyenin işi değildir. Ancak, gelinen noktada bilbortlarda doğalgazın Kozan Belediyesi tarafından getirildiğini görüyorum. Bu gerçekten çok üzücü bir durum. Öte yandan kendi öz kaynakları ile yaptırdıklarını söyledikleri asfalt plenti ile ilgili olarak da benim ve Organize Sanayi Bölgesi müdürünün çok büyük katkısı var. Asfalt plenti Karayolları tarafından hurdaya ayrılacaktı. Fatih Aydın kardeşim beni aradı. Asfalt plenti ile ilgili Kozan Belediyesi´ne hibe yapalım. Gerekli Bürokratik işlemler aşıldıktan sonra, asfalt plenti Kozan Belediyesi´ne hibe edildi. Şimdi çıkıyorlar ve konuşuyorlar. “Kendi öz kaynaklarımızla bu şantiyeyi kurduk” diyorlar. Allah aşkına insanlara yalan söylemeyin" ifadelerini kullandı.

Tamer Dağlı´nın bu açıklamaları Kozan siyasetine bomba gibi düştü. Özellikle Kazım Özgan ile ilgili söyledikleri daha çok konuşulacak gibi.

Toplantıda, Cumhur İttifakı´nın Kozan ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayları da birer konuşma yaptılar. Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “seyhan ilçesinde hangi müzakereler yapılıyor?” diyerek Millet İttifakı´nın CHP, İyi Parti ve HDP İttifakı´ndan oluştuğuna dikkat çekti.

Programı organize eden Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir´de söz aldı. Kandemir, Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı´na sitemde bulundu. Kozan Organize Sanayi Bölgesi nin alt yapısından, üst yapısına birçok eksikliğinin olduğunu dile getirdi. Bu eksiklikler giderildiği zaman, Kozan Ticaret Odası olarak Kozan´a yatırımcıların getirilebileceğini söyledi.

Cumhur İttifakı´nın birlik ve beraberlik toplantısı, ortakların toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Dağlı büyük konuştu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kazım Özgan mazbatasını aldı
Kazım Özgan mazbatasını aldı
YSK tarafından başkanlığı düşürülen Nihat Atlı´nın yerine Yüksek Seçim Kurulu tarafından alınan kararla başkan yapılan Saadet Partili Kazım Özgan İlçe Seçim Kurulu´ndan mazbatasını aldı.
Özgan ilk açıklamayı Ekspres´e yaptı
Özgan ilk açıklamayı Ekspres´e yaptı
Seçimlerden sonra Saadet Partisi´nin itirazı üzerine Başkanlığı düşürülen Nihat Atlı´nın yerine YSK´nın aldığı kararla başkan seçilen Kazım Özgan ilk açıklamasını Kozan Ekspres´e yaptı. Özgan; “YSK´nın verdiği Karara saygı duyuyorum, görevimin başında olacağım” dedi.
YSK KARARINI VERDİ
YSK KARARINI VERDİ
Kozan´da Cumhur İttifakı´nın adayı olarak girdiği seçimden birinci çıkan MHP´li Nihat Atlı´nın başkanlığı Saadet Partisi´nin itirazı üzerine düşürüldü. Kozan´da sandıkta ikinci parti olan Saadet Partisi ise başkanlığın kendi adayları Kazım Özgan´a verilmesi için YSK´ya başvurdu.
GÖZLER YSKda
GÖZLER YSKda
Kozan´da Cumhur İttifakı´ndan belediye başkanı seçilen MHP´li Nihat Atlı´nın başkanlığı, Saadet Partisi´nin başvurusu sonucu İl Seçim Kurulu tarafından düşürüldü. Saadet Partisi seçimlerde ikinci olan adayı Kazım Özgan´ın başkan olması gerektiği yönünde YSK´ye talep dilekçesi verirken, MHP Genel Merkezi ise karara itirazda bulundu.
Cumhur İttifakı meclis üyeleri mazbatalarını aldılar
Cumhur İttifakı meclis üyeleri mazbatalarını aldılar
Cumhur İttifakı meclis üyeleri mazbatalarını aldılar
İTİRAZ REDDEDİLDİ
İTİRAZ REDDEDİLDİ
İTİRAZ REDDEDİLDİ
SP seçime itiraz etti
SP seçime itiraz etti
31 Mart yerel seçimlerinden sonra Saadet Partisi İlçe Seçim Kurulu´na İtiraz dilekçesi verdi.
1 oyla kazandığı muhtarlığı 2 oyla geri kaybetti
1 oyla kazandığı muhtarlığı 2 oyla geri kaybetti
31 Mart yerel seçimler için Cumhuriyet Mahallesi´nden muhtar adayı olan İbrahim Uğurlu resmi olmayan sonuçlara göre 891 oyla muhtarlığını ilan ederek herkese teşekkür etti.
Ortak söylem: “Saygı Duyuyoruz”
Ortak söylem: “Saygı Duyuyoruz”
31 Mart yerel seçimlerinin galibi Cumhur İttifakı´nın adayı MHP´li Nihat Atlı oldu.
1 oy farkla muhtar  oldu
1 oy farkla muhtar oldu
Cumhuriyet Mahallesi´nden muhtar adayı olan İbrahim Uğurlu sadece ama sadece 1 oy farkla Cumhuriyet Mahallesi´nin yeni muhtarı oldu.
Belediye meclis üyeliği dağılımları
Belediye meclis üyeliği dağılımları
31 Mart yerel seçimleri sonrasında siyasi partilerin belediye meclis üyeleri dağılımları da resmi olmamakla birlikte belli oldu.
Merkez mahalle muhtarlık sonuçları
Merkez mahalle muhtarlık sonuçları
31 Mart yerel seçimlerinin tabandaki en çekişmeli olan yerlerinden biri de muhtarlık seçimleriydi.
Gürdal Tooal: “ŞEFFAH BELEDİYECİLİK İÇİN BİZ HAZIRIZ”
Gürdal Tooal: “ŞEFFAH BELEDİYECİLİK İÇİN BİZ HAZIRIZ”
Büyük Birlik Partisi Kozan Belediye Başkan Adayı Gürdal Topal: “Yalanlarla, iftiralarla seçim kampanyası yapanlar belediyeyi nasıl yönetecekler” dedi.
Huzurun Mimarı Öztürk
Huzurun Mimarı Öztürk
BİNLER SOKAĞA AKTI
Saadet Partisi araç mı?
Saadet Partisi araç mı?
Saadet Partisi Kozan Belediye Başkan Adayı Kazım Özgan, AK Parti´yi yaptığı siyaset boyunca bir araç olarak kullandığını Tayyip Erdoğan´a diktatör göndermesi yaparak ifade etmişti. Kazım Özgan SP´yi de bir araç olarak görüyor olabilir mi?
Musa Öztürk gümbür gümbür geliyor
Musa Öztürk gümbür gümbür geliyor
Musa Öztürk gümbür gümbür geliyor
Özgan; “Onların oyu sizin olsun”
Özgan; “Onların oyu sizin olsun”
Kozan Ekspres Gazetesi´nin sürmanşetten yayınladığı “Atlı, “Özgan´ı HDP destekliyor” haberinin hemen ardından eski AK Partili şimdiki Saadet Partisi´nin Kozan Belediye Başkan Adayı Kazım Özgan´dan cevap geldi.
Atlı; “Özgan´ı HDP destekliyor”
Atlı; “Özgan´ı HDP destekliyor”
Cumhur İttifakı Kozan Belediye Başkan Adayı Nihat Atlı, “Saadet Partisi Kozan Belediye Başkan Adayı Kazım Özgan´ı HDP destekliyor” iddiasında bulundu.
Gürdal Topal; “İş yapan başkan olacağım”
Gürdal Topal; “İş yapan başkan olacağım”
Büyük Birlik Partisi Kozan Belediye Başkan Adayı Gürdal Topal, basın mensupları ile Bucak Göz Mahallesi´nde bir araya geldi.
Eşi başkan adayı, kendisi fahri başkan
Eşi başkan adayı, kendisi fahri başkan
Kendisinin belediye başkan adayı olamadığı partiye eşini belediye başkan adayı gösterdi. Kendisini de “Fahri Başkan” olarak ilan etti.
Gürdal Topal “BİZ ÇALIŞACAĞIZ, KOZAN KAZANACAK”
Gürdal Topal “BİZ ÇALIŞACAĞIZ, KOZAN KAZANACAK”
Yağan yağmura rağmen Seçim Bürosu´nun açılışını gerçekleştiren Büyük Birlik Partisi Kozan Belediye Başkan Adayı Gürdal Topal; “Biz Çalışacağız, Kozan Kazanacak” diyerek, 31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimler için tüm Kozanlının desteğini istedi.
Listeler Belli Oldu
Listeler Belli Oldu
31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimler için partiler başkan ve meclis üyesi liselerini Seçim Kurulu´na teslim ettiler.
ÖZGAN “YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”
ÖZGAN “YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”
Saadet Partisi Kozan Belediye Başkan Adayı Kazım Özgan, yüzlerce vatandaşın katılımı ile Seçim Bürosu´nun açılışını gerçekleştirdi.
Öztürk, Meral Akşener´i Kozan´a davet etti
Öztürk, Meral Akşener´i Kozan´a davet etti
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Meral Akşener, MHP´den istifa ederek İYİ Parti´ye geçen ve partisinden aday gösterdiği mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´a 31 Mart yerel seçimlerinde oy istemek için Mersin´e geldi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Adana için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:03 07:43 12:51 15:23 17:40 19:08
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar