Cumhuriyet Parkı Çalışmalarında Sona Gelindi?

Kozan Belediyesi´nin ´Parklar yeniden hayat buluyor´ projesi kapsamında, yaklaşık 25 yıl önce yapılan Cumhuriyet Parkında başlattığı yenileme ve düzenleme çalışmasında sona yaklaşıldı.

Kozan Belediyesi´nin ´Parklar yeniden hayat buluyor´ projesi kapsamında, yaklaşık 25 yıl önce yapılan Cumhuriyet Parkında başlattığı yenileme ve düzenleme çalışmasında sona yaklaşıldı.

Uzun yıllar bakımsızlık nedeni ile vatandaşların ilgi göstermediği Cumhuriyet Parkında başlatılan yenileme çalışmalarını inceleyen Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, park içerisinde çocuk oyun gruplarının yanı sıra yetişkinler için mescit, amfi tiyatro, anneler için emzirme odası, kafeterya, fitness alanları, yürüyüş parkurları, süs havuzu gibi birçok sosyal alanın olacağını söyledi.

Güçlü bir Türkiye için iyi eğitim almış ve çocukluğunu iyi yaşamış vasıflı insanlara ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Başkan Öztürk yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ?Baştan sona yenileyerek modern bir hale getirdiğimiz Cumhuriyet Parkımıza yavrularımızın ihtiyacı olan ve zekâlarını geliştirecek birçok oyun grubu yerleştiriyoruz. Bu park göreve geldiğimiz günden bu yana vatandaşlarımızın istifadesine sunduğumuz yedinci parkımız olacak. Güçlü bir Türkiye için bizimde iyi eğitim almış ve çocukluğunu iyi yaşamış vasıflı insanlara ihtiyacımız var. Çocuklar bizim geleceğimiz onların iyi yetişmesi için parklar, okullar, oyun alanları, spor sahaları kısaca eğitimle ilgili ne varsa yapacağız. Gençlerimizi kahve köşelerinden ve uyuşturucu belasından kurtararak, böyle güzel yapılmış parklara ve sosyal aktivite yapabilecekleri farklı alanlara kaydırmamız gerekiyor. Bunda diğer kurumlara olduğu kadar belediyelere de görev düşüyor. Yaptığımız bu parklar güçlü bir neslin yetişmesi ve gençlerin kötü alışkanlıklara bulaşmasını engelleyecek altyapılardan sadece birisi. İnanıyorum ki diğer kurumlarda üzerine düşenleri yapıyordur.?

Yenilenen parkta hayırsever bir vatandaşın hayrat çeşmesi yaptırdığını ifade eden Başkan Öztürk, diğer parklarda çeşme yaptırmak isteyen hayırseverlere da imkân vereceklerini sözlerine ekledi.