Anahtar Kelimeler: görüntüler konuşulacak

Bu görüntüler çok konuşulacak

 

Kozan Belediyesi Hayvan Barınağı’nda çekilen görüntüler gündeme bomba gibi düştü. Ortaya çıkan görüntülerde, hayvanların bir deri bir kemik kaldığı gözlendi. Görüntüleri barınağın eski çalışanlarından Nevra Ünlü yayınladı.

Kozan Belediyesi Hayvan Barınağı’nda ortaya çıkan görüntüler üzerine sosyal medya üzerinde herkes, bu hayvanların neden böyle bırakıldığını sordu. Sorumlu olarakta, Kozan Belediyesi’ni gösterdiler.

Barınağın eski personellerinden Nevra Ünlü, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada hedef olarak Kozan Belediyesi’nİ aldı. Ünlü, bu hayvanları kendisinin böyle bırakmadığını söyleyerek, parke yıkamakla hayvan refahının sağlanmayacağını belirtti. Ünlü sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada; “Ben bu hayvanları, bu barınağı böyle mi bıraktım? Artık yeter. Burası Kozan Belediyesi Hayvan Barınağı. Soldan 3. büyük en son bölme burası. Gözümün yaşıyla, gecemi gündüzüme katarak yaşattım ben onları. Dilenerek el açarak doyurdum karınlarını yıllarca. Bunların haline bak. Açlıktan birbirini yer olmuşlar. Bir deri bir kemik kalmışlar” diyerek tepkisini dile getirdi.

Nevra Ünlü açıklamasına şu sözlerle devam etti:

“Orada ayağı olmayan hayvanın ne işi var? Güçlü ile güçsüzler neden aynı bölmede? Parke taşı yıkamakla hayvan refahı sağlanmaz. Binlerce insanın hakkı olan, binlerce insanın emaneti olan hayvanlara böyle mi baktınız? Kış gününde altlarında yağmurdan soğuktan korumak için bir tane palet bile yok. Hukuki mücadeleye başlayacağız. Ruhsatsız kaçak olan bu barınağın kapatılması için her yere bastıracağım. Başımızdaki bu virüs belası gittiğinde de inşallah izinler alınarak büyük bir eylem hazırlığı içerisinde olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Gönüllüsü kalmadı bu barınağın. İçeriye kimse alınmıyor. Bir tane yardım edeni kalmadı. Bu demek değildir ki, bu hayvanlar sahipsiz. Bakamıyorsanız kapatacaksınız. Bu zulmü onlara reva görmeye kimsenin hakkı yok” ifadelerini kullandı.

Şu an sessiz olan Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ve barınak sorumlularının bu yaşanan olaylar ile ilgili olarak açıklama yapması bekleniyor.