Anahtar Kelimeler: Artık Yeter!!! Sorun giderilsin

Artık Yeter!!! Sorun giderilsin

Kozan Adana karayolu üzerinde bulunan geçişlerin hala tehlikeli bir şekilde açık olması vatandaşı çileden çıkarıyor.

Kozan Ekspres Gazetesi olarak, gündeme taşıdığımız ara geçişler ile ilgili olarak Karayolları’na çağrıda bulunmuştuk. Ancak, gün geçmesin ki bu ara geçişlerden dolayı kaza olmasın. Kimi vatandaşların yaralanmasına, kimi vatandaşların mallarına zarar gelmesine neden olan bu ara geçişlerin bir an önce kapatılması gerekiyor. Karayolları ait olan bu güzergahtaki ara geçişler ölüm tehlikesi saçmaya devam ediyor.

Ara geçişleri kapatılması veya geçiş yapılacak yerlerin genişletilmesi çok da zor olmayan bir iş. Zira, Adana Caddesi çok işlek olan bir cadde. Bundan dolayı zaman zaman vatandaşlar bu ara geçişi kullanmak zorunda kalıyorlar. Geçiş yaptıkları esnada ya da geçiş yaptıktan sonra maalesef maddi hasarlı veya yaralamalı trafik kazaları meydana geliyor. Önlem alınmadığı takdirde birileri bu ara geçişler yüzünden hayatını kaybedebilir. Burun vebalini de hiç kimse ödeyemez. “Keşke bu ara geçişler yapılsaydı” demeyelim. Keşkeleri söylememek için birilerinin ölmemesi için tedbir alınması gerekiyor. Zor olmayan bir işi yapmak kime nasıl bir zarar getirebilir bilinmiyor.

Karayolları’na tekrardan çağrıda bulunuyoruz. Insanların ahını almadan, birilerinin ölümüne sebebiyet vermeden bu ara geçişler konusunda tedbir alınız. Almadığınız tedbirler için birileri malından veya canından olabilir.