Erdoğan : “Şehrin içinde bir mahalle ama hizmet yok”
Hacımirzalı Mahallesi Muhtarı Hasan Erdoğan; “Mahallemizde yol, su, kanalizasyon,mezarlık ve elektrik sorunu bulunuyor. 400-500 dönümlük mera birileri tarafından kaballanmış durumda. Bu sorunların çözülmesi için yetkililere çağrıda bulunuyorum” dedi.
Tarih: 19.7.2019 14:32:50/ 2786okunma / 0yorum

Kozan Ekspres Gazetesi´nin her hafta farklı bir muhtarı konuk ettiği “Muhtarlarımızı Tanıyalım” köşesinin bu haftaki konuğu Hacımirzalı Mahallesi´nin 31 Mart yerel seçimlerinden sonra yeni seçilen muhtarı Hasan Erdoğan. Hasan Erdoğan Hacımirzalı Mahallesi´nin sorunlarını Kozan Ekspres Gazetesi´ne anlattı.

 

Hasan Erdoğan kimdir?

 

1972 yılında Kozan´da doğan Hasan Erdoğan, bu yaşına kadar Hacımirzalı Mahallesi´nde yaşamış bir kişi. Bugüne kadar değişik sektörlerde iş yapan Hasan Erdoğan, şimdi ise hububat, müteahhitlik ve çiftçilik işiyle uğraşıyor. Erdoğan, mahallenin bütün sorunlarını yakinen biliyor. O sorunları çözmek için ise gece gündüz çalışarak mücadele ediyor.

 

Kendisi ile birlikte 8 muhtar yarıştı

 

31 Mart yerel seçimleri öncesinde muhtar adayı olan Hasan Erdoğan, kendisi ile birlikte 8 muhtar adayı ile yarıştı. Yapılan seçimler sonucunda, 220 oy alan Hasan Erdoğan, mahallenin yeni muhtarı seçildi.

 

Seçimlere 2 ay kala aday oldu

 

Hacımirzalı Mahallesi Muhtarı Hasan Erdoğan, seçimlere 2 ay kala muhtar adayı olduğunu açıkladı. Bunun sebebinin, mahallede yaşanan ciddi sorunların çözülebilmesi için kendisi gibi iş çözebilecek insanların muhtarlık görevine getirilmesi olduğunu söyledi. Bundan dolayı, mahallenin ileri gelenleri ve mahalle sakinleri Hasan Erdoğan´ın muhtar olması için mücadele ettiler. Muhtar olmadan önce de mahallelinin sorunlarını çözme noktasında çalışan Hasan Erdoğan, muhtar olduktan sonra daha da çok çalışmaya başlayarak her zaman mahallenin sorunları ile uğraşıyor. Hasan Erdoğan, diğer adayların seçime 1 yıl kala muhtar adayı olduklarını, kendisinin ise son 2 ay içerisinde muhtar adayı olarak çalışma yaptığını dile getirdi. Mahallelinin güvenini ve teveccühünü kazanan Hasan Erdoğan, bu güveni ve teveccühü yere düşürmemek için halkın sorunlarıyla haşır neşir oluyor.

 

“Şehrin içinde bir mahalle ama hizmet yok”

 

Mahalle muhtarı Hasan Erdoğan, Hacımirzalı Mahallesi´nin şehrin içinde kalan bir mahalle olduğuna dikkat çekerek, mahallesinde mezarlık, ciddi derecede altyapı, su, elektrik ve yol sorunu olduğunu dile getirdi. “Ağlıboğaz´dan ayrılan Hacımirzalı mahalle olmasından bu yana hiçbir hizmet almamıştır” diyen Hasan Erdoğan, yetkililere sorunlarla ilgili müracaatta bulunduğunu ifade etti. Hasan Erdoğan; “Mahallemizde Ilıca bölgesinde hala kuyudan su içen vatandaşlar var. İnsanlar sağlıklı bir şekilde su tüketimi yapamıyorlar. Yağmur yağdığında sular bulanık bir hal alıyor ve vatandaşlar bu suyu içmek zorunda kalıyor” dedi. Mahalledeki büyük sorunların çözülmesi için mücadele edeceğini belirten Hasan Erdoğan, Kozan Belediyesi´nin ve Adana büyükşehir Belediyesi´nin çeşitli nedenlerden dolayı hizmet noktasındabelli bir süre beklememizi istediler.

 

“Mahalleliye söz verdik, sözümüzü tutacağız”

 

Hacımirzalı Mahallesi´nin problemlerini çözmek için aday olduğunu belirten Hasan Erdoğan, “Ben vatandaşlarımıza söz verdim. Bu sözümü yerine getirmek için her türlü mücadeleyi gerçekleştireceğim. Burada çözemezsem Adana´ya, Adana´da çözemezsem Cumhurbaşkanı´na kadar giderek mahallemizin sorunlarını mutlak surette çözeceğim” dedi. Hasan Erdoğan Kozan´a 100 kilometre uzaklıkta bulunan Feke´ye bağlı Gürümze Mahallesi´nde dahi kanalizasyonun olduğuna dikkat çekerek, Kozan´ın hemen yanı başında bulunan Hacımirzalı Mahallesi´nde kanalizasyonun ve altyapının olmamasına tepki gösterdi. Mahalleye bu güne kadar hiç kimsenin bir hizmet yapmadığına dikkat çekerek, “Böyle bir bakımsız mahalle olmaz” dedi.

 

“Mahallede çöp fıçısı dahi yok”

 

Hasan Erdoğan, mahallenin A´dan Z´ye her şeyinin eksik olduğunu belirterek, mahallede çöp fıçılarının dahi olmadığına söyledi. 3 aylık muhtarlığı süresince kendi imkanları ile mahalleye 15 civarında çöp fıçısı alarak koyduğunu sözlerine ekledi.

 

“400-500 dönümlük meralar kaballanmış”

 

Hacımirzalı Mahallesi Muhtarı Hasan Erdoğan, mahallede yaşanan sorunların yanında bir de mera üzerine kulübe yaparak buraları sahiplenmeye çalışan insanların da olduğuna dikkat çekti. Köy halkına ait olan ve sorumluluğu Kaymakamlık ve muhtarlık tarafından üstlenilen bu meraları sahiplenen kişilerle ilgili olarak her türlü yasal işlemlerin yürütüldüğünü belirten Hasan Erdoğan, bu mera bölgesinin şehre yakın olması sebebiyle kıymetli olduğunu dile getirdi. “Mera sorunu ile ilgili olarak Kaymakam´ımız Sayın Şafak Gürçam´la birlikte çalışmalarımız sürüyor. Hiç kimsenin cezai işlemle karşı karşıya kalmaması için mücadele ediyoruz” diyen Hasan Erdoğan, “Mera üzerine kulübe yapanların bazıları bu kulübeleri söktüler. Ancak, bir kısmı hala duruyor. Bunlarla ilgili olarak da yasal işlemlerimiz sürecektir” ifadelerini kullandı. Hasan Erdoğan, merada bütün vatandaşların hakkının olduğunu belirterek, bu sorunun kısa zaman içerisinde çözülmesi için aralıksız olarak çalışacağını sözlerine ekledi.

 

“Ailemize vakit ayırabiliyoruz”

 

Hacımirzalı Mahallesi Muhtarı Hasan Erdoğan muhtar olduktan sonra günde bir veya iki defa mahallenin bütün sokaklarını gezerek mahallenin sorunları hakkında bilgi ediniyor. Muhtarlıktan ve kendi işinden kalan vakitlerde ise ailesiyle birlikte vakit geçirebildiğini ifade eden Hasan Erdoğan, ailesinin kendisine karşı anlayışlı davrandığını ifade etti.

 

“Mahallenin huzur ve güvenliği içi  çalışıyoruz”

 

Muhtar Hasan Erdoğan, Hacımirzalı Mahallesi´nin mera bölümlerinde uygunsuz durumlarda bulunan veya alkol alan vatandaşların uzaklaştırılması konusunda Emniyet Müdürlüğü ile istişareli çalıştıklarını, ekiplerin mahalle içerisinde sıklıkla devriye görevi yapması için gerekli dilekçe verildiğini ifade etti. Mahallenin huzur ve güvenliği için 7/24 görevde olduklarını ifade etti.

 

Mahallede elektrik trafosu sorunu var”

 

Hasan Erdoğan, özellikle kış aylarında yağmurlarda ve rüzgarlı havalarda elektriklerin kesildiğini ifade ederek, mahallede bulunan trafonun değiştirilmesi hususunda TEDAŞ´a ve yetkili mercilere şifahen dile getirdiklerini, ancak bugüne kadar herhangi bir girişimin olmadığını da dile getirdi. TEDAŞ yetkililerine seslenen Muhtar Hasan Erdoğan; “Mahallemizin trafosu değiştirilsin. Kış aylarında en küçük yağmur da dahi, vatandaşlarımız elektriksiz kalmasın” dedi.

Hacımirzalı Mahallesi Muhtarı Hasan Erdoğan, mahallesinde yaşanan sorunları dile getirdi. Hacımirzalı Mahallesi´nin en büyük sorunlarının başında; mezarlık, altyapı, kanalizasyon, içme suyu, yol, elektrik… kısacası mahallenin A´dan Z´ye her türlü sorunu bulunuyor. Bu sorunların çözümü noktasında, muhtar Hasan Erdoğan bütün kurumlara seslendi. Kozan Ekspres Gazetesi olarak, Hasan Erdoğan´a muhtarlık görevinde başarılar diliyor, mahallenin sorunlarını kısa süre içerisinde çözmesi için kolaylıklar diliyoruz.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Erdoğan Şehrin içinde mahalle hizmet
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Talip Dağlı Mimarlık İnşaat Gayrimenkul Şirketi açıldı
Talip Dağlı Mimarlık İnşaat Gayrimenkul Şirketi açıldı
Işletmeciliğini Kozan´ın önde gelen esnaflarından Fatin Rüştü Dağlı´nın oğlu Talip Dağlı´nın yapacağı Talip Dağlı Mimarlık İnşaat Gayrimenkul Şirketi, AK Parti adana milletvekili Tamer Dağlı´nın katılımı ile gerçekleştirildi.
Başkan Özgan´dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Özgan´dan Gaziler Günü mesajı
Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan , Gaziler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı
İŞKUR, AKP´nin arka bahçesi mi?
İŞKUR, AKP´nin arka bahçesi mi?
Türkiye´de istihdam sayısını yükseltmek amacıyla İŞKUR belli aralıklarla kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak üzere işçi alımı gerçekleştiriyor. Bu alımların adaletli olup olmadığını kamuoyuna soruyoruz.
İstanbul´da büyük şölen
İstanbul´da büyük şölen
Adana Kültür ve Dayanışma Derneği öncülüğünde Adana Büyükşehir Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi´nin katkılarıyla bu yıl ikincisi düzenlenen ADANAFEST tanıtım günleri olarak 6-7-8 Eylül de tarihinde Etiler Sanatçılar Parkında gerçekleştirildi.
AFAD GÜNÜLLÜLÜK PROJESİ
AFAD GÜNÜLLÜLÜK PROJESİ
Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, AFAD Gönüllülük Projesinde hafif arama kurtarma afet farkındalığının artırılması, afet ve acil durumlar karşısında toplum direncinin sağlanması için gönüllü olarak görev yapan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerine özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı başarı belgesi verdi.
Trafik kazası : 1 yaralı
Trafik kazası : 1 yaralı
Kozan´da meydana gelen trafik kazasında bir çocuk yaralandı, yaralı çocuk ambulansla hastaneye kaldırıldı.
Gürçam´dan yeni eğitim-öğretim yılı mesajı
Gürçam´dan yeni eğitim-öğretim yılı mesajı
Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yayınladı.
Aladağ ailesinden Diyanet´e arsa bağışı
Aladağ ailesinden Diyanet´e arsa bağışı
Kozan ilçesinde geçtiğimiz yıllarda vefat eden Turhan-Perihan Aladağ´ın varisleri olarak evlatları cami hizmetinde kullanılmak üzere Diyanet Vakfı´na arsa bağışında bulundular.
Sönmez, Atatürk Anıtı´na çelenk koydu
Sönmez, Atatürk Anıtı´na çelenk koydu
2019-2020 eğitim ve öğretim yılı İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında, Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez Atatürk Anıtı´na çelenk koyarak şükranlarını sundu.
Kazım Özgan´dan açıklama var
Kazım Özgan´dan açıklama var
Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu´nun Kozan ziyareti ile ilgili olarak gazetemizin “Sessiz sedasız ziyaret” başlıklı haberi ile ilgili olarak açıklama yaptı.
Şirket, 7 milyon ciro yaptı
Şirket, 7 milyon ciro yaptı
Kozan İmar Limited Şirketi; “Mülkiyeti değerli Kozanlı hemşerilerimize ait tesislerin satılması, devredilmesi söz konusu değildir. Zarar ettirilmesi, zararına faaliyetlerini savunmak ise Kozanlılara ihanettir” ifadelerini kullanarak son günlerde şirket hakkında kamuoyunda, aslı astarı olmayan iddialar olduğunu belirterek açıklamalarda bulundu.
Mükremin Topal´ın kızı Seda evlendi
Mükremin Topal´ın kızı Seda evlendi
Kozan´ın sevilen esnaflarından, MHP Eski Kozan Belediye Meclis Üyesi Mükremin ve Zeynep Topal´ın kızları Seda ile Tanju Gezgin, Ayna Organizasyon´da düzenlenen düğün töreniniyle dünya evine girdiler.
Kozan´da damak tadının adı Paçahan
Kozan´da damak tadının adı Paçahan
Açıldığı günden bu yana her geçen gün kalitesini ve başarısını artıran Paçahan, tam anlamıyla paça lezzetinin damak zevkine sunulduğu adres olarak 1 numara olma yolunda.
OTOPARK SIKINTISI ORTADAN KALKIYOR
OTOPARK SIKINTISI ORTADAN KALKIYOR
Geçtiğimiz günlerde yıkım işlemleri başlatılan eski Kozan Devlet Hastanesi´nin yıkımı tamamlandı. Devlet Hastanesi´nin eski binasının yeri otopark olacak şekilde dizayn edildi.
Sönmez´den yeni eğitim-öğretim yılı meaajı
Sönmez´den yeni eğitim-öğretim yılı meaajı
2019-2020 eğitim ve öğretim sezonunun açılması ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez yazılı bir açıklama yayınlayarak, yeni eğitim ve öğretim yılının verimli geçmesini temenni etti.
Velilerde telaş başladı
Velilerde telaş başladı
Okulların açılmasına Kısa bir süre kala velilerde de öğrencilerin eğitim ve öğretiminde gerekli kırtasiye araçları ile okul formalarını alma kaygısı başladı.
Ne havuzmuş be!!!
Ne havuzmuş be!!!
Yaz bitti. Havuz yine açılmadı. Bir türlü açılarak hizmete giremeyen Kozan Olimpik Yüzme Havuzu yaz aylarının bitmesine rağmen hala açılamadı. Bir türlü ihalesi yapılamadı. Süreç aynı kamlumbağanın yol kat etmesi gibi ilerliyor.
Gürçam´dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı
Gürçam´dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı
Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam 30 Ağsutos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Gürçam mesajında; “Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 97. yıldönümünü milletçe kutlamanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz.
Zafer Bayramı´nın 97. yılı
Zafer Bayramı´nın 97. yılı
30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 97. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Kozan´da düzenlenen bazı etkinliklerle kutlandı.
Sarıeroğlu son yolculuğuna uğurlandı
Sarıeroğlu son yolculuğuna uğurlandı
AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu´nun 70 yaşında vefat eden babası Şadi Sarıeroğlu, Adana´da son yolculuğuna uğurlandı.
BAŞKANLARDAN ORTAK SÖYLEM
BAŞKANLARDAN ORTAK SÖYLEM
“34 yıllık yol hikâyesi bitirilmeli”
KOZANLI DOKTORDAN ACI HABER
KOZANLI DOKTORDAN ACI HABER
Aslen Kozanlı olan hemşehrimiz Doktor Yasemin Ünüvar Özkan (47) geçirdiği ani kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
CHPLİ KADINLAR TEK YÜREK
CHPLİ KADINLAR TEK YÜREK
Kırıkkale´de eşi tarafından vahşice öldürülen Emine Bulut cinayeti ile ilgili CHP Kozan İlçe Kadın Kolları basın açıklaması yaptı. CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Sarıtaş tarafından yapılan açıklamaya, CHP Kozan İlçe Başkanı Bünyamin Sedefoğlu´nun yanı sıra partililer de katıldı.
5. Yiğenoğlu Ailesi Buluşması
5. Yiğenoğlu Ailesi Buluşması
Yiğenoğlu Ailesi Dayanışma Derneği tarafından organize edilen 5. Savruk Buluşması geçtiğimiz Pazar günü Savruk Yaylası´nda gerçekleştirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.6889
EURO
6.2847
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Adana için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:03 07:43 12:51 15:23 17:40 19:08
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar