Anahtar Kelimeler: Kaymakam Vekili Yılmaz göreve başladı

Feke Kaymakam Vekili Yılmaz göreve başladı 

İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen  Feke Kaymakam Vekili Vahit Yılmaz ilçedeki görevine başladı.

Tufanbeyli Kaymakamı Ömer Sevgili ve Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam’ın bir süredir vekalet ettiği Feke Kaymakam vekilliği görevine Kaymakam Vahit Yılmaz atandı. 
İçişleri Bakanlığı tarafından vekaleten atanan genç Kaymakam Yılmaz’ın özgeçmişinde ise yurt dışı eğitimleri ile dolu başarılar yer alıyor. 
Kaymakam Yılmaz, “ 1992 yılında Muğla’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Muğla’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden 2016 yılında mezun oldu. Mülki İdare Amirliği mesleğine 2018’de Aydın Kaymakam Adayı olarak başladı. İl Merkez stajını Aydın’da tamamladıktan sonra Kaymakam Refikliği stajını Balıkesir’in Havran ve Çanakkale’nin Gelibolu ilçelerinde tamamladı. Ardından sırasıyla Uşak ilinin Ulubey ilçesi ve Niğde ilinin Çiftlik ilçesinde 11 ay süreyle Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Ankara’da 3 ay yabancı dil eğitimi aldıktan sonra Mülkiye Teftiş stajını Uşak’ta tamamladı. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderildiği İngiltere’de Leicester Üniversitesi’nde dil eğitimi aldı ve Birleşik Krallık yönetim sistemleri üzerine incelemelerde bulundu. Yurtdışı dönüşü “Yabancı Kaçak İşçiliği ve İstihdama Etkisi” konusu üzerine kaymakamlık tezini tamamladı. İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi’nde Kaymakamlık Kursu kapsamında çeşitli eğitimler almış ve kursu başarılı olarak tamamlamıştır. Kaymakam Yılmaz  İçişleri Bakanlığının onayıyla 15 Eylül 2020 tarihinde Feke’de görevine başladı.