İstanbul’dan “BİRLİK VE BERABERLİK” mesajı verild

İstanbul'da yaşayan Kozanlıların bir araya geldiği gecede “Birlik ve Beraberlik” mesajı verildi.

iKozan Kültür ve Dayanışma Platformu tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen birlik ve beraberlik gecesi İstanbul Kadıköy'de bulunan Demiryolları Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Gecede, İstanbul'da yaşayan tüm Kozanlılar bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajı verdiler. “Kozan için bir olalım” mesajının da verildiği gecede konuşmacıların hepsi hemşericilik, birlik ve beraberlik ve Kozan'ın gelişmesi yönünde konuşmalar gerçekleştirdiler.

Platform Başkanı Faruk Yiğenoğlu bir konuşma gerçekleştirdi. Yiğenoğlu gerçekleştirdiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu tür organizasyonlar; geçmişte birçok güzelliği beraber yaşayan hemşerilerin şehir hayatının zorluklarından dolayı zoraki olarak birbirleriyle kaybolan ilişkilerinin yeniden güzel ve sağlam bir temel oluşturulabilmesi için çok yararlı bir ortam oluşturmaktadır.

Platformumuz; işte bu amaçla bu büyük organizasyonların yanında; kardeşlerimiz arasındaki muhabbeti arttırabilmek; düğünler gibi güzel anlarını paylaşmak, cenazeler gibi moral desteğinin ihtiyaç görüldüğü durumlarda kardeşlerimize destek vermeğe çalışmaktadır. Şehir hayatı zor; dertleri ve tasaları paylaşacak kişileri bulmakta zor, bu tür zorlukların aşılmasında, sivil toplum kuruluşlarının önemi gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır. Son olarak belirtmek istiyorum ki; derneğimiz düzenlediği bütün organizasyonların haberlerini, platformumuzun facebook sayfamızdan, mailden, twitterdan,

 instagramdan ve Whatsapp mesajlarla sizlere iletilmektedir. Bizleri yalnız bırakmayan Kadıköy Kaymakamımız Sayın Mustafa Özarslan’a, Üsküdar Kaymakamımız Murat Sefa Demiryürek’e Adana Derneği Başkanımız Sayın Burak Arslanoğlu’na, İstanbul da yaşayan Kozanlıların İstanbul’daki duayenlerinden Sayın Ünver Yörüger ve Sayın Mehmet Çamurdan ağabeylerimize, 

İstanbul İl Jandarma Komutan Yardımcımız Sayın İlker Şimşek’e,Bakırköy Adliyesi Savcımız Tahsin Yavuz’a Özdiriliş İnşaat sahibi Sayın Hacı Osman İldeniz’e,İstanbul Turbeyler Başkanı Hüseyin Dinç’e ve daha ismini sayamadığımız birbirinden değerli birçok hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Yiğenoğlu’nun konuşmasının ardından Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir, Kozan Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Fatih Aydın, Kozan Ekspres Gazetesi imtiyaz sahibi Hüseyin Erciyes, Kozan Ticaret Odası 2. Başkanı Fatin Dağlı, Kadıköy Kaymakamı Mustafa Özarslan, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Adana Derneği Başkanı Burak Arslanoğlu ve Ünver Yörüger birer konuşma gerçekleştirdiler.

Kozanlılar, Kozan’ın gelişmesi, geliştirilmesi ve gelecek ile ilgili olarak neler yapılabilir bunların fikir alış-verişini yaptılar. Geceye ilk defa katılan, birbirini tanımayan Kozanlılar tanışma fursatı buldular. Birlik ve beraberlik gecesinde canlı müzik eşliğinde Kozanlılar doyasıya eğlenerek unutulmaz anlar yaşadılar.

Platform Başkanı Faruk Yiğenoğlu geceye katılan bütün hemşerileri ile yakından ilgilendi.

Elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden platformun faaliyetlerinde aktif bir şekilde rol oynayan rahmetli Furkan Baykan’da rahmet ve saygıyla anıldı.

Düzenlenen gece, geceye katılan bütün Kozanlıların toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.