Anahtar Kelimeler: ‘Yapılan projeyi çalmayın’

Atlı, ‘Yapılan projeyi çalmayın’

MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, ‘Hiçbir hizmet yapmadığınız gibi yapılan projeleri de çalmayın. Oturun kendiniz proje üretin.’

Kozan Fen Lisesi bahçesine yapılan “Şehitler Anıtı” ile ilgili olarak MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı yazılı bir açıklama yayınladı. Atlı açıklamasında, projenin Kozan Belediyesi'ne ait olmadığını projenin Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam önderliğinde Adana Milletvekili Tamer Dağlı'nın bizzat maddi desteği ve öncülüğü ile Kozanlı hayırseverlerin yardımlarıyla ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez'in de tavsiyesi ile oluştuğunu kaydetti.

Nihat Atlı, Kozan Belediyesi Beyaz Masa tarafından sosyal medyada yapılan paylaşım üzerine basın açıklaması yaptı. Kozan Belediyesi Beyaz Masa tarafından yapılan paylaşımda; “Kozan Kaymakamlığı adına Belediye Başkanımız Sayın Kazım Özgan'ın talimatlarıyla proje ve tasarımını Kozan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü peyzaj mimarlarından Sayın Fethiye Şahin'in oluşturduğu Kozan imar Ticaret Sanayi Limited Şirketi'nin yapımını üstlendiği ve Kozan Fen Lisesi bahçesinde başlanan Şehitler Anıtı inşaatının yapımı hızla devam etmektedir. Eserin birinci etabı tamamlanmış ve açılış için sona yaklaşılmıştır. Şehitlerimizin ruhları şad mekanları cennet olsun” ifadeleri kullanıldı.

Beyaz Masa’nın sosyal medya üzerinden yaptığı bu paylaşım üzerine MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı karşı cevap vererek projenin Kozan Belediyesi'ne ait olmadığını projenin tamamının İstanbul'da hazırlandığını belirtti.

Nihat Atlı; "Hiçbir hizmet yapmadığınız gibi yapılan projeleri de çalmayın. Oturun kendiniz proje üretin” ifadelerini kullandı. Nihat Atlı ayrıca projenin yapım aşamasında Kozan Belediyesi'nin sadece peyzaj işlemlerini yaptığını ifade ederek; “Neden sosyal medya hesabından o projeyi Kazım Özgan tarafından yaptırılmış gibi gösteriyor? Eğer ki, o proje sizinse neden paylaşımı kaldırdınız? El insaf Kaymakamlık bünyesinde bulunan Kozan İlçesini Geliştirme Güzelleştirme ve Hizmet Derneği hesabına Adana Milletvekilimiz Sayın Tamer Dağlı ve bir grup hayırsever tarafından toplanan para ile yapılmaya başlandı. Bu para ile yapılan hizmeti neden belediye olarak üsleniyorsunuz? Işiniz iş yapmak mı? Şov yapmak mı? Hizmet yapmak mı? Eğer ki para varsa vatandaşa hizmet yapın, başkalarının parasıyla projesiyle şov yapmayın. Yeter artık. Kozan ve Kozanlı sizin yalanlarınızdan bıktı. Artık sen Kozan'ın ve Kozanlının kaderi olamazsın. Kaderi olmadığın bir şehrin kaderi ile oynama. Bu işi yapamıyorsan bırak git” dedi.

 Nihat atlı'nın yayınladığı basın açıklaması üzerine Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ın nasıl bir cevap vereceği merak konusu oldu.