Eren Erdem için yürümeye başladı

Kozan´ın sevilen değerlerinden biri olan CHP´li Yaşar Yıldız, CHP eski milletvekili Eren Erdem´in serbest bırakılması için, özgürlüğüne yeniden kavuşabilmesi için Kozan´dan Adana Adliyesi´ne kadar yapacağı yürüyüşe başladı.

/resimler/2019-7/9/1058056252671.jpgCHP´li Yaşar Yıldız Cumhuriyet Halk Partisi binası önünde CHP´liler ile birlikte basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasında; Eren Erdem´in yargılandığı davada silahlı terör örgütü hiyerarşisine dahil olmadan bilerek ve isteyerek örgüte yardım etme suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldığı belirtilerek bu yargılamanın haksız ve usulsüz olduğu bildirildi.

 

Yaşar Yıldız yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

?İktidar mücadelesinin aracı haline getirilen yargı üzerinden topluma; baskı, tehtit, yıldırma, korkutma savurmuş, farklı düşünen muhalif insanlara ve kurumlara yargı üzerinden gözdağı verilmiştir. Yasama, yürütme  kuvvetleri arasında yargı her şeyin önüne gelmesi gerekirken siyasi iktidarın müdahaleleri ve verdiği kararlarla güvenilirliliği en düşük kurum arasına getirilmiştir. Üretilen sahte deliller, gizli itirafçı beyanlarıyla yürütülen; Ergenekon, Balyoz, Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerinin dosyaları göstermiştir ki, iktidar tarafından sakıncalı görülen, susturulmak istenen kurum ve kişilerin masumiyet lekenme haklarına gölge düşürülmüş, masum kişilerin hastanelerde, cezaevlerinde ölüme veya intiharlarına sebep olunmuştur. Bu dosyalardan bir tanesi de Cumhuriyet Halk Partisi eski milletvekili Eren Erdem hakkındadır. Ülkemizde FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün ne olduğunu, yapılanmasına dair ilk açıklamasını yapıp, kitap yazan ve bu tehlikeye dikkat çeken Eren Erdem büyük çelişki ile FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmamakla birlikte, bilerek ve isteyerek yardım etmekten 4 yıl 2 ay hapis cezası almış ve tutukluluk halinin devamına karar verilmiştir. Tutuklulukta 1 yıl süreyi dolduran, ciddi sağlık sorunları yaşayan ve cezaevi ortamında iyi tedavi olamayan Eren Erdem´in tutukluluk durumunun bir an önce sonlanmasını istiyorum? diye konuştu.

Türkiye genelinde sosyal medya üzerinde CHP´li Eren Erdem´in özgürlüğüne yeniden kavuşturulması için tepkiler oluşuyor. Ancak, Türkiye´de ilk kez bir kişi yürüyüş gerçekleştirerek bu olaya farkındalık katmak istiyor. O isim Kazan´ın sevilen değerlerinden biri olan CHP´li Yaşar Yıldız.

Yaşar Yıldız 5 gün içerisinde Adana Adliyesi´ne kadar yürüyüşünü tamamlayacak. Adana Adliyesi´ne vardığında basın açıklaması ile tepkisini sona erdirecek.

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe binası önünde; CHP İlçe Başkanı Bünyamin Sedefoğlu, yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları ve çok sayıda CHP´li, Yaşar Yıldız´ın bu tepkisine ortak olarak tepkilerini dile getirdiler. Yaşar Yıldız CHP´lilerden oluşan kortej eşliğinde yürümeye başladı. Yolda yürüyen Yaşar Yıldız´a vatandaşlardan da ayrıca destek geliyor.

/resimler/2019-7/9/1057401720997.jpg