Anahtar Kelimeler: DENETİMLERE DEVAM

DENETİMLERE SON GAZ DEVAM

DENETİMLERE SON GAZ DEVAM

Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 13 Mayıs 2024 - 20 Mayıs 2024 tarihleri arasında "Kozan'a Güven" uygulamaları kapsamında ilçe genelinde yoğun denetimler gerçekleştirildi.

Şok uygulamalarda 34 noktada toplam 251 emniyet personeli görev aldı. Yapılan denetimlerde 1 adet kalaşnikof marka tüfek, 2 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet ruhsatsız tüfek ve 150 adet fişek ele geçirildi.

Ayrıca, 37 araca modifiyeden işlem yapıldı ve 74 motosiklet sürücüsüne çeşitli maddelerden idari para cezası uygulandı. 26 araç ve 12 motosiklet ise trafikten men edildi.

Denetimlerde 67.12 gram ve 8 tablet muhtelif uyuşturucu/uyarıcı madde de ele geçirildi. Uyuşturucu ticareti yapan 1 şahıs, ateşli silahla mala zarar verme suçundan 1 şahıs, 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet suçundan 1 şahıs, görevi yaptırmamak için direnme ve görevli memura mukavemet suçundan 6 ay kesinleşmiş cezası bulunan 1 şahıs ve Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) suçundan 6 yıl 3 ay kesinleşmiş cezası bulunan 1 şahıs yakalanarak sevk edildikleri mahkemelerce tutuklandı.

Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçede huzur ve güven ortamının sağlanması için çalışmalarına aralıksız devam edeceğini bildirdi.