Amaç ne? Reklam panoları neden söküldü?

Kozanspor’un iç saha maçlarını oynadığı İsmet Atlı Şehir Stadyumu içerisinde bulunan reklam panoları sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı söküldü. Reklam veren vatandaşlar bunun nedenini merak ediyor.

TFF 3. Lig 2. Grup'ta mücadele eden Kozanspor iç saha maçlarını İsmet Atlı Şehir Stadyumu'nda oynuyor. Kulüp kendi gelirleri için saha içerisinde bulunan reklam panolarına reklam alıyor. İddialara göre yılda ortalama 250 bin lira gelir elde edildiği belirtiliyor. Reklamların apar topar sökülmesi ve reklam panolarının kaldırılması kafalarda çeşitli soru işaretleri bıraktı. Kozan spora destek olmak ve kendi reklamını yaptırmak isteyen esnaflar, maçların önümüzdeki günlerde oynanması durumunda kendi reklamlarının olmayacağını ve bu konuda kendilerine haksızlık yapıldığını öne sürüyorlar. Bunların ötesinde reklamların asıldığı reklam panolarının tamamen yerinden sökülmesi bu konuyu daha da derinleştiriyor.

Kozanspor Futbol Kulübü, stadyumda bulunan panoların sökülmesi ile ilgili olarak herhangi bir açıklama yapmadı. Kulüp, stadyum içerisindeki reklamları neden maçlar oynanacak olmasına rağmen kaldırdı? Reklamları hazırlayan ve panoların sahibi olan reklam şirketi neden bu panoları tamamen yerinden söktü? Reklam veren esnafların mağduriyetleri nasıl giderilecek? Önümüzdeki günlerde başlayacak olan maçlar ile birlikte reklam veren vatandaşların reklamları tekrardan saha içerisinde olacak mı? Bu ve buna benzer birçok soru kulüp tarafından açık ve net bir şekilde cevaplandırılması gerekiyor.Anahtar Kelimeler: ? Reklam panoları neden söküldü?