Anahtar Kelimeler: "Elimizde vahim görüntü fotoğraflar "

"Elimizde daha vahim görüntü ve fotoğraflar var"

Kozan' da geçtiğimiz günlerde barınakta köpeklerin ölü köpeği yemesi görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından Kozan Belediyesinin Kumpas olduğu iddialarına Milliyetçi Hareket Partisi Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı tepki gösterdi.

Atlı “ Elimizde çok daha vahim görüntü ve fotoğraflar var” dedi. 
Toplantıya telefonla katılan Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HayKonfed) Başkanı Nesrin Çıtırık daha önce belediyenin köpek zehirleme ve toplama olayları yaşadıklarını ifade ederek barınakta kısırlaştırma yapılması gerektiğini Kozan da hayvanların kaderinin bu olmaması gerektiğini ifade etti.
MHP Kozan İlçe Başkanlığında MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleşen basın açıklamasında MHP İlçe Başkanı Nihat Atlı Kozan barınağında yaşanan vahşetle ilgili açıklamalarda bulundu. 
“Yeni bir rezalet değil”
Nihat Atlı görüntüleri kendisinin medyaya servis ettiği iddiasına açıklık getirerek “ Hayvan barınağında yaşanan rezalet yeni bir rezalet değil. Bunların göreve geldiği günden bu yana gelen rezalet. Orada açlıktan hayvanların kaburgaları sayılır hale gelmiş. Birileri çekmiş servis etmiş. Sosyal medyada dağılmış. Bu bana da geldi bende gazeteci arkadaşlarıma yolladım. Bunu sanki benim elemanım bunu çekmişte yayınlamış gibi bir algı oluşturuyorlar. Varsayın ki benim elamanım ve eski barınak sorumlusu Nevra Ünlü çekti yayınladı sayın. Bunu kim yaptıysa Allah razı olsun. Biz oradaki hayvanlarımıza sahip çıkılması için bu yayın gündeme geçmesi için katkı sağladık. 
“Sizin medeniyet anlayışınız bu mu?” 
Medeniyetler şehri Kozan diyorlar,  komedi. Sizin medeniyet anlayışınız bu mu ? diye soran Başkan Atlı “Orda bir belediye başkan yardımcısı ağlıyor. Başından sonuna kadar ciddiyetsizlik, samimiyetsizlik. Geldiklerinden bu yana yaptıkları bir iş yok. Yanlışlarını söyleyince de yalan iftira diyorlar. MHP meclis toplantısında grup başkan vekilimiz açıklama yaptı ekim ayında. Hayvanların durumunun iyi olmadığını dile getirdi, sahip çıkalım dedi. Bizim orda Nevra Ünlü diye bir kızımız vardı. O kızın döneminde böyle bir şey duydunuz mu duymadınız” dedi. 
“Yüzlerce rezillik var orada, isterlerse basınla paylaşabiliriz”
O kızı işten çıkardılar, asılsız iftiralar ile işine son verdiler. O kız evladı gibi bakıyordu o hayvanlara. Sadece bunlar değil, yüzlerce rezillik var orada, “bütün resimler var. Resimler geldi. Biz yayınlamıyoruz. İtiraz ederlerse yayınlarız bütün basına servis ederiz. Bir tane bana proje çıkarsınlar bu projeyi hazırladık sunduk meclis buna engel oldu desinler. Bir proje ortaya koyduk hükümet engel oldu desinler. Adana AK Parti Milletvekili Tamer dağlı beyde bu konuda şikayetçi oldu ve takipçisi olacağını ifade etti. Kendisinden Allah razı olsun” diye konuştu. 
Basın toplantısına telefonla katılan Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HayKonfed) Başkanı Nesrin Çıtırık, Saadet Partisinden Göreve Gelen Belediye Başkanı Kazım Özgan geçmişte göreve geldiğinde zehirleme olayı yaşadıklarını ve bunun üzerine Kozanda hayvanseverler olarak harekete geçtiklerini ifade ederek “ Kazım Özgan belediye başkan yeni seçildiğinde ciddi bir zehirleme yapıldı. Bakım evi kurup kısırlaştırma yaparsanız dedik. Eşi ile barınak planları çıktık. Barınak tek başına yetmez. Şimdi bin hayvanlık barınak yapılsın kısırlaştırma yaılmazsa bir sene sonra yeniden yetmez” dedi. 
Kozan’lı hayvansever ve işten çıkarılmadan önce Kozan barınağında çalışan Nevra Ünlü  ile Kozanda gece toplanan köpeklerin sağlıklı bir şekilde yaşaması için çalışma yapıldığını aktaran Çıtırık “ Büyükşehirden veteriner yollandı. Ozana sorduk kaç hayvan var 250 hayvan var dedi. Oysa 15 gün önce 350 hayvan vardı. Saadet Partisi Ankara İl Başkanı ile görüştük. Bunlar aktarıldı. Gece toplama dursun veteriner gelsin kısırlaştırma yapalım dendi. Barınakta  sakat ve mağdur olan hayvanlar yok olmaya başladı. Ali Çullu diye veteriner geldi. Bu adamlar gece gündüz kozanda hayvanlar toplanıyor dendiği zaman buda kozanda hayvanların kaderi diyordum” dedi. 
Çıtırık,  son olarak çözümün barınak görevlilerin değiştirilmesi ve iyi bir veteriner hekim ile düzenli ve sağlıklı bir ortamda hayvanların kısırlaştırılarak  barınakda düzgün beslenme ile sorunun çözüleceğini kaydetti.