Can: " Allah´ ın Hesabı Tüm Hesapların En Yücesidir"

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Kozan Devlet Hastanesi Başhekimi iken FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Emniyet Müdürlüğünde ifadesi alınan Süleyman Can, bir süreliğine görevinden uzaklaştırılmıştı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Kozan Devlet Hastanesi Başhekimi iken FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Emniyet Müdürlüğünde ifadesi alınan Süleyman Can, bir süreliğine görevinden uzaklaştırılmıştı. Uzaklaştırmadan kısa süre sonra görevine Kozan Devlet Hastanesinde Dahiliye doktoru olarak tekrar iade edilmişti.

Doktor Süleyman Can; iddialara göre bazı kişi veya kişilerce sahte evrak düzenlenerek, hiç bir derneğe üye olmamasına rağmen, Sağlık Bakanlığına, Adana Girişimci İş Adamları Derneğine üyeymiş gibi bildirilmiş. Bu dernek camaate yakınlığı ile biliniyordu. Süleyman Can´ ın kendisine ait olmayan dernek üyeliğinden dolayı mahkemeye çıktığı ve mahkemece "hiçbir derneğe üye olmadığı, Hakkında hiç bir şüpheye yer verecek bulgu yok" kararı çıkarak Süleyman Can tamamen aklanmış oldu.

Doktor Süleyman Can´ ın mahkeme kararının ardından sahte evrak düzenlenerek Adana Girişimci İş Adamları Derneğine üyeymiş gibi bildirim yapan kişi veya kişiler hakkında dava açacağı öğrenildi. Mahkeme soncunu öğrenen Doktor Süleyman Can kendisine ait sosyal medya hesabı Facebook´ tan bir açıklama yaptı. Can; "Sabrettik; Sessizlik Allah´ın dilidir düsturunu kendimize rehber edindik. İftira atanları, Kumpas kuranları Allah´a havale ettik. Kumpas kuranlar, İftira atanlar, sahte evrak düzenleyip bildirenler, benimle ilgili algı operasyonu yapmaya çalışan ama başaramayan zavallılar. Unuttuğunuz birşey vardı; Allah´ın hesabı tüm hesapların en yücesidir.

Yüce Türk Adaleti beklediğimiz kararı verdi. Şimdi konuşma sırası bizde, hesap verme sırası sizde..." ifadelerini kullandı.

Bu paylaşımından sonra görüştüğümüz Süleyman Can; " Çok şükür ki üzerime atılan iftiradan sonunda aklanarak kurtuldum. Hakkımda atılan iftiralar en sonunda asılsız olduğunu yüce adalet ispatladı. Üzerimden çok büyük bir yük kalktı. Şimdi hesap sorma sırası bende. benim için adıma sahte evrak düzenlenerek Adana Girişimci İş Adamları Derneğine üyedir diyerek dosya hazırlanıp açığa aldırırdım, sonrada suç duyurusunda bulunmuşlar. Mahkeme kararını elime alır almaz avukatım aracılığı ile ilk olarak bu iftirayı bana atan veya atanlara dava açacağım. Adalet yerini buldu, bundan sonrada bulmaya devam edecek" dedi.