Bozkurt, ‘Görevimiz ağır olsa da, bu görevi layıkıyla yapmaya geldik’

Kozan Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanan Çağlar Bozkurt'u Kozan Ekspres Gazetesi imtiyaz sahibi Hüseyin Erciyes ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerinde bulundu.

3 yıl Kozan Devlet Hastanesinde Başhekimlik görevini yaptıktan sonra Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak atanan Asuman Seda Bayram'ın yerine atanan Çağlar Bozkurt'u Kozan Ekspres Gazetesi imtiyaz sahibi Hüseyin Erciyes ziyaret etti. Gerçekleştirdiği ziyarette Bozkurt'a yeni görevinde başarılar dileyen Hüseyin Erciyes, Kozan Devlet Hastanesi'nin bölgede bulunan bütün ilçelere merkezlik yaptığını kaydetti.

1983 Adana doğumlu olduğunu ifade eden Çağlar Bozkurt, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Çukurova Üniversitesi Genel Cerrahi mezunu olduğunu söyledi. Daha önce birçok ilde görev yaptığını söyleyen Çağlar Bozkurt, son olarak Hatay Samandağ Devlet Hastanesinde Başhekim olarak görev yaptığını kaydetti. Kendi memleketine hizmet etmek için görevde olduğunu söyleyen Başhekim Çağlar Bozkurt, pandemi sürecinin sıkıntılı olduğunu ve sıkıntılı bir süreçte bayrağı devraldığını söyledi.

Kozan Devlet Hastanesi olarak her türlü teknik imkana sahip olduklarını belirten Ahmet Çağlar Bozkurt; " Kozan Devlet Hastanesi'nin pandemi sürecini layıkı ile yürüttüğüne inanıyoruz. Hem devletimiz hem İl Sağlık Müdürlüğümüz bu konuda bize gerekli destekleri sunuyor. Sağlık Bakanı’mız Sayın Fahrettin Koca’nın dediği gibi sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralına muhakkak vatandaşlarımızın uyması gerekiyor. Bu süreçte biz sağlık çalışanlarına görev düştüğü kadar vatandaşlarımıza da görev düşüyor” dedi.

Samandağ Devlet Hastanesi'nin 110 yataklı hastane  ve pandemi hastanesi olmadığını kaydeden Ahmet Çağlar Bozkurt, Kozan Devlet Hastanesi'nin 180 yataklı hastane olduğunu, ayrıca pandemi hastanesi olduğunu hatırlattı. Pandemi hastanelerinde görevinin daha fazla olduğunu vurgulayan Bozkurt; " Kozan sadece kendi nüfusuna hitap etmiyor. Çevre ilçelerinde abilik rolünü üstleniyor. Bundan dolayı görev yükü daha fazla. Görevi her ne kadar ağır olsa da biz bu görevi layıkıyla yapmaya geldik” dedi.

Kozan Devlet Hastanesinde herhangi bir doktor açığının ve işleyişinde herhangi bir sorunun olmadığının altını çizen Başhekim Ahmet Çağlar Bozkurt, yatak sıkıntısı çekmediklerini ve personel konusunda da yetersiz kalındığı durumlarda İl Sağlık Müdürlüğü'nün gereken desteği verdiğini söyledi.

 Yeni yoğun bakım ünitesi açılacak

 Kozan Ekspres Gazetesi imtiyaz sahibi Hüseyin Erciyes ile sohbet gerçekleştiren Ahmet Çağlar Bozkurt, Kozan Devlet Hastanesi'nin mevcut yoğun bakımına ek olarak yeni yoğun bakım ünitesinin yapılacağını söyledi. Bununla ilgili olarak çalışmaların başlatıldığına dikkat çeken Çağlar Bozkurt, 180 yataklı Devlet Hastanesi'nin yatak sayısının artırılması için de proje hazırlandığına dikkat çekti.

“Otopark sorununu çözüyoruz”

Kozan Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Çağlar Bozkurt, Kozan Devlet Hastanesi bahçesinde yaşanan otopark sorunu ile ilgili olarak da konuştu. Kozan Devlet Hastanesi bahçesinde kronik bir rahatsızlık haline gelen otopark sorununun da çok kısa zamanda çözüleceğini ve bunu da bütün vatandaşların göreceğini söyledi.

Kozan Ekspres Gazetesi imtiyaz sahibi Hüseyin Erciyes'in gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı da ayrıca memnuniyetini dile getiren Ahmet Çağlar Bozkurt, Kozan Ekspres Gazetesi imtiyaz sahibi Hüseyin Erciyes’e mesleğinde başarılar diledi.