İLK MECLİSTE SAĞDUYU HAKİM
31 Mart yerel seçimlerinden sonra YSK tarafından atanan Kazım Özgan başkanlığındaki Belediye Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Tarih: 17.4.2019 16:21:58/ 2566okunma / 0yorum

31 Mart´ta yapılan yerel seçimler sonucunda Cumhur İttifakı Kozan Belediyesi´ne 20 meclis üyesi, Millet İttifakı 6 meclis üyesi ve Saadet Partisi 5 meclis üyesini girdirmişti.

Belediye başkanı Kazım Özgan başkanlığındaki 31 meclis üyesi tam kadro meclis toplantı salonunda ki yerini aldıktan sonra toplantı başladı. Meclis 1 dakikalık saygı duruşu akabinde okunan İstiklal Marşı´nın ardından, okunan Kuranı Kerim ve yapılan dua ile açıldı. YSK nın aldığı karar doğrultusunda Kozan Belediye Başkanı yapılan Kazım Özgan meclisi yaptığı açılış konuşması ile selamladı. Özgan konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

/resimler/2019-4/17/1623452121417.jpg

“HER ŞEY ŞEFFAF OLACAK”

İlk meclis toplantı açılışında konuşan Kazım Özgan konuşmasına, her şeyin şeffaf bir şekilde ortada olacağına, kapalı kapılar ardında hiçbir şeyin olmayacağına vurgu yaparak başladı. “Kozan için faydalı ne varsa hep birlikte altına imza atacağız” dedi.

BELEDİYE BÜYÜK BORÇ ALTINDA

Geçtiğimiz günlerde yapılan devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Kozan Belediyesi´nin 53 milyon, imar limited şirketinin 36 milyon borcu olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Kazım Özgan mecliste de aynı cümleleri kurdu. Belediye kurumunun milletin kurumu olduğuna dikkat çeken Kazım Özgan, 2004 yılında 250 milyar borçla aldıkları ve 2014 yılında borçsuz teslim ettikleri imar Limited Şirketi borcunun altından zorda olsa kalkacaklarını ifade etti.

“YENİ İŞLETMELER KURMAK LAZIM”

Dağılcak, SODES, Kozan Kalesi ve Yaverin Konağı gibi işletmelerin daha iyi hizmet verebilmesi için iyileştirilmesinin gerektiğine dikkat çeken Kazım Özgan, yeni işletmelerde kurarak belediye ek gelir sağlanması için el birliğine ihtiyaç olduğunu söyledi. Belediyenin borcunun 52 milyon olduğunu söyleyen Özgan, belediye borcunun altından kalkabileceğiz ancak şirketin durumu içler acısı olmasından dolayı zorluklar yaşanabileceğini dikkat çekti.

Belediye Başkanı Kazım Özgan´ın konuşmasının ardından geçici katip üye seçimi yapıldı.

AK Parti grubu adına Avukat Abdullah Avcı söz aldı. Abdullah Avcı´nın sözleri mecliste dikkatleri çekti.

/resimler/2019-4/17/1628584471306.jpg

AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİ MHP´DEN İSTİFA EDECEK, KENDİ PARTİLERİNE GEÇECEK

AK Parti grubu adına söz alan Avukat Abdullah Avcı yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Çok zorlu geçen ancak centilmence geçtiğini söyleyemeyeceğim bir seçim dönemi sonunda, ne yazık ki milletin iradesi dışında bir tablo ile karşı karşıya kaldık. Oluşan bu tablonun Kozan´ın hayırına olduğunu söylememiz mümkün değildir. Zira, oluşan bu durumdan kamu vicdanı rahatsızdır. Büyük bir oy farkı ile rakibinin gerisinde kalmış bir kişinin, YSK kararı ile başkan seçilmesi kamu vicdanını rahatsız etmiştir. Eminim ki, sandıkta elde edemediği sonucu masada elde etmiş olmak sadece Kozan halkının yüreğinde değil, kendi vicdanına mahkum olmanın acısını hissettirecektir. Sayın Başkan yasal yollarla iş başına gelmiştir. Ama yasal olan her şey helal değildir. AK Parti grubu olarak Kozan´a yararlı olacak her şeyin yanında olacağız. Ancak, kişisel ve kamuyu ilgilendirmeyen konularda yasalardan elde ettiğiniz konuları sonuna kadar kullanacağız. Belediye içerisinde yapılacak herhangi bir yolsuzluğa seçim süresince beraber hareket ettiğimiz Cumhur ittifakı ile geçit vermeyeceğiz. Denetim müessesesini etkin bir şekilde yöneteceğiz” diye konuştu.

AK Parti adına söz alan Abdullah Avcı, Cumhur ittifakı 20 meclis üyesinin 8´inin AK Partili olmasından mütevellit 8 meclis üyesinin İstifa ederek AK Parti´ye geçeceğini, bununla ilgili dilekçeyi de meclis başkanlığına sunduklarını ifade etti.

/resimler/2019-4/17/1630231191738.jpg

MHP grubu adına söz alan MHP meclis üyesi Yusuf Eroğlu´da, özellikle Ağlıboğaz Mahallesi´ndeki imar konusunda takipçi olacaklarını ve bu işin peşini bırakmayacaklarını ifade etti.

“KOZAN´ımız İÇİN VARIZ”

MHP adına söz alan meclis üyesi Yusuf Eroğlu seçimden önce bir takım olumsuzlukların olduğuna dikkat çekerek, o olumsuzlukların unutulduğunu söyledi. “Kozan için yararlı olan ne varsa biz varız” dedi. Kozan´ın yararına olacak bütün iş ve işlemlerde belediyenin yanında olacaklarını ifade etti. Ayrıca; “Kazım Bey´in verdiği sözlerin de arkasında olacağız” diyen Eroğlu, “Ağlıboğaz konusunda verdiğin sözlerle ilgili bunun takipçisi olacağız ve destek vereceğiz” dedi. Kazım Özgan seçim propagandasında Ağlıboğaz Mahallesi´nde yaşanan imar sorununu 1 ay içerisinde çözeceğini ifade etmişti.

/resimler/2019-4/17/1631059630097.jpg

Millet ittifakı adına söz alan Cumhuriyet Halk Partili Ertan Karaoğlu´da meclis açılışında bir konuşma yaptı.

“MUHALEFET GÖREVİNİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Millet ittifakı adına söz alan Ertan Karaoğlu´da meclis açılışında kısa bir konuşma yaptı. Ertan Karaoğlu konuşmasında, 31 Mart yerel seçimlerine Millet İttifakı ile gittiklerini ve mecliste muhalefet görevlerini en iyi şekilde yapacaklarını ifade etti. Mecliste kamu görevi yaptıklarının bilincinde olarak görev yapacaklarını söyleyen Ertan Karaoğlu, hayırlı işler de belediye başkanına destek olacaklarını ancak Kozan´ın hayrına olmayacak işlerde de en büyük muhalefeti yapacaklarını sözlerine ekledi.

Gruplar adına yapılan konuşmaların ardından meclis gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. 1 ve 2. meclis gündemi maddeleri meclisten geçti. 1. maddede görüşülen meclis başkan vekilliği seçimleri kapalı usul yapıldı. Yapılan kapalı usul seçiminde Belediye Başkanı olmadığı zamanlarda meclise başkanlık yapacak olan isimler belirlendi. Yapılan seçim sonucunda, meclis üyelerinin çoğunluğu ile Saffet Sarıca ve Mustafa Kütük meclis başkan vekilliğine seçildi.

Meclis gündeminin 2. maddesinde de meclis katipliğine üye seçimi yapıldı. Cumhur İttifakı´ndan Gamze Ataş ve Selçuk Cengiz meclis katipliğine seçilen isimler oldular.

/resimler/2019-4/17/1631522443498.jpg

Meclis gündemine gelen 12 maddeden ikisi meclisten geçti. Diğer 10 maddenin görüşülmesi için meclis Cuma günü sabah 10.00´da yeniden toplanacak.

Ayrıca, meclis üyesi Hazım Dağlı tarafından gündem dışı olarak meclise önerge verildi. Verilen önergede Ağlıboğaz Mahallesi´ndeki imar sorununun bir an önce çözülmesi için çalışmaların başlatılması gerektiği ifade edildi. Önerge meclisin verdiği kararla gündeme alındı.

Meclis toplantısı sonunda Saadet Partili belediye başkanı Kazım Özgan Belediye Meclis Üyeleri´nin tebriklerini kabul etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MECLİSTE SAĞDUYU HAKİM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Meclis´te “FIRIN” tartışması
Meclis´te “FIRIN” tartışması
Kozan Belediye Meclisi´nin Ağustos ayı olağan toplantısı Kozan Belediye Meclis Toplantı Salonu´nda gerçekleştirildi.
2. ŞİRKET KAPIDA
2. ŞİRKET KAPIDA
Kozan Belediyesi´nden mevcut şirketin yanına yeni bir şirket daha kuruluyor. “Bu şirketle belediyenin işleri daha hızlı yürüyecek” ifadeleri kullanılıyor. Yeni şirketin getirisi götürüsü ne olacak? Nasıl çalışacak?
Karaköse “En büyük problem yol ve su”
Karaköse “En büyük problem yol ve su”
31 Mart yerel seçimlerinden sonra İmamoğlu Belediye Başkanı seçilen Kasım Karaköse´yi ziyaret eden Kozan Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüseyin Erciyes, yeni başkana görev yapacağı 5 yıl süre içerisinde başarılar diledi.
2 bin 20 lira maaş alacaklar
2 bin 20 lira maaş alacaklar
Belediye Meclisi karar aldı: Belediye Başkan Yardımcıları Ruhi Gül ve Süleyman Şenoğul asgari ücret alacaklar”
Borç yaklaşık 100 milyon
Borç yaklaşık 100 milyon
31 Mart yerel seçimlerinden sonra belediyeyi teslim alan Kazım Özgan borçların araştırmasını yapıyor. Mecliste açıklanan borca göre; Kozan Belediyesi´nin 52-53 milyon, İmar Limited Şirketi´nin 45 milyon borcu var. Borçlar yapılan tespitlerin ardından artabilir.
Özgan mesaiye başladı
Özgan mesaiye başladı
2014 yılında devrettiği belediyeyi, Musa Öztürk´ten devralan Kazım Özgan Belediye Başkanlığı mesaisine başladı.
BAŞKAN ÖZTÜRK´TEN REGAİP KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ÖZTÜRK´TEN REGAİP KANDİLİ MESAJI
Millet İttifakı Kozan Belediye Başkan Adayı ve Belediye Başkanı Musa Öztürk, mübarek üç ayların gelişi ve Regaip Kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
ASFALT PLENTİ TESİSİ KURULUYOR
ASFALT PLENTİ TESİSİ KURULUYOR
Kozan ilçe belediyesi asfalt üretim tesisini yenilemek ve üretim miktarını 4 kat arttırmak için çalışma başlattı.
Başkan Öztürk, proje çalışmalarını yerinde inceledi
Başkan Öztürk, proje çalışmalarını yerinde inceledi
Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk geçtiğimiz günlerde yapımına başlanan “Kozan Belediyesi “Sosyal Yaşam Merkezi Projesi” temel atma öncesinde inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.
Sosyal Yaşam Merkezi inşaat çalışmaları başladı
Sosyal Yaşam Merkezi inşaat çalışmaları başladı
Kozan Belediyesi, geçtiğimiz ay imza töreni yapılan 2 Milyon bütçeli Avrupa Birliği (AB) projesine hızlı başladı. Belediye proje çalışmaları kapsamında yeni kuracağı "Kadın Sosyal Yaşam Merkezi´nin inşaat çalışmalarına başladı.
Yılın ilk meclis toplantısı yapıldı
Yılın ilk meclis toplantısı yapıldı
2019 yılının ilk belediye meclis toplantısı bugün saat 14.00´da Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk´ün başkanlığında gerçekleştirildi.
Musa Öztürk 5 yılda kalıcı eserlere imza attık
Musa Öztürk 5 yılda kalıcı eserlere imza attık
Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk göreve geldikleri 30 Mart 2014´ten itibaren halka hizmet düsturuyla işe koyulduklarını ve Kozan için neler yapabiliriz önce bunun muhasebesini yaptıklarını belirtti.
1000´in Üzerinde Kursiyere Kurs Bitirme Belgeleri Verildi
1000´in Üzerinde Kursiyere Kurs Bitirme Belgeleri Verildi
Kozan Belediyesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi´nde verilen kurslar da eğitim alan 1000´in üzerinde kursiyere kurs bitirme belgeleri verildi.
Başkan Öztürk; Büyükşehir Yasası Kozan´a Zarar Verdi
Başkan Öztürk; Büyükşehir Yasası Kozan´a Zarar Verdi
Öztürk; Muhtarlar İle Bir Araya Geldi
Çamurdan Konağı Restorasyona Hazır
Çamurdan Konağı Restorasyona Hazır
Kozan Belediyesi 2018 yılı Çukurova Kalkınma Ajansı Turizmin Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Programına başvurusunu yaptığı “Çamurdan Konağı Restorasyon Projesi” destek almaya hak kazandı.
Öztürk; Varsaklar Mahallemizi Modern Hale Getiriyoruz
Öztürk; Varsaklar Mahallemizi Modern Hale Getiriyoruz
Kozan Belediyesi tarafından Varsaklar Mahallesinde Karabük Caddesi, Yiğit sokak ve Şehit Gönül Küçük sokakta başlatılan yol genişletme ve mıcır asfalt kaplama çalışmaları devam ediyor.
Okulun İlk Gününde Simitler Başkan Öztürk´ den
Okulun İlk Gününde Simitler Başkan Öztürk´ den
Okulun İlk Gününde Simitler Başkan Öztürk´ den
Tufanbeyli Belediyesi´nden Evde Bakım Hizmeti
Tufanbeyli Belediyesi´nden Evde Bakım Hizmeti
Tufanbeyli Belediyesi tarafından kimsesi olmayan, yaşlı ve hastalara yönelik evde bakım hizmetleri veriliyor.
Öztürk" Zabıta Halkın Mutluluğu ve Huzurudur"
Öztürk" Zabıta Halkın Mutluluğu ve Huzurudur"
Kozan Belediyesi zabıta ekipleri Zabıta Haftası etkinlikleri kapsamında, Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk ´ü makamında ziyaret etti.
Büyükşehir Belediyesi zabıtalarından Başkan Sözlü´ye ziyaret
Büyükşehir Belediyesi zabıtalarından Başkan Sözlü´ye ziyaret
Adana Büyükşehir Belediyesi zabıtaları, Zabıta Haftası dolayısıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü´yü makamında ziyaret etti. Zabıta üniforması giymiş çocuklar ise ziyaretin sürpriz konuğuydu.
30 Ağustos Akşamına Aşıklar Damgasını Vurdu
30 Ağustos Akşamına Aşıklar Damgasını Vurdu
30 Ağustos zafer bayramı etkinlikleri kapsamında Kozan Belediyesi tarafından düzenlenen halk ozanları programı yoğun ilgi gördü.
Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Kozan Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı meclise gelen 13 maddenin görüşülmesi ile gerçekleştirildi.
7200 METREKARELİK PARK AÇILIYOR
7200 METREKARELİK PARK AÇILIYOR
Kozan Belediyesi Karacaoğlan Mahallesi´nde 7200 metre kare alanda yapımı tamamlanan parkın açılışı 12 Haziran 2018 Salı günü iftar programı ile birlikte yapılacak.
“Yetkilendirme” Meclis´ten Geçti
“Yetkilendirme” Meclis´ten Geçti
18 Mayıs 2018 tarihinde Plan ve Bütçe Komisyonu´na tartışmalı bir şekilde havale edilen, İller Bankası´ndan kullanılacak kredi ile ilgili her türlü işlemi yapmaya Kozan Belediye Başkanı´nın yetkilendirmesi maddesi, Kozan Belediye Meclisi´nin Haziran ayı toplantısında 17 evet, 13 ret oyu ile meclisten geçti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.6889
EURO
6.2847
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Adana için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:03 07:43 12:51 15:23 17:40 19:08
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar