Belediye işçilerine “Mesleki Yeterlilik Belgesi”

Belediye işçilerine “Mesleki Yeterlilik Belgesi”

Kozan Belediyesi kurum çalışanlarının “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaları konusunda daha önce sınava giren 47 işçiye törenle sertifikaları verildi.

Kozan Belediyesi Meclis Salonu’ndaki sertifika törenine Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Gök, Bayındır Memur-Sen Adana İl Başkanı Türkan Mutlu  ile birim müdürleri ve sertifika alacak işçiler katıldı.

Bayındır Memur-Sen Adana İl Başkanı Türkan Mutlu; "Mesleki yeterlilik belgesinin yaygınlaştırılması amacı ile Bayındır Memur -Sen Mesyet İktisadi işletmesi’nin bayındırlık hizmetlerinin kendine görev edinmiş olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ,Karayolları Genel Müdürlüğü, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ve TOKİ ile protokoller yaptıklarını belirtti. Kozan Belediyesi çalışanlarından mesleki yeterlilik belgesi sınav süreçlerini tamamlayan ve belge almaya hak kazanan 47 işçimize belgelerini takdim ediyoruz" dedi.

Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Gök'te yaptığı açıklamada; “Kozan Belediyesi olarak, bünyemizde çalışan işçilerimize bu belgeyi almaya başladık. 47 işçimize Mesleki Yeterlilik Belgesini aldık. Bundan sonraki süreçte diğer meslek sahibi personelimiz için de bu belgelerin temini için girişimlerimiz olacak. Eğitimin istihdamla uyumunu güvence altına alarak nitelikli insan kaynağının oluşmasına yatırımlarımız devam ediyor” dedi.