Anahtar Kelimeler: Çocuklara Bayram Hediyesi

Çocuklara Bayram Hediyesi

Kozan´da ?Yalnız Değilsiniz? projesi kapsamında, anne veya babası olmayan öksüz ve yetim çocuklara, Kozan Kaymakamlığı tarafından bisiklet hediye edildi.

Kozan´da ?Yalnız Değilsiniz? projesi kapsamında, anne veya babası olmayan öksüz ve yetim çocuklara, Kozan Kaymakamlığı tarafından bisiklet hediye edildi.

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam önderliğinde Kozan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü koordinesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ortaklığı ile hazırlanan ?Yalnız Değilsiniz? projesi; Kozan´da bulunan ve çeşitli kamu kaynakları ile desteklenen 7-14 yaş, ilkokul ve ortaokul çocuklarını, hayata daha güvenli bakabilmeleri, devletin ve milletin şevkat ellerinin tek ebeveynli öksüz veya yetim çocukların üzerinde olduğunun bilinmesi için hazırlandı.

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam belirlenen çocuklara mektup yazdı. Devletin çocuklara verdiği hizmetler anlatılarak, devletten istekleri soruldu. Yazılan 86 mektuba cevaben gönderilen mektuplar, Kaymakam Şafak Gürcan tarafından değerlendirilerek proje ortağı kuruluş müdürlerinin katılımı ile alınacak hediyeler belirlendi.

Proje kapsamında, Hükümet Konağı bahçesinde 86 çocuğa bisiklet hediye edildi. Çocuklara yaş gruplarına göre küçük veya büyük bisikletler hediye edildi. Düzenlenen proje programına Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam´da katılarak çocuklara hediyelerini verdi.

Bisiklet hediyelerini alan çocukların mutlulukları gözlerinden okunurken, Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, bu projede emeği geçen herkese teşekkür etti.