Anahtar Kelimeler: “Gezen sinema” Kozan’

“Gezen sinema” Kozan’da

“Gezen sinema” Kozan’da

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tasarlanan “Gezen Sinema Tırı”,  Yüreğir Belediyesi’nin katkısıyla açık hava sineması olarak  vatandaşlara aileleriyle birlikte sinema keyfi yaşatıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinemalar Genel Müdürlüğü’nün ilçelerdeki çocukların sinemayla buluşması için hazırladığı “Gezen Sinema Tırı”  Yüreğir Belediyesi’nin katkısıyla Kozan stadyum yanı ve Göller de açık hava sineması olarak hizmet veriyor.

 

 

 

Anadolu'nun çeşitli şehirlerinde her yaştan insanın ücretsiz sinema ile buluşturulması hedefiyle yola çıkan Gezen Sinema Tırı, yaklaşık 1 aylık Adana turu kapsamında her gün farklı bir ilçede faaliyetlerini sürdürüyor. Önce sinemaya gitme imkanı bulamayan çocukları beyaz perdeyle buluşturan Gezen Sinema Tırı, okulların kapanmasıyla birlikte akşamları ilçe merkezlerinde konuşlanarak Kozanlılar aileleriyle birlikte açık havada sinema keyfi yaşatıyor. Türk sinemasından seçkin eserleri açık havada izleme imkanı bulan Kozanlılar unutamayacakları yaz akşamı geçiriyor.