“Cumhuriyet Parkı’nda kumar oynanıyor” iddiası

MHP'li Meclis Üyesi Yusuf Eroğlu; “Cumhuriyet Parkı'nda kumar oynandığı yönünde bize şikayetler geliyor. Cumhuriyet Parkı'nda neler oluyor?”

Kozan Belediyesi 2020 Ocak ayı ilk meclis toplantısında, MHP grubu adına konuşma gerçekleştiren Yusuf Eroğlu ilginç bir konuya temas etti. Eroğlu'nun iddiasına göre, Kozan Belediyesi işletmesinde olan Cumhuriyet Parkı'nda kumar oynanıyor. Kendilerine şikayetler geldiğini söyledi.

MHP'li meclis üyesi Yusuf Eroğlu yaptığı konuşmasına, 2020 yılı ile ilgili olarak iyi temennilerde bulunarak başladı. Konuşmasında, bir çok konuya değinen Yusuf Eroğlu'nun en ilginç iddiası ise, Cumhuriyet Parkı'nda kumar oynandığı yönünde oldu.

MHP'li Meclis Üyesi Eroğlu yaptığı konuşmasında aynen şu sözlere yer verdi:

“Kozan’ımızda Cumhuriyet Parkı'nda neler oluyor? Kozan Belediyesi'ne ait olan parkta, kumar oynandığı ile ilgili bizlere şikayet geliyor. Ben şahsen Kozan Belediyesi meclis komisyonunda bunu dile getirdim. “Buraya müdahale edin. Bu şekilde şikayetler geliyor” diyerek komisyonu bilgilendirdim. Ancak ne hazindir ki, belediye başkan yardımcımızın da bulunduğu toplantıda şu ifade edildi. “Biz de bunu biliyoruz.” Parkın ihalesini alan kişinin uyarıldığını ve bir daha üzerine gitmediklerini savsakladıklarını söyledi. Acaba, bu parkta bizim bilmediğimiz hangi illegal işler oluyor? Bu parkla ilgimiz devam edecek. Bunun takipçisi olacağız. Çözüm bulmanızı istiyoruz. Bir parka sahip çıkamayan mevcut Kozan belediyesi yönetimi acaba Kozan'a nasıl sahip çıkacaksın? diye konuştu.

Kozan Belediyesi meclisine başkanlık yapan Belediye Başkan Vekili Ruhi Gül, MHP'li meclis üyesi Yusuf  Eroğlu’na cevap verdi. “Önemli bir konu. Kesinlikle taviz verilmesin. Hatta kumarı bıraktık, parklarda oyun konusu mevzuata göre engelleyemiyorsak bile bir sonraki ihalelerde oyun konusu engellensin” dediç Ruhi Gül,iddia doğruysa bu konu hakkında derhal önlem alması için birim müdürlerine talimat verdi.