Anahtar Kelimeler: ortasındaki tehlikeli delik

Yol ortasındaki tehlikeli delik

Kozan´da 9 yaşındaki bir çocuk, yol ortasında esrarengiz bir şekilde açılan deliğe düştü. Yaralanan çocuk ailesi tarafından hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alındı, çocuğun durumu iyi.

Varsaklar Mahallesi Şehit Zeki Özen Sokak üzerinde yapılan altyapı çalışmalarının ardından yol ortasında bir delik bırakıldı. Deliğin hangi maksatla, neden açık bırakıldığı konusunda hiç kimsenin bir fikri yok.

9 yaşındaki Berat Eymen Kökyıldırım deliğe düştükten sonra korku içerisinde eve gitti. Babası İhsan, yaralı oğlunu Kozan Devlet Hastanesi Acil Servisine götürdü. Çocuk, burada tedavi altına alındı. Hayati tehlikesi bulunmuyor.

İhsan Kökyıldırım bu olayda ihmali bulunanlar hakkında şikayetçi oldu. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan İhsan Kökyıldırım; ?Cuma günü akşam saatlerinde çocuğum sokakta oynarken, önceden bu yana yol ortasında açık bulunan deliğe düşmüş. Bacağında yaralanma meydana geldi. Hastaneye götürdük. Çok şükür kırık veya çıkık bulunmuyor. Emniyet Müdürlüğü´ne giderek bu yol ortasındaki delik ile ilgili yetkililerden şikayetçi oldum. Burası kış aylarında sel baskınları olan bir sokak. Çalışma yapılmıştı. Çalışma yapıldıktan sonra da buraların üstü kapatılmadı. Sokağın yakınlarında herhangi bir park bulunmadığı için çocuklar mecbur olarak buralarda oynuyorlar. Tehlikeli olan bu çukurlar ve delikler bizleri tedirgin ediyor. Kapatmak istedik ama kendi çabalarımızla bu mümkün olmadı. Şimdi yetkililere sesleniyoruz. Burada küçük bir çocuk çukura tamamen düşerek hayatını kaybedebilir. Birilerinin canı yanmadan, belediyenin veya ASKİ´nin bu konuya bir an önce çözüm bulması gerekiyor? dedi.

Varsaklar Mahallesi Şehit Zeki Özen Sokak üzerinde yol ortasında bulunan bu deliğin kapatılması gerekiyor. Bisikletle veya motosikletle seyir halinde olan vatandaşlar bu delikten dolayı kaza yapabilirler. Yapılan her türlü altyapı çalışmalarının ardından bu tür manzaralar ortaya çıkıyor. Önemli olan çukurları ve delikleri zamanında kapatabilmek.

/resimler/2019-10/5/1455205918912.jpg/resimler/2019-10/5/1455362325405.jpg