Güneydoğu Gazisi Göztaş ‘Onurumu kırıyorlar’

Bundan bir süre önce Kozan Belediye Meclis Üyeliğinden istifa eden MHP’li eski belediye meclis üyesi Sümmani Göztaş siyaset uğruna isminin ve onurunun bilinçli bir şekilde kirletildiğini iddia etti.

2 ay önce iş yoğunluğunu ve sağlık nedenlerini gerekçe göstererek, Kozan Belediye Meclis üyeliğinden istifa ettiğini ifade eden Sümmani Göztaş, istifa etmesinin ardından 2 ay gibi bir süreden sonra istifasının basın yayın organlarında haber yapıldığını, haberlerin içerisinde kendisini PYD, FETO ( Terör örgütü) nedeni ile istifa ettiği yönünde ifadelerin kullanılması karşısında büyük bir şok yaşadığını söyleyen Göztaş kendisinin her hangi bir PYD veya FETO (Terör örgütü) soruşturmasının, davasının kesinlikle olmadığını ifade ederek, şu şekilde konuştu:

Ben Sümmani Göztaş öncelikle kendimden kısaca bahsetmek istiyorum. 8 yıl süre ile Şanlı Türk Ordusunda Astsubay olarak görev yapmış, görevde bulunduğum süre içerisinde el yapımı bombanın infilak etmesi sonucu yaralanmış, uzun süre hastanede tedavi görmüş ve tedavim sonucunda askeri heyet tarafından gazilik gibi büyük bir onurla şereflendirilerek, gazilik unvanı verilerek, emekli edilmiştim. Damarlarımda asil Türk kanını taşıyan bir vatan evladıyım.

Gazi olarak emekliye ayrılmamın ardında memleketim Kozan’a yerleştim. 2019 yılında yapılan mali ve idari yerel seçimlerinde MHP kontenjanından cumhur ittifakı belediye meclis üyesi seçildim. Belediye meclis üyeliğim görevine devam ederken, sağlık sorunlarım nüksetmesinden dolayı belediye meclis üyeliğinden istifa ettim. Şuan tedavime devam edilmektedir.

İstifa etmemin üzerinden 2 ay geçmesi ile birlikte yerel ve ulusal birçok kanal ve haber sitesinde aslı astarı olmayan yakıştırmalar yapılarak haber yapıldı. Yapılan bu haberler Sayın Genel Başkanımız Doktor Devlet Bahçeli şahsında MHP’yi yıpratma mücadelesidir. Bu ve bu tip ayak oyunları kesinlikle yalan yanlıştır. Belediye meclis üyeliğimden istifa etmemin tek nedeni işlerim ve sağlığımdır. PYD, FETO ( Terör Örgütü) soruşturmaları kapsamında sadece 1 defa bilgi maksatlı ifadem alınmıştır. Hakkımda açılan ne FETO nede başka her hangi bir dava soruşturma veya kovuşturma bulunmamaktadır. Dileyen herkese E devletim dahil olmak üzere tüm kişisel bilgilerimi vermeye hazırım. Şahsımın ismi FETO (Terör örgütü)  ile yan yana koyularak onurum kırılmıştır. Bu tip yalan yanlış ve iftiraların içerisinde bulunanlar ile yargı önünde hesaplaşacağız.