Anahtar Kelimeler: : “Ömrüm yeterse yeniden adayım”

Atlı: “Ömrüm yeterse yeniden adayım”

MHP İlçe Başkanı Nihat Atlı; “Bir yıl içerisinde bırakın hizmeti, çalışma yok. Kazım Özgan’ın kanından şüphe duyuyorum. Tahlil yaptırması lazım. 300'ün üzerinde işçinin işine son verildi. Ömrüm yeterse, yeniden aday olacağım” dedi.

MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, Kozan Belediyesi’nin bir yıllık hizmetini, 31 Mart yerel seçimleri öncesini ve sonrasını ve gündeme dair önemli açıklamaları Kozan Ekspres Gazetesi ile paylaştı.

 

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Cumhur ittifakı'nın belediye başkan adayı olarak seçimlere giren Nihat Atlı, Saadet Partisi'nin itirazı üzerine memnu haklarını yerine getiremediği gerekçesiyle başkanlığı elinden alınmış, yerine Saadet Partisi Kozan Belediye Başkan Adayı Kazım Özgan atanmıştı. Kozan'ın yararına olacak her türlü işte Cumhur İttifakı meclis üyeleri kararların altına imza atacaklarını söylemişlerdi. Nihat Atlı’da yararlı olacak her türlü işin altında imzalarının olacağını bir kez daha dile getirdi.

“Kanından şüphe duyuyorum”

MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, Kazım Özgan’a sert sözlerle yüklendi. Geçmiş dönemlerde yaptığı bazı toplantılarda dile getirdiği açıklamayı yeniden dinlendiren Nihat Atlı, Kazım Özgan'ın kanından şüphe duyduğunu ve tahlil yaptırması gerektiğini bir kez daha açıkladı. Nihat Atlı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Kendinden o kadar eminsen Kazım Özgan, Konağın ismini bu kadar müslüman Türk’ü öldürmüş, kanını emmiş Yaverin adını veriyorsun? Senin kanından ben şüphe ederim. Hala da şüpheliyim. Tahlil ettirmek lazım. Bunlar Fermanoğlu Değirmen Restaurant’ında gizli isim babaları. Fermanoğlu bir Ermeni'ye ait isimmiş. Sen o Ermeni'nin ismini neden canlandırıyorsun? Fermanoğlu Değirmen Restaurant ismini veren üç kişiden biri de kendisidir. Diğer iki kişinin ismini söylemiyorum ispat edemeyeceğim için”

Kozan Belediye başkanı Kazım Özgan’ın, belediye meclisinde Nihat Atlı’yı itafen “Şu ilçe başkanı” demesini de sert bir dille eleştiren Nihat Atlı sözlerine şöyle devam etti:

“Ben 31 binin üzerinde oy almış bir belediye başkanıyım. Kaldı ki, ben seçimden önce de Kozan’da tanınan, Kozan'ın büyük ailelerinden biri olan aileye mensup biriyim. Beni Kozan halkı tanır. Ama kendisi beni tanımamazlıktan geliyor. Alaylı bir şekilde konuşuyor.”

MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, Kazım Özgan’ın; “Benim dedem Kozan kurtuluşunda savaştı” cümlesine de gönderme yaptı. Atlı; “Kazım Özgan’ın dedesi ile ilgili olarak Kozan tarihinde araştırma yaptık. Dedesinin böyle bir konuda yer almadığını gördük” dedi.

 

 

“Musa Öztürk hayal kırıklığı yarattı”

Musa Öztürk’ün tek takdir ettiği yönünün Yaverin Konağı’nın ismini “Arıkan Konağı” yapması olduğuna dikkat çeken Nihat Atlı;

“Ben de dahil Kozanlılar Musa Öztürk’ten çok büyük beklentileri vardı. Hayal kırıklığına uğrattı. Seçildiği zamandaki oya bakın, son seçimde aldığı oya bakın. Sonucu görebilirsiniz”dedi.

31 Mart yerel seçimlerinden sonra kırgınlığının kalmadığını ifade eden Nihat Atlı Musa Öztürk’e karşı olan kırgınlığının devam ettiğini, onu affetmediğin de sözlerine ekledi. “Düşmanlığım yok. Biz onu hep abi bildik. Ama boşa hürmet etmişiz. Boşa saygı duymuşuz. Hürmetimizi ve saygımızı hak etmeyen bir adam. Kan düşmanım değil ama çok üzdü beni” dedi.

“Kozan halkı samimiyetle beni seçti”

31 Mart yerel seçimlerini değerlendiren Nihat Atlı, Kozan halkının samimiyetle kendisine destek verdiğini ifade etti. Mennu haklarının verilmesine yönelik yaşanan olaydan dolayı üzüldüğünü belirten Nihat Atlı, devletin verdiği nihai karara saygı duyduğunu da kaydetti. Kozan için yapılması gereken ne varsa her zaman hazır olduğunu da sözlerine ekleyen Nihat Atlı, seçim sonrasında kendisine ait olan projeleri Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’a sunduğunu ancak karşılığında “Nihat atlı'nın adamı” denilerek 65 kişinin işine son verildiğini söyledi.

“En büyük önceliğim Organize Sanayi Bölgesi”

Atlı, Kozan'daki işsizliğin önüne geçilebilmesi için Kozan Organize Sanayi Bölgesi'nin önemine dikkat çekti. Seçim öncesinde yaptığı çalışmalarda Türkiye'nin önde gelen dört büyük isminin Kozan Organize Sanayi bölgesine yatırım yapması için girişimlerde bulunduğunu söyledi. Organize Sanayi Bölgesi'nin altyapısından, suyuna ve ulaşımına kadar her türlü çalışmalarını gerçekleştirdikten sonra yatırımcıların Kozan'a çok büyük yatırımlar yapacağının altını çizen Nihat Atlı, Mansurlu yolu, Kozan Organize Sanayi Bölgesi ve tren yolunun bu şehrin kalkınmasındaki en büyük 3 etken olduğunu da dile getirdi. Kendisinin de en büyük önceliğinin Kozan Organize Sanayi Bölgesi olduğunu söyledi.

“Çıkartılan işçi kadar yerine işçi alındı”

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Kozan Belediye Başkanı olan Kazım Özgan'ın 300'ün üzerinde işçinin işine son verdiğini söyleyen Nihat Atlı, çıkartılan işçi kadar da yerine işçi alındığının altını çizdi. “Çöpçüyü neden işten çıkartıyorsunuz? Allah korkunuz yok mu?” diyerek işçi çıkarmalarına tepki gösteren Nihat Atlı, bankamatikçilerin haricinde evine ekmek götüren yurttaşların işten çıkartılmasının doğru olmadığını belirtti. İşten çıkartılmaların usulüne uygun ve insani yönü düşünülerek yapılması gerektiğini ifade eden Nihat Atlı, Kozan Belediyesi'nden çıkartılan 300'ün üzerindeki işçi kadar yerine de alınan işçinin olduğunu ifade etti. Bunu da sigorta giriş ve çıkışları ile ispat edebileceklerini kaydetti.

“Ben kimseye kırgın değilim”

MHP Kozan ilçe Başkanı Nihat Atlı, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra memnu hakları gerekçe gösterilerek mazbatasının elinden alınmasına yönelik yapılan çalışmalardan dolayı kimseye kırgınlığının olmadığını da dile getirdi. Devletin nihai Kararına saygı duyduğunu ifade eden Nihat Atlı, 80 öncesinde kendisini “kevgire dönderdiğini” ifade ettiği kişiyi dahi affettiğini söyledi. Belediye başkanının veya siyasetçinin birleştirici, bütünleştirici ve barıştırıcı olması gerektiğini vurguladı. Bu sebeplerden dolayı hiç kimseye herhangi bir kırgınlığının olmadığını söyledi.

 

MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı yapılacak en yakın yerel seçimde “ömrüm yeterse yeniden aday olurum” dedi. Atlı, oartim beni yeniden aday gösterirse olurum. Şunuda herkes bilsin. Olursam sadece MHP’den olurum. Başka yerden olmam” dedi.

“Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli bulmuyorum”

MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın deneyimli bir Belediye Başkanı olduğuna dikkat Çekerek; “Kaynak bulamadığından dolayı para sıkıntısı olduğunu görüyoruz. Para olmazsa hiçbir şey yapamazsınız. Işçilerin dahi parasının zor ödendiğini duyuyoruz. Bundan dolayı da hizmetlerin yeterli olmadığını düşünüyorum” dedi.