Cumhurbaşkanı´na Hakaretten Tutuklandı

Hatay´da bir genç kıza tehdit ve şantaj yaptığı gerekçesi ile Kozanlı olan ve Feke´de bir İlköğretim Okulu´nda sözleşmeli öğretmenlik yapan Erdoğan Küpeli polis tarafından gözaltına alındı. Mahkeme, Erdoğan Küpeli´yi Cumhurbaşkanı´na hakaretten tutukladı.

Hatay´da bir genç kıza tehdit ve şantaj yaptığı gerekçesi ile Kozanlı olan ve Feke´de bir İlköğretim Okulu´nda sözleşmeli öğretmenlik yapan Erdoğan Küpeli polis tarafından gözaltına alındı. Mahkeme, Erdoğan Küpeli´yi Cumhurbaşkanı´na hakaretten tutukladı.

Olay 2 yıl önce Hatay´da yaşayan 29 yaşındaki Gülay M. İle soayal medyadan tanışarak konuşmaya başlayan Erdoğan Küpeli ilişkinin sonlanmasının ardından, tehdit, şantaj, taciz, psikolojik ve dijital şiddete, dönüşmesi ile başladı.

Hatay´da bir inşaat firmasında çalışan Gülay M. görüşmek istemediğini söyledikçe, Erdoğan Küpeli ısrarlı bir şekilde hem sosyal medya üzerinden hem de telefon ile sürekli rahatsızlık vermeye başladı. Bu ısrarlı aramalar daha sonra tehdit ve şantaja dönüştü.

Genç kadın Erdoğan Küpeli tarafından ölümle tehdit edildi. İddialara göre Erdoğan Küpeli genç kadın adına onlarca sahte sosyal medya hesabı açtı. İş yerinin sürekli aranmasından dolayı işinden oldu. Bunlarda yetmez gibi iddialara göre Erdoğan Küpeli, kadının yiğenini tecavüz etmekle tehdit atti. Bütün bu yaşananların üzerine Gülay M. telefon numarasını değiştirdi, sosyal medya hesaplarını kapattı.

Hürriyet Gazetesi´nden Melis Alphan´a konuşan Gülay M. olayın bütün detaylarını en ince noktasına kadar anlattı. ?Evleniyorum, hayatımda başkası var? dedi ama işe yaramadı. Adamın, Gülay ile çevresindekilere hakaret dolu mesajları bitmedi

Bunalıma giren ve psikolojisi bozulan Gülay M. 2016´nın aralık ayında, Hatay Emniyet Müdürlüğü´ne gidip siber suçlar birimine adamı şikâyet etti.

Sonrasında adamı arayarak kendisinden şikâyetçi olduğunu bildirdi, ?Bu iş mahkemede bitecek, vazgeç? dedi. O sırada konuşmayı kaydediyordu. Adam ?Seni mahkeme kurtarmaz. O hapse girsem de sana tecavüz edeceğim ve seni öldüreceğim? dedi.  

Gülay, ?Bunlar sinir anında bir kereliğine söylediği şeyler değil. İki yıldır bilerek, isteyerek söyledikleri. Bu kişi iki yıldır sürekli beni öldüreceğini, bana tecavüz edeceğini yazıyor, söylüyor, haykırıyor? diyor ve ekliyor: ?Tehditleri arasında 4 yaşındaki yeğenime tecavüz etmek de var. Defalarca dile getirdi bunu.

Erdoğan Küpeli´nin ifadesi Gülay´ın şikâyetinden 6 ay sonra alındı. İfadesinde her şeyi inkâr etti ve mesajları Gülay´la ayrılmalarını isteyen üçüncü kişilerin attığını söyledi.

Yaşanan bu kadar olayın ardından cumartesi günü Erdoğan Küpeli Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı polisler tarafından göz altına alındı.

Cumhurbaşkanı´na Hakaretten Tutuklandı

Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü´nde ifadesi alınan Erdoğan Küpeli daha sonra adliyeye sevk edildi. Kozan Adliyesi´ne sevk edilen Erdoğan Küpeli dosya Hatay´da açıldığı için ?SEGBİS? yönetimi ile Hatay hakiminin karşısına çıktı. Mahkeme, Erdoğan Küpeli´yi Gülay M.ye tehdit, hakaret yüzünden adli kontrol şartı serbest bıraktı. Ancak mahkeme Erdoğan Küpeli´yi yazışmalarında  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a hakaretten tutuklayarak Kozan Kapalı Cezaevine gönderdi.