Anahtar Kelimeler: Cinayet Şüphelileri Adliye

Cinayet Şüphelileri Adliye´de

Kozan´da alacak verecek meselesi yüzünden Cihangir Kuşvuran´ı öldürdüğü iddia edilen Emrah G. yardım ve yataklık yaptığı öne sürülen abisi Erkan G. ve annesi Durdu G. Emniyet´teki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Kozan´da alacak verecek meselesi yüzünden Cihangir Kuşvuran´ı öldürdüğü iddia edilen Emrah G. yardım ve yataklık yaptığı öne sürülen abisi Erkan G. ve annesi Durdu G. Emniyet´teki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Olay, dün gece saat 00.00 sularında Hacımirzalı Mahallesi Çevre Yolu Kozan Meslek Yüksek Okulu kavşağı civarında meydana gelmişti. İddialara göre, aralarında alacak verecek meselesi bulunan ve eski eniştesi olduğu öğrenilen Cihangir Kuşvuran´ı kendine ait av tüfeğiyle vurarak öldürdüğü iddia edilen ve 2 kişinin yaralanmasına sebep olan Emrah G., yardım ve yataklıkta bulunduğu iddia edilen abisi Erkan G. ve annesi Durdu G. Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği´ndeki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Anne, Baba ve Abinin Yardım Ve Yataklık İddiası

Edinilen bilgilere göre, hayatını kaybeden Cihangir Kuşvuran ile Emrah G. arasında olay yaşanmadan kısa süre önce kavga çıktı. İddialara göre, Cihangir Kuşvuran Emrah G´yi darp etti. Olaydan hemen sonra ailesine eski eniştesi tarafından darp edildiğini söyleyen Emrah G.´ye anne ve babası olayda kullandığı av tüfeğini getirdi. Abisi Erkan G. ise araç ile kardeşini olayın yaşandığı yere götürdüğü iddia ediliyor. Burada çıkan tartışmada Emrah G. av tüfeği ile Cihangir Kuşvuran, yanında bulunan Mehmet Ali Ö. ve Necati G.´yi yaraladı.

Yaralılar olay yerine çağrılan ambulanslarla Kozan Devlet Hastanesi acil servisine kaldırılarak tedavi altına alındılar. Durumu ağır olan Cihangir Kuşvuran yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı, hayatını kaybetti.

Mehmet Ali Ö., Kozan Devlet Hastanesi acil servisindeki tedavisinin ardından Adana Yeni Şehir Hastanesi´ne sevk edildi. Diğer yaralının Kozan Devlet Hastanesi´nde tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğünde ifadeleri alınan cinayet şüphelisi Emrah G. yardım ve yataklık yapan abisi Erkan G. ve annesi Durdu G. ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

/resimler/2018-9/25/1845183992073.jpg/resimler/2018-9/25/1845451024068.jpg

Öte yandan av tüfeğini getirmede yardım eden Emrah G.´nin babası ise polis tarafından aranıyor.