Gürçam; “Atatürk kendisini milletine adamış ölümsüz bir liderdir”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümü nedeniyle Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, yazılı bir açıklama yayınlayarak, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet, minnet ve şükranla andı.

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam yaptığı yazılı açıklamada; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olmuş, milletimizin her alanda düzelmesi için yılmadan çaba göstermiş ölümsüz bir liderdir” ifadelerini kullanarak açıklamasına şöyle devam etti:

“Kurtuluş Savaşı ile Türk Milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, Cumhuriyet ile de Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır. 

Bizlere düşen en büyük görev, fikir ve başarıları ile dünya milletlerine örnek teşkil etmiş olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün emanet ettiği cumhuriyete sahip çıkmak ve gelecek nesillere onun fikirlerini aktarmak olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük önder Atatürk’ ü, milli mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyorum.”