Anahtar Kelimeler: ÖRTÜLSÜN”

“BU AYIP ÖRTÜLSÜN”

Gürdal Topal; “150 bin nüfusa sahip olan ilçemize birlikte Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli ilçelerine de hizmet veren bir ilçenin hastanesinde doktor olmamasına anlam veremiyorum” dedi.

Büyük Birlik Partisi Kozan Belediye Başkan Adayı Gürdal Topal, Kozan Devlet Hastanesi’nde doktor olmadığını öne sürerek basın açıklaması gerçekleştirdi.

Son zamanlarda sosyal medya üzerinden, Kozan Devlet Hastanesindeki doktorların görevlerini bırakarak ilçeden ayrıldığı yönünde bilgiler paylaşılıyor. Büyük Birlik Partisi Kozan Belediye Başkan Adayı Gürdal Topal’da doktorların gitmesine duyarsız kalmadığını belirterek, Kozan Devlet Hastanesi binası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Gürdal Topal, Kozan Devlet Hastanesinde doktorların bulunmamasından dolayı hastaların Adana'ya gittiğini ifade etti. Gazetecilere, Kozan Devlet Hastanesinde yaşanan bazı problemleri anlatan Topal; “200 bin kişilik nüfusa hizmet eden devlet hastanemiz çok sayıda doktora sahip olması gerekirken, maalesef bir kaç doktor var. Onlar da hemen herkesi Adana'ya sevk ediyor. Çocuk doktoru gitti. Dahiliyeci gitti. Kadın doğum doktoru gitti. Kadın doğum doktoru gitti. Daha birçok doktor gitti. Hastanemiz büyük olmasına rağmen içi boş, doktor yok. Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz. Bu Kozan'ın kaderi mi? İlçemizde her zaman bu olaylar görünüyor mu? Hastaneye görevlendirmeler ile doktor geliyor, ancak bu uygulamanın ilçedeki hastaların sorununu çözmediği açık” dedi.

Bir doktorun 300 hastaya bakmak zorunda kaldığını ifade eden Topal, Kozan Devlet Hastanesi acil servisinde de sorunların olduğunu belirtti. Gürdal Topal; “Hastamız oluyor gidiyoruz. Hastane çalışanları doktor olmadığı gerekçesiyle hastaya bakmayıp Adana'ya sevk ediyorlar. Ambulans kimseyi almadığından hasta yakınları araç bulup hastanın arkasından Adana'ya gitmek zorunda kalıyor ve mağdur oluyorlar. Bir ilçede doktor olmaz mı? Mantık almıyor. Yetkililere sesleniyorum. Doktor göndersinler ve bu ayıbı örtsünler” dedi.