Gürçam, 'Annelerimizin hakkını ödemek mümkün değil'

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, 'Ülkemizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden şehitlerimizin ve gazilerimizin anneleri başta olmak üzere bütün annelerin Anneler Günü’nü kutlarım.'

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, Anneler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınlayarak, başta Şehit Anneleri olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Sevgi ve şefkatle, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen annelerimiz, aile ve toplum hayatının temelini oluşturmaktadır” diyerek şu ifadelere yer verdi;

“Sevgili Peygamberimizin, “Cennet, annelerin ayaklarının altındadır” sözü dinimizin annelerimize verdiği önemi ve onlara göstermemiz gereken hürmeti gözler önüne sermesi açısından çok anlamlıdır.

Bizim için her türlü fedakârlıkta bulunarak, bizi her şeyden sakınan, sevgi, şefkat ve merhametini bizden esirgemeyen annelerimizin hakkını ödemek elbette mümkün değildir. Onları her zaman başımıza taç etmek ve gönüllerini hoş tutmak bizler için bir görevdir. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden şehitlerimizin ve gazilerimizin anneleri olmak üzere bütün annelerin Anneler Gününü kutlar, fedakârlık ve emekleri ile bizleri bugünlere ulaştıran annelerimize sağlık, huzur ve mutluluklar dilerim.”