Anahtar Kelimeler: ; “Ermeniler Kozan’ peşinde”

Atlı; “Ermeniler Kozan’da mülk alma peşinde”

MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, Ermenilerin Türkiye'deki bazı uzantılarının Mahmutlu Mahallesi'nde mülk alma peşinde olduğunu öne sürdü. Atlı; “Ermeni diasporasının Kozan'da ciddi ciddi her alanda çalışması var. Buna da sayın belediye başkanımız çana

MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, merkez ve kırsal mahalle muhtarları ile biraraya geldi. Nihat Atlı’nın hedefi, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan oldu.

MHP Kozan İlçe Başkanı; borçlanma yetkisinden işçi çıkarmaya, ikinci bir şirketin kurulmasından imar sorununa birçok konuda Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ı hedef aldı.

Kozan Belediyesi'nden bugüne kadar toplamda 375 işçinin çıkarıldığını söyledi. Çıkarılan işçilerin yerine de 300 civarında işçinin geri alındığını öne sürdü. Çıkartılan işçilerin yerine alınan işçilerle ilgili olarak somut bir şekilde delil ortaya koyabileceklerini de ifade eden Atlı, Cumhur İttifakı meclis üyelerinin, “hizmetlerin gelmesi noktasında her şeye karşı çıkıyor” algısının da yalan ve yanlış olduğunu vurguladı.

Toplantıda en dikkat çeken konu ise, Ermenilerin Kozan'da mülk almaya başladığı oldu. Nihat Atlı; “Kozan'da Ermeni diasporasının ciddi bir çalışması var. Ben muhalefet yapmıyorum. Ben gerçekleri dile getiriyorum. Dikkat ederseniz Ermeniler dava açtı, arkasından kalede birisi bayrak açtı. Daha sonra kalede bir yangın oldu. Dedikodulardan bahsediyorum;

“Milli mücadele döneminde Ermeniler kaçarken götürebildikleri değerli eşyaları götürmüşler. Götüremediklerini ise işaretli belli noktalara gömmüşler. Kalede belli noktalarda altınların olduğu söyleniyor. Ottan, çöpten ve ormandan dolayı yerleri tespit edilemediğinden dolayı, kalede yangın çıkarıldığı söyleniyor.” Akabinde, Ermeniler aynı Filistin'de yaptıkları gibi Mahmutlu Mahallesi'nde ve o bölgede mülk alma peşine girdi. Bunu da sizin Bilgilerinize sunuyorum. Direkt Ermeniler kendileri gelmiyor. Türkiye'deki uzantılarını devreye sokarak buradan mülk aldırma peşine girdiler. Bir vatandaşımız bana; “Başkanım acil görüşmemiz lazım” dedi. Vatandaş; “Başkanım buradan ev alındığı söyleniyor ama alanı da bilmiyoruz, satanıda bilmiyoruz. Belli bir ekip burada mülk alma peşine girdi ve benden de istediler. Benim ismimi hiçbir yerde söylemeyin. Bahsederseniz de inkar ederim. Bu işi biriyle paylaşırsanız hayatınız tehlikeye girer” dedi. Ben buradan açık bir şekilde diyorum. Hayatım tehlikeye girecekse girsin. Ermeni diasporasının ciddi ciddi çalışması var. Buna da Sayın belediye başkanımız çanak tutuyor” dedi.

 MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, yapılan ve yapılacak çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Toplantı, muhtarlarla toplu  fotoğraf çekimi ile son buldu.