“Ortak akılla yönetmeye geliyoruz”

 “Ortak akılla yönetmeye geliyoruz”

Kozan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Mukadder Özgüner: "Odayı seçimden seçime gündemde olmaktan çıkarıp, yılın her günü şoförlerin destekçisi ve yanında olan oda haline getireceğiz” dedi.

Kozan Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın Cuma günü olağan genel kurulu gerçekleştirilecek. Mevcut başkan ile birlikte, Mukadder Özgüner’de yapılacak olan seçimde başkanlığa talip olduğunu geçtiğimiz günlerde açıklamış ve bu yönde de çalışmalarına devam ediyor.

Mukadder Özgüner, 1976 yılında Kozan’da doğdu. Evli ve 4 çocuk babası olan Mukadder Özgüner, nakliyecilik ve yedek parça ile hafriyat üzerine çalışan firması bulunmakta.

“62 yıllık odanın çok eksiği bulunuyor” Kozan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Mukadder Özgüner, 62 yıllık odanın birçok eksikliğinin bulunduğunun altını çizerek şu ifadelere yer verdi: "Odamızın maalesef bir kurtarıcısı bulunmuyor. Oda sadece evrak alma yeri olduğu için daha farklı çalışmaların yapılması adına aday oldum. Odamızın bir çekicisi, bir kurtarıcısı bulunmuyor. Odamızın üyesi olan bir kişinin aracı bozulduğu zaman veya yolda kaldığı zaman özel çekicilere boyun büküyorlar. 3 ise 5 alıyor özel firmalar. Biz, bunun önüne geçerek odamıza çekici ve kurtarıcı alacağız ve üyelerimizin büyük bir derdini kapatmış olacağız" ifadelerini kullandı.

“796 üye oy kullanacak”

Kozan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Mukadder Özgüner, Cuma günü Anka Müzikhol’de gerçekleştirilecek olan olağan genel kurulda 796 üyenin oy kullanacağını belirtti. Yapılacak olan seçimde bütün oda üyerlerinden destek isteyen Mukadder Özgüner, odanın servisçi üyelerinin de olduğunu belirterek odaya bir adet servis aracı kazandıracaklarını ifade etti. Özgüner; “Servisçi arkadaşlarımızdan birinin aracı arıza açtığında, bir hafta 10 gün kadar mağdur olduğunda, hemen yerine bizim aracımız girecek işine hiç mağdur olmadan devam edecek. Şu anda Galericiler Sitesi yapılmaya çalışılıyor. Galericiler Sitesi’nin yapılması aşamasında ne yapmamız gerekiyorsa, galericilerle beraber olup resmi kurumlardan nerelerden ne yapılması gerekiyorsa biz de onlarla birlikte olacağız. İlk etaptaki mücadelemiz bu şekilde olacak. Daha sonra yapılması gereken işler var ama odanın durumunu görmeden bir şey diyemiyorum” İfadelerini kullandı.

“ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ” dedik, bunu boşuna söylemedik”

 Kozan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Mukadder Özgüner, geçmişte yaptığı açıklamada, “Odayı ortak akılla yöneteceğiz” ifadelerini kullanmıştı. Özgüner, bu ifadeleri boşa kullanmadıklarının altını çizerek; “Biz bunu laf olsun diye söylemedik. Bunu samimi olarak söylüyoruz. Oda seçimini kazandıktan sonra 1-2 ay sonra sırasıyla servisçi arkadaşlarımızı, kamyoncu

 Arkadaşlarımızı, şoför arkadaşlarımızı çağıracağız. Hepsinin ayrı ayrı sıkıntılarını ve sorunlarını dinleyeceğiz. Dert ve sorunları dinledikten sonra çözülmesi noktasında oda olarak ne yapmamız gerekiyorsa fazlasıyla yapacağız. Bu çalışmayı odamıza kayıtlı bütün meslek gruplarına yönelik sürdüreceğiz. Odamızı ortak akıl ile yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

“Oda üyeleri arasında iletişimi kolaylaştıracağız”

Kozan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Mukadder Özgüner, üyeler arasındaki iletişimi kolaylaştırmak amacıyla çalışmalar yapacaklarını belirtti. Özgüner: "Herhangi bir üyemizin 1. dereceden akrabasının ölümü neticesinde bu bilgiyi teknolojik iletişim araçlarını kullanarak bütün üyelerimize anlık olarak ileteceğiz. Üst kurumlardan gelecek herhangi bir bilgi ve yasa değişikliği ile ilgili olarak konuları da üyelerimize aynı anda anlık bir şekilde ileteceğiz. Yani kısacası; seçimden seçime değil, her gün oda üyelerimizin acısında, tatlısında yanında olacağız. Evrak alınan bir oda değil, zor günlerde hizmet dağıtan bir oda olacağız" ifadelerini kullandı.

Cuma günü yapılacak olan Kozan Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimleri için Mukadder Özgüner, bütün üyelerin desteğini beklediğini ifade ederek, seçimden sonra başkan seçilmesi durumunda değişimi bütün oda üyelerinin fark edeceğini belirtti.