Anahtar Kelimeler: Boksta Türkiye .’

Boksta Türkiye 3.’sü oldu

Genç yaşta aldığı başarılarla ismini milli takıma yazdıran Oğuzhan Özdemir, Gençler Boks Şampiyonası'nda kendi kilosunda Türkiye üçüncüsü oldu.

Kozan Lisesi 11. sınıf öğrencisi Oğuzhan Özdemir, Türkiye Gençler Boks Şampiyonası'nda Adana'yı temsil etti. Yapılan şampiyona sonunda, güçlü rakiplerini yenerek 3. olan Oğuzhan Özdemir tüm Kozanlıları duygulandırdı. Geçtiğimiz yıl da aynı şekilde büyük kulüplerin güçlü rakiplerini yenerek Türkiye üçüncüsü olan Oğuzhan Özdemir aldığı bu başarılar ve kendine özgü tekniği ile Milli Takım hocalarının gözünden kaçmadı. Milli takım hocaları tarafından milli takıma seçilen Oğuzhan Özdemir Şubat ayında yapılacak olan Türkiye Şampiyonası2na katılmaya katılacak.

Şampiyon Oğuzhan Özdemir, Kozan Anadolu Lisesi Müdürü Levent Tetik ve beden eğitimi öğretmeni Oğuz Çekmen ile birlikte Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü ziyaret ettiler. Oğuzhan Özdemir, bugüne kadar yapmış olduğu müsabakalarda aldığı başarıları anlattı. Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez, Milli Eğitim camiası olarak her türlü sporun yanında olduklarını belirterek, sporcuların desteklenmesi noktasında gerekli çalışmaların yürütüldüğünü kaydetti. Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez, önümüzdeki günlerde Türkiye çapında yapılan spor ve diğer kültürel faaliyetlerde madalya almış, derece yapmış öğrenciler ile birlikte bir yemekli program düzenleyeceklerini söyleyerek; “Oğuzhan Özdemir öğrencimizi tebrik ediyorum. Erzurum'da yapılan şampiyonada Kozan’ımızı ve Adana’mızı en iyi şekilde temsil etmiştir. Milli Takım’a seçilmesi bizleri ayrıca onurlandırdı. Bundan sonraki spor hayatında Oğuzhan kardeşimize yolunun açık olması temennisinde bulunuyorum. İnşallah, bundan sonraki süreçte bir çok başarı alır, şimdi olduğu gibi bizleri onurlandırır ve gururlandırır” dedi.

Oğuzhan Özdemir, kendisine bugüne kadar destek olan boksör hocası Fatih Öztürk’e, okul müdürü Levent Tetik ve kendisi üzerinde emeği olan herkese ayrı ayrı teşekkür etti.