AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru Kozan’da sera çalışmalarını inceledi  

Kozan’da seracılık ile domates ve biber üretimi yapan üretici Hanifi Seğmen’i  AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, Kozan İlçe Başkanı Av. Yusuf Bilgili ve beraberindeki heyet ziyaret ederek Kozan’da seracılıkta Domates’in geleceğini konuştu.

Tarım Bakanlığı politikaları ile üreticinin desteklendiğini kaydeden Milletvekili Doğru Domates ihracatının yüksek rakamlarda olduğunu belirterek Türkiye’nin Avrupa’yı besleyeceğini kaydetti.  

Kozan Bucak mahallesinde ilçenin en büyük ve yüksek üretim yapan sera domates, biber üretim alanını gezen Milletvekili Abdullah Doğru üreticilerin taleplerini dinledi. Üretici Hanifi Seğmen Bucak’ta su sorunun çözülmesi ile üretimde ciddi artış olacağını kaydederek Antalya da yoğun olarak yapılan sera domatesinin Kozan’a kazandırılması ile büyük bir üretim kapasitesi olduğunu söyledi.

Adana Milletvekili Abdullah Doğru çiftçilerin teknolojiyi kullanıp ve yeni teknolojiler ile üretimde verim artırabileceğini kaydederek “ Domates ihracatımız çok ciddi rakamlarda. Biz Avrupa’yı besleyeceğiz artık. Bunu sizlerin vasıtası ile yapacağız. Ne kadar üretim ve kaliteyi arttırırsanız bize milli gelir ihracat olarak dönecek” dedi.

Kozan’ın en büyük sera domates üreticisi olan  Hanifi Seğmen şuan 38 ton üretim yaptığını belirterek “ Teşvik olursa çok daha iyi olur. Ama çiftçi üretim yaparsa çok daha iyi olur. Antalya’da yapılıyor ama burası çok verimli burada işini severek yapan üretici sera altı herşey para kazandırır. Neden Antalya’ya alternatif olmayalım” dedi.