Bilgili’den CHP’li Özkoç’a sert tepki “Vatan haini misin?”

Kozan AK Parti İlçe Başkanı Avukat Yusuf Bilgili Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alarak basın toplantısı ve sosyal medyadan paylaşım yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'a çok sert tepki gösterdi.

Başkan Bilgili, yaptığı yazılı açıklamada CHP’li Özkoç ile ilgili sert eleştirilerde bulunarak “TBMM basın toplantısında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a hakarette bulunan ve yalanlarla tüm dünya ülkeleri ile diplomasi trafiğinde,  güçlü bir şekilde dimdik duran Türkiye’ye, diz çöktürme çabası ile yapılan paylaşım sonrası akla tek soru geliyor “ Vatan Haini misin Engin Özkoç ? İdlib’de Mehmetçik sahada canı ile vatan toprağı için savaşırken, Siha’larımız Dünya manşetlerinde gücümüzle yer alırken yurt içinde terörle mücadele gerçekleşirken, bu paylaşım ve yalan dolu açıklamalar tamamen algı dolu paylaşımlar bu vatana ve milletin meclisine yapılan ihanettir” dedi. 

 
Başkan Bilgili açıklamasın da CHP’li Özkoç’un ve CHP’nin genel politikasını hedef alarak, “CHP’nin Cumhurbaşkanımız dönük ahlak dışı ifadelerini şiddetle kınıyoruz. Aynen iade ediyoruz. Milletle olan kavgalarını seçilmiş Cumhurbaşkanımız üzerinden yürütmeye çalıştıklarını görüyoruz. Ülkemizin tam manasıyla varoluş mücadelesi verdiği bu günlerde seçilmiş Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız'a karşı hakaretler sarf eden CHP'nin Grup Başkanvekili eğer akli melekelerini yitirmemiş ise açık bir ihanet içerisindedir.  Yapılan bu haksız yalan, algı oluşturmaya yönelik açıklamalar ve CHP ihaneti tarihin kara sayfalarında yer alacak. Özkoç’un hukuk ve adalet önünde hesap vermesi gerekmektedir. Kimse ama kimse Cumhurbaşkanımıza hakaret iftira ve ihanet dolu açıklamalarda bulunarak Türkiye Cumhuriyetini küçük düşüremez. Buna partili partisiz Türk milletinin hiçbir ferdi müsaade etmez. Türkiye’deki hiç kimse Özkoç’un oluşturmak istediği kaos’a izin vermeyecektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sonuna kadar yanında Türk milleti olarak dimdik durduğumuzu göstereceğiz. Milletvekili milleti temsil eder, ülkemizi bölmek için iç savaş çıkarma hazırlığında olanlara milletimiz gerekli haddi bildirecek, heveslerini kursaklarında bırakacaktır. Kimse Cumhurbaşkanımıza hakaret edemez. Haddini bil Engin Özkoç” dedi.