1000´in Üzerinde Kursiyere Kurs Bitirme Belgeleri Verildi

Kozan Belediyesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi´nde verilen kurslar da eğitim alan 1000´in üzerinde kursiyere kurs bitirme belgeleri verildi.

Kozan Belediyesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi´nde verilen kurslar da eğitim alan 1000´in üzerinde kursiyere kurs bitirme belgeleri verildi.

Açıldığı günden bu yana, açtığı birçok kurs ile yüzlerce bayana kurs veren Hayat Boyu Eğitim Merkezi´nde kurslarını tamamlayan 1000´in üzerinde kursiyere kurs bitirme belgeleri verildi.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi´nde gümüş işleme, güzellik ve saç bakımı hizmetleri, servis eleman yardımcılığı, KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi, dekoratif ahşap süsleme eğitimi, bilgisayar eğitimi, İngilizce eğitimi gibi çok çeşitli kurslarda toplamda 1000´in üzerinde kursiyer kurslarını tamamladı.

Verilen kurslar neticesinde, birçok kadın meslek sahibi oluyor ve buradan edindikleri bilgilerle kimileri kendi işyerlerini açıyor, kimileri de kurstan aldıkları eğitim neticesinde bir yerlerde çalışarak aile ekonomisine katkı sağlıyorlar.

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, ?Hayat Boyu Eğitim Merkezi´nde yüzlerce bayan çeşitli kurslarda eğitim alarak kendilerini yetiştirdiler ve yetiştirmeye de devam ediyorlar. Burada verilen kurslar sayesinde Kozanlı bayanlar meslek sahibi oluyorlar. Hayat Boyu Eğitim Merkezi´mizin verdiği kurslar aralıksız olarak devam edecektir? ifadelerini kullandı.