?Eğitimde İş Birliği Protokolü? Devam Ediyor

Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü arasında imzalanan ?Eğitimde İşbirliği Protokolü? gereği, anaokullarında verilen Kur´an, din ve ahlak dersleri devam ediyor.

Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü arasında imzalanan ?Eğitimde İşbirliği Protokolü? gereği, anaokullarında verilen Kur´an, din ve ahlak dersleri devam ediyor.

Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kozan İlçe Müftülüğü eğitimde İşbirliği protokolü imzaladılar. Protokolünün amacı, Kozan´da 6 anaokulunda okul öncesi eğitim alan öğrencilere yönelik Kur´an, din ve ahlak konulu dersler verilmesi.

Bu kapsamda, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Gazi Yılancıoğlu, okullardan biri olan Şehit Duran Oflaz Anaokulu´nu ziyaret etti. Ziyarette din görevlilerinden ve okul öğretmenlerinden bilgi alan Mehmet Gazi Yılancıoğlu eğitimleri yerinde inceledi.

Hem çocuklar, hem de veliler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü´nün işbirliğiyle gerçekleştirilen bu eğitim çalışmasından dolayı memnun olduklarını dile getirdiler.

Çocuklara küçük yaşta din, ahlak ve Kur´an´ı aşılamak çocuğun ilerleyen yaşlarında dini kucaklaması, İslam´ı, müslümanlığı ve Kur´an´ı öğrenmesi açısından önemli bir adım oluyor. 6 din görevlisi tarafından, 6 anaokulunda verilen eğitimler sonucunda çocuklar ahlaklı birer birey olarak dinini Kur´an´ını öğreniyorlar.

Veliler, ?Çocuklarımıza sadece oyuncaklarla bir şeyler yapmayı öğretmenin yanı sıra, din, ahlak ve Kuran derslerinin verilmesi bizleri mutlu ediyor. Çocuklarımız elbette eğitim-öğretim alacaklar. Bu eğitim ve öğretimleri alırken dinini, Kur´an´ını öğrenmesi çocuğumuz için gayet olumlu oluyor. Derslerin verilmesinde emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´ne, ilçe Müftülüğü´ne, bütün din görevlilerine ayrı ayrı teşekkür ediyor. Bu eğitimlerin kesilmeden devam etmesini temenni ediyoruz? dediler.