Çağlar Çoban: “Bu çamur bana tutmaz”

Çağlar Çoban: “Bu çamur bana tutmaz”

Kozan'da 2010-2017 yılları arasında Devlet Hastanesinin Müdürlüğünü yapan, yeni 200 yataklı kozan devlet hastanesinin temelinden tam teşekküllü hizmete sunulması aşamasında kurucu hastane müdürü olan Çağlar ÇOBAN hakkında yürütülen FETÖ soruşturmasından alnının akıyla çıktı.

Daha önce beraat eden, beraati istinaf mahkemesince onaylanan Çoban, son olarak açtığı manevi tazminat davasını da kazandığını sosyal medya hesaplarından mahkeme evrakı ile birlikte açıkladı. Açıklamasında;

"Müfterilerin iftirası sonucu geçirdiğim Fetö soruşturmasından ilk mahkemede beraat etmemin ardından karar İstinaf Mahkemesinden de onaylanmıştı.

Bunun üzerine açmış olduğum  manevi tazminat davasını (sembolik) da bugün kazandım. Tutuklu kalmadığım ve açığa alınmadığım için zaten maddi bir zararım yoktu. Manen yaşadığım huzursuzluğun karşılığını Devletim 200TL olarak belirlemiş. Eyvallah der yola devam ederiz. O parayı da #Kızılay'a bağışlayacağım.

Önemli olan hakkımdaki iddiaların adi bir iftira olduğunun,  tüm hukuki mercilerce bir kez daha tescil edilmesiydi.

Rabbime şükürler olsun.

Elbette son mahkeme mahşerde kurulacak.

Bir insanın önünü kesmek için iftira atmanın cezasını Rabbime havale ediyorum." diyen Çağlar Çoban, halen Adana Şehir Hastanesinde memuriyetine devam etmektedir.Anahtar Kelimeler: Çağlar Çoban: çamur tutmaz”