AKTİFEĞİTİMSEN´DEN SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ

Aktif Eğitimciler Sendikası üyeleriyle sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenledi.

 

Aktifeğitimsen üyeleri cumartesi sabahı Sodes Düşler  Âleminde (Belediye Kır Düğün Tesisinde) ailece yürüyüş etkinliği yaptılar. Ardından tekneli tesiste kahvaltı yaptılar. 
 Adana Kozan´da sağlıklı yaşam için doğa yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüş Kozan Kayseri Karayolu üzerinde bulunan ve yeşil örtüsü ile ön plana çıkan Kozan Barajı kenarındaki Sodes Düşler Âlemi (Belediye Kır Düğün Tesisi) ile Dağılcak Mesire alanı arasındaki yürüyüş yolundaydı.  Düzenlenen doğa yürüyüşü etkinliğine Aktif Eğitimciler Sendikası üyeleri katıldı. 
Yürüyüş başlangıcında sağlıklı yaşam için doğa yürüyüşü etkinliğiyle ilgili bilgi veren Aktifeğitimsen Kozan Temsilcisi Osman Yavuz "Kozan merkeze çok yakın bir alan. Dolayısıyla spor yapmaya çok uygun. Yeşillikler içerisinde, ortasında Kozan Baraj Gölünün manzarası var. Etrafı ormanlarla çevrili oksijeni bol bir alan. İnsanlarımızın sıkıldıkça spor ihtiyacı oldukça buraya gelip bol bol spor yapabileceği bir alan. Böyle bir yerde üyelerimizle haftanın yorgunluğunu atmak ve sağlıklı bir bünye için spor alışkanlığımızı oluşturmak istedik. Gerçekleştirilen doğa yürüyüşünde nihai amacımız her zaman olduğu gibi insanlara spor yapmayı teşvik etmek ve sevdirmektir." dedi. 
 Hafta sonu gerçekleştirilen etkinliğe yirmi üye katıldı. Katılımcılar ağaçlar arasındaki yürüyüş yolunda etkinliği tamamladıktan  sonra gezi teknesinin bulunduğu tesiste ailece kahvaltı yaptılar.