Anahtar Kelimeler: Gazeteci Fatih Balcılar’

Gazeteci Fatih Balcılar’ın acı günü

Kadirli Sıla Gazetesi sahibi Fatih Balcılar, babası Selahattin Balcılar’ı kaybetti. Selahattin Balcılar düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi.

Kadirli'de yayın hayatını sürdüren Kadirli Sıla Gazetesi sahibi Fatih Balcılar'ın babası Selahattin Balcılar bir süredir Kadirli Devlet Hastanesi'nde tedavi görüyordu. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 Sıla Gazetesi sahibi Fatih Balcılar ve Kadirli Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü Hasan Balcılar’ın babası Selahattin Balcılar, ülke gündemini ilgilendiren köşe yazıları ile adından sıkça bahsettiren ve siyaset kulisi ile yerelde siyaset gündemine ışık tutan bir isimdi. Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören Selahattin Balcılar, geçtiğimiz hafta kaldırıldığı Kadirli Devlet Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı, hayatını kaybetti.

Selahattin Balcılar'a Perşembe günü ikindi namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi. Kadirli Asri Mezarlıkta düzenlenen cenaze törenine; Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık, Kadirli Belediye Başkanı Ömer Turhan, siyasi parti temsilcileri, belediye ve il genel meclis üyeleri, bazı STK başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kadirli Müftüsü Necati Gündoğdu'nun kıldırdığı cenaze namazının ardından Selahattin Balcılar, okunan dualarla gözyaşları arasında toprağa verildi.

Kozan Ekspres Gazetesi olarak; meslektaşımız Fatih Balcılar'ın babası Selahattin Balcılar'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve geride kalanlarına başsağlığı diliyoruz.