Anahtar Kelimeler: Asırlık piyano yeniden hayata dönüyor

Asırlık piyano yeniden hayata dönüyor

Kozan Lisesi’nde uzun yıllar müzik derslerinde kullanılan asırlık piyano yapılacak bakım be onarımın ardından Kozan Lisesi Müzesi'nde sergilenecek.

Asırlık Blothner marka piyano Kozan ve Çevresi Sosyal ve Kültür Vakfı Başkanı Duru Çiftçi’nin babası Nabi Çiftçi tarafından Kozan Lisesi’ne hediye edilmişti. Kozan Lisesi’nde uzun yıllar müzik derslerinde kullanılan piyano zamanla özelliğini yitirerek bozuldu. Bunu öğrenen KOZVAK Başkanı Duru Çiftçi, Kozan Anadolu Lisesi Müdürü Levent Tetik ile görüşerek piyanonun eski haline dönmesi için bakım ve onarımını üstleneceğini söyledi. Yaklaşık 35-40 bin TL arasında masrafı bulunan asırlık piyano önümüzdeki günlerde işlemleri tamamlanarak “Geçmişten geleceğe Kozan Lisesi Müzesi'nde” sergilenecek.

Kozan Anadolu Lisesi Müdürü Levent Tetik; “Asırlık piyano Kozan Anadolu Lisesi'nin emektarıdır. Bakım ve onarıma ihtiyacı olan asırlık piyanoyu okulumuza hediye eden Nabi Çiftçi’nin oğlu KOZVAK Başkanı Sayın Duru Çiftçi yeniden hayata döndürmek istedi. Yapılan çalışmaların ardından asırlık piyano tamir edilerek ve bakımları yapılarak müzemizde sergilenecek. Bu konuda emeği geçen başta KOZVAK Başkanı sayın Duru Çiftçi olmak üzere herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Asırlık piyano bakım ve onarımı yapıldıktan sonra önümüzdeki günlerde Kozan Lisesi Müzesi'nde sergilenecek.