Anahtar Kelimeler: yazarın gününe yoğun

Genç yazarın imza gününe yoğun ilgi

Kozan'ın yetiştirmiş olduğu genç yazarlardan Serkan Cengiz yazmış olduğu 3 şiir kitabı için İlbilge Kültür Evi'nde imza günü düzenledi.

Kozan'ın genç yazarlarından Serkan Cengiz İlbilge Kültür Evi'nde yazmış olduğu Özgün Tutku, Irmağımız Çağlarken ve Göğümüz Yerleşiyorken isimli kitapları düzenlediği imza gününde okuyucularıyla buluşturdu. Geniş katılımın olduğu imza gününde genç yazar kitaplarını isme özel imzalayarak okuyucularına verdi. İlbilge Kültür Evi'nde düzenlenen imza gününe Kozan'ın yetiştirmiş olduğu yazarlardan Leyla Rahşan Karavelioğlu, Ali Kocaman ve edebiyatçı programcı Okan Arık’ta destek olmak için imza gününe katıldı. İlk defa böyle bir organizasyon yaparak okuyucularıyla bir araya geldiğini ifade eder Serkan Cengiz; " Kozan'da, bu tarz sanat ve edebiyat etkinliklerinin eksik olduğunu fark ettik. Biz de buna katkı sağlamak için imza günü düzenledik. Bu bir başlangıç olacak. Bundan sonra sanata, edebiyata, müziğe dair daha çok etkinlikler olacak bu ilçede. Biz başlattık, bundan sonra devamı gelecek. Katılım sağlayan herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Serkan Cengiz’in Kozan’ın yetiştirmiş olduğu genç şairlerden biri olduğuna dikkat çeken yazar Leyla Rahşan Karavelioğlu; " genç yazar kardeşime destek vermek için imza gününe katıldım. Çok çok mutlu oldum çünkü 3. kitabını çıkarmış. Kendisine başlamış olduğu bu yolda başarılar diliyorum. Her zaman yanında ve destekçisi olacağız” ifadelerini kullandı. Serkan Cengiz'in ilk imza günü olduğunu ve Kozan'da ilk özel imza gününün de İlbilge Kültür Evi'nde düzenlendiğine dikkat çeken İlbilge Kültür Evi sahibi Nur Figan Menteş; " kendisi ile yaptığımız görüşmede böyle bir imza gününü düzenleyeceğini söyledi. “Bana destek olur musun?” dedi. Ben de seve seve olacağımı söyledim. Henüz 19 yaşında olmasına rağmen 3 tane kitap yazmış ve güzel şeyler yapmaya çalışıyor. Elimden geldiği kadar bu tür çaba gösteren gençlere yardımcı olmaya çalışıyorum ve bundan da mutlu oluyorum” ifadelerini kullandı.

Yazar Serkan Cengiz şiir kitaplarını isme özel tek tek imzalayarak okuyucularına verirken kendisine ev sahipliği yapan İlbilge Kültür Evi sahibi Nur Figan Menteş ve bütün çalışanlarına da ayrıca ayrı ayrı teşekkür etti.