Anahtar Kelimeler: Bilgili’

Bilgili’nin acı günü 

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili’nin annesi 86 yaşında ki Emine Bilgili Kozan’da hayatını kaybetti.

Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili’nin acı gününde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve milletvekilleri Bilgili ailesini yalnız bırakmadı.  Bakan Yardımcısının oğlu Adem ise cenaze töreninde babaannesinin tabutu başından ayrılmadı. 
Kozan'da Tarihi Hoşkadem caminde düzenlenen öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanan Emine Bilgili’nin cenazesine Milli Eğitim Bakanı Mamut Özer, Adana AK Parti Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Abdullah Doğru, Adana Valisi Süleyman Elban,, Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, Kozan Belediye  Başkanı Kazım Özgan, MHP Genel Başkanı Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, Milli Eğitim Bakanlığı Genel Müdürleri, Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Bilgili, MHP İlçe Başkanı Nihat Atlı ve eğitim camiası ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Pandemi tedbirlerinin sıkı tutulduğu cenaze töreninde Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili eşi Hamide ve çocukları Adem ve kızı Zeynep ile anneleri Emine Bilgiliyi son yolculuğuna uğurladı. Bilgili ailesinin oğulları Adem ise cenaze töreninde babaannesinin başından ayrılmazken babası Ahmet Emre Bilginin yanında saf tuttu. 
İlk olarak Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili’nin evinin önünde helallik alınmasının ardından 4 kardeş olan Prof. Ahmet Emre Bilgili ve kardeşleri annelerini Milli Eğitim Bakanı’nın katılımı ile  son yolculuklarına uğurladı. Tarihi Hoşkadem Caminde düzenlenen cenaze töreninde Hoşkadem Cami imamı  Abdurrahman Yılmaz cenaze namazını kıldırdı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Bilgili ailesini bir an olsun yalnız bırakmazken Emine Bilgili sevenleri ile Kozan Asri mezarlığında defnedildi. 
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer cenaze bitiminde TYT ve AYT sayısal Türkiye birincisi Ali Eren Çakıcılı ile de bir araya gelerek hediye takdim etti başarılar diledi.