Anahtar Kelimeler: . turnuva

100. yıla özel turnuva

İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen tenis turnuvasının finali yapıldı. Final sonrası protokolün katılımı ile kupa töreni düzenlendi.

12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Kozan'da tenis turnuvası düzenlendi. Turnuvanın final maçı Atatürk Parkı içerisinde bulunan tenis kortunda gerçekleştirildi. Farklı yaş kategorilerinde düzenlenen tenis turnuvasının erkekler final maçına; İl Gençlik ve Spor Müdürü Muzaffer Çintımar, Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, İlçe Gençlik ve Spor müdürü Kürşat Gültekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez, İlçe Jandarma Komutanı Nuh Anacık, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi büyükatak, daire müdürleri ve çok sayıda sporcu katıldı.

Erkekler final maçı Taciddin Kuruoğlu ve Mustafa Küçük arasında oynandı. Maç sonunda Taciddin Kuruoğlu Mustafa Küçük’ü 2-0 mağlup ederek tenis turnuvasının şampiyonu oldu.

Bayanlar kategorisinde şampiyonluğu İrem Tekerek alırken, ikinciliği Gülseren Dindar aldı. Erkekler final maçının ardından dereceye girenlere protokol tarafından kupaları verildi.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kürşat Gültekin; "Hava muhalefeti nedeniyle ertelemiş olduğumuz final maçımızı bugün sporcularımızın ortaya koymuş oldukları mukemmel oyun ile gerçekleştirdik. Bizde hiçbir zaman desteğini esirgemeyen İl Gençlik ve Spor Müdürümüz Sayın Muzaffer Çintımar’a, Kaymakamımız Şafak Gürçam’a ve emeği geçen bütün kurumlara ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte Kozan’ı temiz şehri yapmak için uğraşacağız” ifadelerini kullandı.