Başsavcı Yeşil “korkulu rüyaları olduk”

3 yıldan bu yana Kozan Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yürüten Mustafa Yeşil suçluların korkulu rüyaları haline geldiklerini ifade etti.

 Son yayınlanan hakimler ve savcılar yüksek kurulu adli yargı kararnamesi ile Kahramanmaraş Başsavcı vekili olarak atanmasının ardından görev yaptığı 3 yılı Kozan Ekspres Gazetesine değerlendiren Yeşil, görev yaptıkları süre içersinde ilçenin kanayan yarası haline gelen tefecilik, kumar, fuhuş, uyuşturucu, kaçak iddia, tarihi eser kaçakçılığı ve birçok konuda ilçede büyük operasyonlara imza attıklarını dile getiren Başsavcı Yeşil “ adalet herkese eşit dağıtılan evrensel bir kuraldır” dedi.

Yeşil, “Yapılan birçok operasyonlarda onlarca suçlunun yargılanması sağlandı. Yapılan operasyonlar ile birlikte ilçemizin güvenli ve yaşanılabilir bir kent olması yolunda temeller attık.

Devletimiz bizleri bu makamlara boşa getirmiyor. Halkımızın huzuru ve güveni için kolluk kuvvetlerimiz ile birlikte hizmet üretmemiz için getiriyor. Görev yaptığım her il ve ilçede adaletin eşit şartlarda sağlanması için mücadele ettim. Bu nedenle vatandaş bizleri taktir ederken, gayri meşru yollara başvuranlar tarafından çok sevilmedik. Bu sevilmemekten dolayı da çok mutlu ve huzurluyum.” Diyen Yeşil “görev yaptığınız yerde öncelikle sağlam dürüst ve işini kaliteli yapan ekip kurmalısınız. Şükürler olsun. Öncelikle adalet duygusunu önce iliklerimizde hissettik. Daha sonra ise halkımızın her bir bireyine eşit adalet dağıtmak için çaba gösterdik. Bu çalışmalar ile birlikte halkımız güvenli bir şehirde yaşamanın farkına vardılar.” Dedi.

Sözlerine veda ile devam eden Mustafa Yeşil” bu güne kadar birlikte çalıştığım tüm mesai arkadaşlarıma kamu kurum ve kuruluşu temsilcilerine ve Kozan halkına teşekkür ederim’’. Dedi.