BASIN TOPLANTISINDAN KOZAN´A DOĞAL GAZ MÜJDESİ ÇIKTI

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk ilçede görev yapan ulusal ve yerel basın kuruluşlarının temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

K.Ekspres-Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk ilçede görev yapan ulusal ve yerel basın kuruluşlarının temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

 

Basın mensuplarını Atatürk Parkı içerisinde bulunan ve kısa süre önce belediye tarafından yenilenen Park Kafe´de ağırlayan Başkan Öztürk, kahvaltı sonrası belediye hizmetleri ve güncel konular üzerine gazetecilerle sohbet etti.

 

?Terörü lanetlemek yetmiyor, misli ile karşılık vermek lazım?

Adana Valiliği´ne düzenlenen bombalı saldırıyı kınayarak sözlerine başlayan Başkan Öztürk, Suriye´de devam eden Fırat Kalkanı operasyonu ve terörle mücadele operasyonları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Başkan Öztürk; ?Terör operasyonlarında ve 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen vatan evlatlarını rahmetle ve saygıyla anıyorum. Vatandaş, asker, polis, basın ve ilgili tüm kurum ve kuruluşlar olarak ülkemizi bu zorlu süreçten çıkarmak için birlikte mücadele etmeliyiz. Vatandaşlarımızın takdiri ile seçilmiş bir belediye başkanı olarak üzerime düşen bütün görevlere hazırım. Terörü lanetlemek yetmiyor, dimdik ayakta durmalı ve misli ile karşılık vermeliyiz.? dedi.

 

?Doğal gaz yatırımının takipçisi bizzat ben olacağım?

Belediye Başkanı Musa Öztürk´ün basın ile yaptığı toplantının ana gündem maddelerinden birisi Kozan´a doğal gaz hattının getirilmesi için yürütülen çalışmalar oldu. Konuyla ilgili yapılan görüşmeler hakkında basın mensuplarına detaylı bilgi veren Başkan Öztürk, belediye meclis üyelerinden de büyük destek aldıklarını belirtti. Öztürk konuşmasında şu ifadelere yer verdi; ?Son 5 aydır Kozan Belediyesi olarak, ilçemize doğal gazın getirilmesi ile ilgili, ülkemiz genelinde bu işi yürüten kurum ve kuruluşlarla önemli görüşmeler yaptık. 11 Kasım´da belediye meclisimizi olağanüstü toplayarak ilçemize doğal gazın döşenmesi ile ilgili karar çıkarttık. Yanı başımızdaki Kadirli doğal gazın getirdiği bütün kolaylıklardan yararlanırken Kozanlı vatandaşımızın cebinden kat be kat para çıkmasına rıza gösteremeyiz. Doğal gaz yatırımının ilçemize gelmesi yönündeki çalışmaları bizzat ben takip ediyorum.?

 

?Avrupa Birliği Hayat Boyu Eğitim Merkezimizi ocakta açacağız?

Başkan Öztürk, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığından destek alan Kozan Belediyesi Hayat Boyu Eğitim Merkezini 2017´nin ilk günlerinde hizmete açacaklarını kaydetti. Öztürk ?Ekim ayında temelini attığımız ve ocak ayında açılışını yapacağımız merkezimiz eğitime verdiğimiz önemin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Gerek ilçe merkezimizdeki gerekse köylerimizdeki okullarımızın taleplerini imkanlarımız ölçüsünde hızla yerine getiriyoruz.? dedi.

 

?Güzelevler Parkımız Ağlıboğaz´ın yeni sosyal yaşam alanı oldu?

Kozan Belediyesi´nin 5 Kasımda açılışını yaptığı 4 bin 500 metrekarelik Güzelevler Parkının Ağlıboğaz mahallesindeki en büyük sosyal yaşam alanı olduğunu ifade eden Başkan Öztürk, parkın mahalleli çocuklardan ve kadınlardan büyük ilgi gördüğünü söyledi.

 

Başkan Öztürk´ten Türkeli´ye park talimatı

Başkan Öztürk, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin Türkeli Mahallesi Kanal Sokakta 3 okul ve bir öğrenci yurdunun bulunduğu bölgeye yaptığı 3 bin metrekarelik parkın inşaat çalışmalarının devam ettiğini söyledi.  Öztürk ?Ekiplerimizin şu anki önceliği Ağlıboğaz Mahallemize yaptığımız Hayat Boyu Eğitim Merkezimizi bir an önce bitirmek. Merkezimizin açılışının ardından da parkımızın açılışını yapacağız. Konanımıza arka arkaya tesisler ve yeni sosyal yaşam alanmları kazandırmaya devam edeceğiz.? dedi.

 

Başkan Öztürk basın mensuplarına yağmur suyu drenaj hattı, yeni hizmet araçları, köy ve yaylalarda yürütülen yol ve altyapı çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Belediye başkan yardımcılarının da katıldığı basın toplantısı Atatürk Parkı içerisinde çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. /resimler/2016-11/26/1401250883588.jpg