2013 yılında kapatılmıştı, yeniden açılıyor

2013 yılında kapatılmıştı. Yapılan çalışmalar sonrasında yeniden açılacak. Eskimantaş Karakolu Haziran ayında yeniden hizmet vermeye başlayacak. Kaymakam Şafak Gürçam yerinde inceleme yaptı.

2013 yılında kapatılan Eskimantaş karakolunun Haziran ayı içerisinde yeniden hizmete gireceğini söyleyen Kaymakam Şafak Gürçam, bugüne kadar geniş çaplı çalışma yaptıklarını ifade etti. Yapılan bakım ve onarım çalışmalarının ardından Eskimantaş Karakolunun Haziran ayı içerisinde yeniden hizmete gireceğini kaydeden Şafak Gürçam, Jandarma Karakolu binasında ve çevresinde incelemelerde bulundu.

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam göreve başladığı günden bu yana Eskimantaş Karakolunun yeniden açılması için büyük çabalar gösterdi. Süreci başından bu yana yakınen takip etti.  Eskimantaş Karakolu, Gaziköy ve Horzum’dan sonra 3. karakol olarak Kozan İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı faaliyet gösterecek.

Şafak Gürçam; “Eskimantaş jandarma karakolu açıldıktan sonra Acarmantaş, Bucak,               Çürüklü, Gedikli, Karahamzalı, Akçalıuşağı, Minnetli, Çobanpınarı, Eskimantaş, Ilıca, Kuyubeli, Şerifli, Boztahta, Çamlarca, Ferhatlı, Mahyalar ve Karabucak mahallelerinde bundan sonra daha etkili ve verimli asayiş ve trafik hizmetleri yürütülecek. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini en üst düzeyde sağlamak için çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecek” dedi.