Anahtar Kelimeler: BÜYÜK ZAFERİN .

BÜYÜK ZAFERİN 100. YILI

BÜYÜK ZAFERİN 100. YILI

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Kozan'da bir dizi program gerçekleştirildi.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönüm etkinlikleri kapsamında, Hükümet Konağı bahçesinde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü ve Kozan Belediye başkanı Kazım Özgan'ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından 1 dakikalık  saygı duruşu akabinde okunan İstiklal Marşı ile devam etti. Jandarma Komutanlığı'nda görevli Jandarma Astsubay Çavuş Sercan Boztepe tarafından günün önemine binaen konuşma gerçekleştirildi. Jandarma Astsubay Çavuş Sercan Boztepe yaptığı konuşmada;

 

“BUGÜN ASIL TÜRK MILLET VE ONUN BAGRINDAN ÇIKAN KAHRAMAN TÜRK ORDUSU EN ŞANLI ZAFERLERİNDEN BİRİ OLAN 30 AĞUSTOS ZAFERININ 100'ÜNCÜ YILDÖNÜMÜDÜR.

 

ULU ÖNDER ATATÜRKÜN ÖNDERLİĞİNDE ÇELİKLEŞMİŞ MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK RUHU İÇERİSİNDE, DÜNYANINI EN GÜÇLÜ ORDULARINA KARŞI ELDE EDİLEN, HÜRRİYET VE

 

BAĞIMSIZLIK AŞKI İLE YANAN BİR MİLLETIN SARSILMAZ AZİM VE İNANACININ ZAFERİDİR.

 

BU ZAFER; ÜLKEMİZİ PARÇALAMAK VE MİLLETİMİZİ ESARET ALTINA ALMAK, HATTA YOK ETMEK İSTEYEN GÜÇLER TARAFINDAN YILLAR BOYUNCA SİNSİCE HAZIRLANAN PLANLARIN

 

O GÜN İÇİN SONUNCUSU OLAN SEVR PAÇAVRASININ YIRTILIP ATILDIĞI,

 

BUGÜN, BU TOPRAKLARIN HAKIKI VE SONSUZA KADAR TEK SAHİBİ OLAN YÜCE TÜRK MİLLETİNİN VE KAHRAMAN TÜRK ORDUSUNUN BAĞIMSIZLIĞI VE HÜRRİYETİ SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA NASIL ŞAHLANDIĞINI TÜM DÜNYAYA GÖSTERİLDİ,

 

YENİ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN DEVLETİNİN TEMELLERİNİN ATILDIĞINI,

 

TÜRK BİRLİK VE BERABERLİĞİNİN, KUDRET VE KABİLİYATENİN NELERE MÜKTEDİR

 

OLDUĞUNUN TÜM DÜNYAYA GÖSTERİLDİĞİ VE ÖĞRETİLDİĞİ,

 

BALKAN HARBİNHİN HEMEN ARDINDAN GELEN BİRİNCİ DÜNYA HARBİHDEN; DÖRT YIL GİBİ UZUN BİR ZAMAN AVRUPANIN VE DÜNYANIN EN BÜYÜK DEVLETLERİ İLE SAVAŞARAK BİTKİN DÜŞEN BU MİLLETİ; 3 YIL 3 AY VE 11 GÜN GİBİ UZUN BİR ZAMAN KATLANDI SIKINTILARIN VE DÖKTÜGÜ KANIN BEDELİ OLAN, TARİHTE BİR MENZERİ BULUNMAYAN EŞSİZ BİR ZAFERDİR.

 

 

TÜRK MİLLETİNİN KADERİNİ BELİRLİYEN 30 AĞUSTOS ZAFERİ TÜRK ULUSU İÇİN TARİHTE BİR DÖNÜM NOKTASIDIR.

 

DÜŞMANLARI VE ONLARIN ÜLKE İÇİNDEKİ İŞ BİRLİKÇİLERİ TARAFINDAN YOK EDİLMEYE VE PAYLAŞILMAYA KARAR VERİLEREK TOPRAKLARI İŞGAL EDİLMİŞ ORDULARININ ELİNDEN SİLAHLARI ALINIP ASKERLERE TERHİS EDİLMİŞ, SUBAYLARI BÜTÜN KAYNKALARI HARCANMIŞ VE YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜNÜ KAYBETMİŞ İMPARATORLUĞUN VIKINTILARINDAN, ULU ÖNDER BAŞKOMUTAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, MİLLİ BİR DEVLET İLE KAHRAMAN BİR ORDU ÇIKARMAYI BAŞARARAK 30 AĞUSTOS 1922 DE ANADOLUDAKİ TÜRK VARLIĞINA KASTEDENLERİ TARİHE GÖMMÜŞTÜR,

 

 

BU MUHARABEDE "TÜRK ORDUSU DÖRT-BEŞ AYDA DÜŞÜRÜLEMEZ" DENİLEN DÜŞMAN MEVZELERİNİ ALTI GÜNDE COKEETMIS AFYON-İZMİR ARASI 400 KİLOMETRELİK TAKİP HAREKATINI DA 10 GÜNDE GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR.

 

BU MÜTHİŞ ZAFERE ULAŞMAK İÇİN TÜRK MİLLETİ KATLINILMAZ OLANA KATLANMIŞ, DAYANILMAZ ACILARA DAYANMIŞTIR.

 

MAZİSİ ŞAN VE ŞEREFLE DOLU BİR MİLLETİN ÇOCUKLARI OLARAK BU ZAFERLE NE KADAR ÖVÜNSEK AZDIR. ÇÜNKÜ HER EVRESİ İLE DÜŞÜNÜLMÜŞ, HAZIRLANMIŞ, YÖNETİLMİŞ VE ZAFERLE SONUÇLANRILMIŞ OLAN BU HAREKAT İLE TÜRK ORDUSUNUN, KAHRAMANLIĞI TARİHTE BİR KEZ DAHA KANITLANMIŞTIR.

 

TÜRK MİLLETİNİN HÜRRİYET VE İSTİKLAL MÜCADELİSİNİN ÖLÜMSÜZ BİR ABİDESİ OLAN 30 AĞUTOS ZAFERİ İLE VATANIMIZ VE MİLLETİMİZİN GELECEĞİ GARANTİ ALTINA ALINMIŞTIR.

 

BU ZAFERLE, EŞSİZ BAŞKOMUTAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN YAKTIĞI ÖZGÜRLÜK ATEŞİ, YANLIZCA TÜRKLERİN DEĞİL DÜNYADAKİ EZİLMİŞ BÜTÜN ULUSLARINDA HÜRRİYET MEŞALESİ OLMUŞTUR.

 

TÜRK TARİHİNE ALTIN HARFLERLE YAZILMIŞ OLAN BU ZAFERİN 100' ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜNDE, BÖYLE BİR MİLLETİN VE ONUN BAĞRINDAN ÇIKAN TÜRK ORDUSUNUN MENSUBU OLMAKLA GURUR DUYUYORUZ.

 

BÜYÜK ÖNDER, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İLE DAVA ARKADAŞLARININ VE VATAN TOPRAĞININ BEDELİNİ CANLARIYLA ÖDEYEN AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ BİR KEZ DAHA RAHMET VE SAYGIYLA ANIYOR, KAHRAMANLIKLARIYLA DESTANLAR YARATMIŞ GAZİLERİMEZE ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ.

 

ŞANLI ZAFERİN 100'ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜ, TÜRK MİLLETİNE VE ONUN BAĞRINDAN ÇIKAN KAHRAMAN ORDUSUNA KUTLU OLSUN.”

 

Buradaki programın ardından Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü Sosyal Hizmet Merkezinde tebriklerin kabulünü gerçekleştirdi. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları burada sona erdi.

Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü Sosyal Hizmet Merkezinde tebrikleri kabul ederken kurum müdürleri, daire amirleri, STK temsilcileri, ilçe başkanları ille de tanışma fırsatı buldu. Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü; “Daha nice bayramlara kavuşmak dileğiyle. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.