Ağaçlar Zamin Etüd Masrafları İçin mi Kesildi?

Kozan Şaban Ata İlkokulu´nun yeni bina yapımı için okul binası çevresindeki duvar kenarlarındaki ağaçların Zemin Etüd´ü masrafları için kesildiği iddia ediliyor.

Kozan Şaban Ata İlkokulu´nun yeni bina yapımı için okul binası çevresindeki duvar kenarlarındaki ağaçların Zemin Etüd´ü masrafları için kesildiği iddia ediliyor.

Bir süre önce eski olduğu gerekçesi ile yıkılan ve yerine yenisi yapılması için çalışmalara başlanan Şaban Ata İlkokulu bina yapımı için okul çevresinde, duvar kenarında bulunan ağaçlar kesildi. 40-50 yıllık olduğu belirtilen ağaçların kesilme nedeninin Zemin Etüd masraflarını karşılamak için olduğu iddia ediliyor. İddia gerçekten doğru ise yapılan iş çok yanlış olmuş.

Çevrede bulunan vatandaşlarda duruma tepki gösteriyor. Vatandaşlar ? Ağaçlar neden kesildi anlamadık. Yeni yapılacak binaya herhangi bir engeli yoktu. Yetişmesi uzun yıllar alan bu ağaçların kesilmesi iyi olmadı. Bu ağaçlar 40-50 yıllık ağaçlar. Kesilmesi gerekmiyordu bzilere göre. Burada çalışanlara sorduğumuzda yeni bina yapılıyor diyorlar. Ama gözün gördüğüne kılavuz gerekmez. O ağaçların kesilmesi yanlış oldu? diyerek yetkililere tepki gösterdiler.

Konu ile ilgili Kozan Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez ile yaptığımız görüşmede ? Şaban Ata İlkokulu yeni binası 28 derslikli bir okul olacak. Yapılan her türlü işlem plan ve proje doğrultusundadır. Ortaya atılan söyletilerin aslı yoktur. Proje dahilinde okul idaresi müdürlüğümüze ağaçların kesilmesi gerektiğini belirtti. Bizde Orman İşletme Müdürlüğü´ne yazı yazdık. Ağaçlar Kozan Orman İşetme Müdürlüğü tarafından kesildi. Oraya yeni bir bina yapılacak. Durduk tere ağaç kesilmedi. Zaten durduk yere ağaç kesenin, bizler elini keseriz. Bu olay birkaç kişinin ortaya attığı luzumsuz bir konudur? dedi.