Anahtar Kelimeler: Partide Yusuf Bilgili güven tazeledi

Ak Partide Yusuf Bilgili güven tazeledi

AK Parti Kozan İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi Horzum Yaylası'nda Milletvekillerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Tek liste ile girilen seçimde Yusuf Bilgili güven tazeledi.

AK Parti Kozan İlçe Teşkilatının 7. olağan kongresine Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Abdullah Doğru, Mehmet Şükrü Erdinç, Ahmet Zenbilci, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay, MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı ve yönetimi, AK Partili Belediye Başkanları, partililer, ve çok sayıda vatandaş katıldı. Horzum Yaylası'nda düzenlenen programda ilk olarak AK Parti Kozan İlçe Başkanı Yusuf Bilgili bir konuşma gerçekleştirdi. Bilgili 2018 yılının Aralık ayından bu yana AK Parti Kozan İlçe Başkanı olarak görev yaptığını, 2019 yerel seçimlerini 13 bin oy farkıyla kazandıklarını ancak yasal sorunlar nedeni ile belediyeyi ikinci partiye bıraktıklarını belirtti. Olağan kongrede güven tazeleyen Yusuf Bilgili Cumhur İttifakının Kozan'da çalıştığını, Kozan’ın menfaati için ne varsa yapmaya hazır olduğunu kaydetti. Yeni yönetimin Kozan'a ve Ak Partililere hayırlı olmasını temenni eden Bilgili 2023 yılında güçlenerek Kozan'ı Ak Partinin Kalesi yapacaklarını ifade etti. Kongreye katılan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay Kozan Kuyubeli Mahallesi'nde çıkan yangın ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 5-6 defa telefon görüşmesi yaptıklarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "vatandaşların yaralarının sarılması için ne yapılması gerekiyorsa yapın" talimatı ile bölgede Bakanların, Milletvekillerinin gece gündüz çalıştığını ve halkın yanında olduğunu söyledi. AK Parti Bölge Milletvekili Tamer Dağlı’da yeni yönetimin hayırlı olmasını temenni ederken AK Parti döneminde Kozan'a çok sayıda hizmetin geldiğini söyledi. İŞKUR, SGK, Milli Emlak, Sosyal Hizmet Merkezi ve Adana'da olan kurumların Kozan'a getirildiğini, Adana'da yapılan birçok sınavın artık Kozan'da yapıldığını ve bunların hepsinin AK Parti sayesinde olduğunu söyledi. AK Parti 7. Olağan Kongresi Yusuf Bilgili başkanlığında yeni yönetim ise şu şekilde:

İlçe Yönetim Kurulu

 Abdullah İmen, Abdurrahman Ölmez, Ali Ercan Tetik, Ayça Karaoğlan, Faruk Yiğenoğlu, Fatih Metli, Hakan Özcan, Halime Ocak, Hatice Taylan, Hidayet Uçan, Hülya Şener, Hüseyin Topaloğlu, İshak Avcı, Kemal Selekoğlu, Kemal Yıldırım, Kerim Görüş, Mehmet Esad Şahin, Mete Ulu, Muzaffer Kara, Nebi Ocak, Oğuz Doğaner, Polat Kaya, Salih Kalın, Şükrü Yılmaz, Tayyar Altınsoy, Veysel Topçu.

İl Delegeleri

Yusuf Bilgili, Abdullah Avcı, Adem Ocak, Adil Şahin, Ahmet Çankaya, Ahmet Eren, Ali Gül, Arif Kütük, Bülent Karaömerlioğlu, Çetin Topaloğlu, Durmuş Ali Yıldız, Ekrem Şahin, Emin Canbolat, Fatma Durmuşoğlu, Ferhat Boyraz, Gökhan Avcı, Gökhan Biçer, Hadi Tekdemir, Halil Aydoğan, Halil Saygılı, Hasan İnceler, Hasan Koşmaz, Hasan Tok, Hazım Dağlı, Hilmi Baysal, Muhammet Bulduklar, Mukadder Özgüner, Mustafa Akça, Mustafa Kandemir, Mustafa Özkozanoğlu, Mustafa Öztürk, Nufel Duran, Orhan Can, Öner Sedefoğlu, Saffet Sarıca, Selami Beydilli, Selçuk Cengiz, Servet Kurt, Süleyman Delibaş, Şahin Ünüvar, Taner Uzun, Uğur Diliçıkık, Veli Arpa, Veli Gelebek, Veysel Uçar, Yaşar Kara, Yılmaz Alıç, Zeki Ak, Zeynel Abidin Kurt,